E. Jankauskas: „Pasinaudojau ilgai laukta galimybe“

E. Jankauskas: „Pasinaudojau ilgai laukta galimybe“

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkas Eligijus Jankauskas sezono pradžioje buvo priverstas laukti savo galimybės žengti į aikštę, tačiau jos sulaukęs padėtimi pasinaudojo visu šimtu procentų.

20-metis futbolininkas yra įpratęs žaisti krašto saugo pozicijoje, tačiau „Sūduvos“ stratego Vladimiro Čeburino schemose šios pozicijos žaidėjų tiesiog nėra – aikštės kraštai visiškai palikti krašto gynėjams. Tad po pertraukos į Marijampolę sugrįžusiam E. Jankauskui teko mokytis puolėjo įgūdžių.

Iš pradžių tai sekėsi gana sunkiai – nominalus saugas vis grįždavo iš atakų smaigalio į aikštės gilumą ir stengdavosi čia gauti kamuolį. Tokie veiksmai netenkino V. Čeburino.

„Kai atvykau, nežinojau komandos taktikos, kaip žaisti puolėju, vis prašydavau kamuolio žemai, – pripažino E. Jankauskas. – Todėl gal ir neleido į aikštę, matė, kad esu nepasiruošęs? Po kiek laiko viską supratau, dabar esu visiškai pasirengęs ir eiti į aikštę, ir laimėti.“

Futbolininko žodžius patvirtina darbai. Per keturis pirmuosius A lygos turus E. Jankauskas aikštėje praleido tik 30 min., dukart net nebuvo įtrauktas į komandos 18-tuką.

Tačiau balandžio 7-ąją Vilniuje su „Žalgiriu“ žaidė visas rungtynes ir įrodė, kad yra vertas vietos starto vienuoliktuke. Per pastarąsias dvejas rungtynes puolėjas prie pergalių prieš „Panevėžį“ ir Vilniaus „Riterius“ prisidėjo įvarčiais.

„Sunku sėdėti ant suolo, nes kiekvienas futbolininkas nori žaisti, padėti komandai. Kai sėdi tarp atsarginių, būna daug nervų, kyla visokių minčių. Tačiau visada žinojau, kur atvažiavau, žinojau, kad reikės laukti lūžio. Sulaukiau galimybės per rungtynes su „Žalgiriu“, nes turėjome ir sunkumų dėl traumų. Pralaimėjome, buvo liūdna, bet stengiausi pasirodyti kiek įmanoma geriau, pasinaudoti galimybe, o toliau jau treneriai sprendė, – pasakojo E. Jankauskas. – „Sūduvoje“ konkurencija yra didelė, reikia neužmigti, nes labai greitai vėl gali tekti sėsti ant suolo.“

Puolimo grandyje E. Jankauskui jau teko sudaryti duetą ir su Tosaintu Rickettsu, ir su Sandro Gotalu. Pastaruoju metu būtent lietuvio ir austro pora kėlė daugiausia sunkumų varžovams.

„Man nėra skirtumo su kuo žaist, svarbiausia, kad komanda laimėtų, – pareiškė E. Jankauskas. – Esame vieningi, į tai nekreipiu dėmesio.“

„Sūduva“ puikiai pradėjo sezoną, bet buvo patekusi į duobę, kai patyrė du pralaimėjimus iš eilės ir prarado A lygos lyderės poziciją. Komandos sugrįžimas į pergalių kelią sutapo su sėkmingu jaunojo puolėjo žaidimu.

„Tie 2 pralaimėjimai iš eilės tikrai buvo sunkūs, nuotaikos buvo niūrios, – teigė E. Jankauskas. – Gerai, kad grįžome į pergalių kelią, bet jomis reikia pasidžiaugti porą valandų po rungtynių ir eiti toliau. Pergales reikia pamiršti, visada svarbiausios – artimiausios rungtynės.“

O artimiausias iššūkis „Sūduvos“ laukia sekmadienį, kai 17 val. marijampoliečiai savo stadione priims Klaipėdos „Atlantą“.

„Visi nori laimėti prieš mus ar bent atimti taškų, maksimaliai nusiteikia kovai, susikaupia, tad laukia sunkios rungtynės. „Atlantas“ turi patyrusių žaidėjų kiekvienoje pozicijoje, lengva tikrai nebus, – tvirtino „Sūduvos“ puolėjas. – Bus įdomu, tačiau privalome laimėti, kito tikslo „Sūduvoje“ nėra.“

Šeštadienis yra paskutinė diena, kai bilietai.lt tinklalapyje ir kasose aistruoliai gali įsigyti išankstinius – pigesnius – bilietus į šias rungtynes.