„Sūduva” be didesnio vargo įveikė „Šiaulius”

„Arvi” futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Gediminas Mažeika

Marijampolės „Sūduva” 6-0 Šiaulių „Šiauliai”

29′ [1-0] M. Živkovič

35′ [2-0] K. Chvedukas

57′ [3-0] T. Radzinevičius

72′ [4-0] T. Radzinevičius

88′ [5-0] E. Tamulevičius

89′ [6-0] T. Radzinevičius

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva”: D. Bartkus, M. Živkovič, N. Prebiračevič (74′ D. Isoda), M. Ugge, V. Bagdanavičius (62 M. Kovačevič), I. Tsyvilka (59′ E. Tamulevičius), P. Kiselevskis, E. Veliulis, V. Baranovskij, K. Chvedukas, T. Radzinevičius.

„Šiauliai”: P. Valinčius, V. Gašpuitis, E. Jasaitis, D. Medžiaušis, T. Eliošius (28′ E. Mika), E. Pilypas, Y. Fomenko (74′ M. Ivanov), M. Vorobjovas, R. Radavičius, T. Rapalavičius, B. Usmanov (71′ E. Jankauskas).

Rungtynių pradžioje aikštėje vyko žvalgyba, vyravo ramus žaidimo tempas. Pirmas pavojus 12 susitikimo minutę kilo prie „Sūduvos” vartų. Važovo spaudžiamas Marijampolės ekipos gynėjas Ilya Tsyvikla spaudžiamas varžovo „atžaidė” kamuolį vartininkui Džiugui Bartkui, tačiau baltarusio perdavimas buvo silpnas ir „Sūduvos” vartininkas slysdamas išmušė kamuolį. Po kelių minučių dar kart „sūduviečių” vartams pagrasino svečiai. Iš maždaug 14 metrų nuo vartų laisvas buvęs šiauliečių žaidėjas smūgiavo virš vartų.

19 rungtynių minutę dvi pavojingas atakas paeiliui sukūrė marijampoliečiai. Iš pradžių Karolis Chvedukas atliko juvelyrinį perdavimą į baudos aikštelę, kur galva iš kelių metrų galva šalia vartų smūgiavo Tomas Radzinevičius. Jau kitos „Sūduvos” atakos metu kamuolį svečių baudos aikštelėje ir vėl gavo T. Radzinevičius, atlikęs kelis klaidinančius judesius smūgiavo tiesiai į vartininką, kuris kamuolį atmušė.

23 minutę Valentinas Baranovskis aikštės viduryje perėmė kamuolį iš Ramūno Radavičiaus ir pradėjo „Sūduvos” greitą ataką. Kamuolys pasiekė kairį atakos kraštą iš kur Ernestas Veliulis pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau Karolio Chveduko galva smūgiuotas kamuolys skriejo visai greta vartų virpsto.

25 minutę į baudos aikštelę įsiveržusį Valentiną Baranovskį neleistinai sustabdė Ramūnas Radavičius. Už neleistiną veiksmą „Šiaulių” gynėjas buvo nubaustas raudona kortele ir aikštę paliko. 11 metrų baudinį mušti stojo Maximiliano Ugge, tačiau italo smūgį ir pakartotiną bandymą atrėmė Povilas Valinčius.

29 minutę į baudos aikštelę įsiveržė Marko Živkovičius ir tiksliu smūgiu iš aštraus kampo pelnė pirmąjį savo įvartį „Sūduvos” gretose.

Jau 35 minutę krito dar vienas įvartis į „Šiaulių” vartus. Kamuolį baudos aikštelėje gavęs Karolis Chvedukas suklaidino jį prižiūrėjusį gynėją ir stipriu smūgiu padvigubino rezultatą.

Kėliniui artėjant link pabaigos laimę tolimais smūgiais išbandė „sūduviečiai” Povilas Kiselevskis, Nikola Prebiračevičius bei Ernestas Veliulis, tačiau su pirmais dviem smūgiais užtikrintai susitvarkė „Šiaulių” vartų sargas Povilas Valinčius, o E. Veliulio smūgis skriejo greta virpsto.

Po pirmojo kėlinio „Sūduva” pirmavo dviejų įvarčių persvara. Tuo „Šiaulių” bėdos nesibaigė, nes svečiai liko rungtyniauti mažumoje.

50 minutę neužtikrintai sužaidė „Šiaulių” vartininkas kuris paleido sugautą kamuolį, tuo pasinaudojęs Tomas Radzinevičius bandė perduoti kamuolį komandos draugams, tačiau kamuolys kliudė vartų skersinį ir svečiai kamuolį išmušė.

57 minutę po kampinio kamuolį nukrito prie pat vartų buvusiam Tomui Radzinevičiui, kuris gražiu ir tiksliu smūgiu pelnė trečiąjį komandos įvartį.

68 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Edvardas Tamulevičius po puikaus komandos draugo perdavimo išbėgo vienas prieš varžovų vartininką, tačiau pergudrauti patyrusio Povilo Valinčiaus nepavyko.

72 minutę kilo sumaištis „Šiaulių” baudos aikštelėje, tuo pasinaudojęs ir nuošalės išvengęs Tomas Radzinevičius pelnė antrąjį savo įvartį šios dienos rungtynėse.

77 minutę kamuolį aikštės viduryje perėmė Karolis Chvedukas, tuomet perdavė jį į kraštą Milošui Kovačevičiui, šis prasivežęs kraštu atliko aštrų perdavimą į baudos atikštelę, tačiau kamuolio nei Tomui Radzinevičiui, nei Edvardui Tamulevičiui nepavyko.

80 minutę savo hetriką pelnyti galėjo Tomas Radzinevičius, po aukšto perdavimo iš krašto „Sūduvos” atakų lyderis galva smūgiavo į vartų skersinį.

Rungtynių pabaigoje savo debiutinį įvartį pelnė ir Edvardas Tamulevičius, o „Sūduvos” pergalę vaininkavo Tomo Radzinevičiaus hetrikas.

„Sūduva” be didesnio vargo sutriuškino „Šiaulius” ir iškovojo aštuntąją pergalę šių metų čempioante.