EJL žinios: Marijampolėje šeimininkai nelinkę dalinti taškų

IMG_6981

Šeštadienį „Arvi” futbolo manieže sužaisti keli Elitinių jaunių lygų (EJL) susitikimai. „Sūduvos“ jaunimas, kaip ir prognozavome, savų žiūrovų akivaizdoje sužaidė kovingai ir nebuvo itin svetingi atvykusiems varžovams.

Marijampolės „Sūduvos” U-17 komandos laukė rimtas išbandymas  – rungtynės su pajėgia Vilniaus „Žalgirio” U-17 komanda.

Geras marijampoliečių nusiteikimas rungtynėms davė vaisius jau pirmajame kėlinyje. Užtikrintai pradėję rungtynes, šeimininkai užvaldė aikštės vidurį, spaudė kiek sutrikusius varžovus, dominavo aikštėje ir sukūrė nemažai progų pasižymėti. Dvi iš jų išnaudojo Augustas Dubickas ir Džiugas Omilevičius.

Antrajame kėlinyje vilniečiai bandė išlyginti žaidimą, pakreipti rungtynes savo naudai, kova virė kiekviename aikštės metre, bet drausmė gynyboje, kovingumas ir noras padėjo „Sūduvos“ U-17 ekipai pasiekti puikią pergalę – 2:0.

Antra iš eilės pergalė komandai suteikė dar didesnio pasitikėjimo savimi ir ji nekantriai laukia ketvirtojo turo, kuriame teks „suremti ginklus“ su senais gerais pažįstamais – Alytaus FA „Dainava“ U-17  komanda. Rungtynės vyks Alytuje, balandžio 8 d., pradžia – 13:00

Antrose šeštadienio rungtynėse  Marijampolės „Sūduvos“ U-19 ekipa priėmė Gargždų „Bangos“ U-19 vienuolikę, kuri iki šio susitikimo buvo nepraradusi taškų EJL U-19 čempionate.

Neveltui anonsuodami šias rungtynes išskyrėme vieną marijampoliečių komandos savybę, kuri matoma visose rungtynėse – kovingumą. Tai padeda komandai atsitiesti sunkesniu momentu, „užveda“ žaidėjus, grūdina jų charakterį.

Rungtynės su gargždiškiais, kurie, panašu kad tampa principiniais marijampoliečių varžovais, nenuvylė. Savo mintimis apie jas pasidalino vienas „Sūduvos“ U-19 komandos „vedlių“ Remigijus Mikalainis. „Susitikimas, manau,  turėjo patikti žiūrovams – nemažai įvarčių, emocijų ir kovos. Gerai pradėjome rungtynes, įmušėme greitą įvartį (Deividas Šliokaitis pasižymėjo jau antrąją rungtynių minutę), tačiau išlaikyti iniciatyvą visų rungtynių metu nepavykdavo, kelios klaidos lėmė, kad varžovai du kartus lygino rezultatą“.

Rungtynės vyko panašiu scenarijumi – abiejų kėlinių pradžias užtikrintai sužaidę marijampoliečiai įmušdavo po įvartį (antrą įvartį „Sūduvos“ U-19 komandai gražiu tolimu smūgiu pelnė Linas Ovčinikovas), tačiau varžovai sugebėdavo atsigauti ir kėlinių pabaigoje lygindavo rezultatą.

Rungtynių pabaigoje aistros užvaldė abiejų komandų žaidėjus ir teisėjas net tris kartus kėlė prieš žaidėjus raudonas korteles. Marijampoliečių gretose ją prieš save išvydo Dovydas Kazlauskas, kuris tą nelemtą epizodą pakomentavo taip: „Varžovų vartininkas, sugavęs kamuolį, užkabino mūsų žaidėją, jam teisėjas parodė raudoną kortelę, po to kilo ginčai, susistumdymas, ir … prieš save išvydau raudoną kortelę, nors iš tiesų, nemanau, kad jos nusipelniau“.

Komandos užbaigė rungtynes nepilnų sudėčių, o po to stojo mušti 11 m baudinių serijos. Joje jau favoritais derėjo laikyti marijampoliečius, visų pirma dėl to, kad „Bangos“ U-19  vartus buvo priverstas ginti aikštės žaidėjas, na ir antroji esminė priežastis – „Sūduvos“ gretose esantis Remigijus Mikalainis. Remigijus ir šįkart pateisino 11m baudinius mušančių varžovų „siaubo“ vardą – atrėmęs du smūgius dar pridėjo savo įmuštą baudinį ir kartu su komanda triumfavo antroje tokioje serijoje šiemet.

„Sūduvos“ U-19 jaunimas įsirašė savo sąskaiton dar 2 taškus ir pakilo į antrąją vietą turnyrinėje lentelėje. Mažiau nei už savaitės, balandžio 8 dieną laukia rungtynės su FA „Dainava“ bendraamžiais, kurių sąskaitoje kol kas – 5 taškai. Rungtynės vyks Alytuje, jų pradžia- 11:00.