Dar viena „Sūduvos“ pergalė – po dviejų Xabi įvarčių

Xabi Auzmendi pelnė du įvarčius galva, o Marijampolės „Sūduva“ svečiuose susitvarkė su Alytaus „Dainavos“ pasipriešinimu 2:1 (2:0).

Šią savaitę Lietuvos vicečempionai savo sudėtį pasipildė legendiniu Japonijos futbolininku Keisuke Honda, tačiau puolėjo buvo nuspręsta neregistruoti dvikovai Dzūkijos sostinėje. Tuo tarpu marijampoliečiai ir be jo pagalbos iškovojo nelengvą, bet svarbią pergalę.

„Sūduva“ nuo dvikovos pradžios primetė varžovams savąjį žaidimą ir jau devintą minutę išsiveržė į priekį. Po Jevgeno Jefremovo perdavimo iš dešiniojo krašto, X. Auzmendi baudos aikštelėje pranoko jį supusius žaidėjus ir smeigė tikslų smūgį galva.

Po įmušto įvarčio svečiai išlaikė didesnę kamuolio kontrolę, bet „Dainava“ nesiruošė sudėti ginklų ir užsidaryti savo baudos aikštelėje. Visgi jų atakos dažnai nutrūkdavo šalia baudos aikštelės arba atlikus netikslius tolimus perdavimus.

Victoro Basadre auklėtiniai visgi buvo kokybiškesni savo atakose ir 43 minutę padvigubino pranašumą. Šį kartą ir vėl sužibėjo X. Auzmendi, kuris dar kartą sėkmingai sužaidė „antrajame aukšte“ ir iš baudos aikštelės vidurio galva nukreipė kamuolį į dešinį vartų kampą.

Po pertraukos „Dainava“ stengėsi atrasti galimybes sušvelninti rezultatą. 59 minutę jie neišnaudojo puikios progos, kai netoli dešiniojo virpsto nieko netrukdomas Yevhenijus Terzi smūgiavo į vartus, bet „Sūduvą“ nuo nemalonumų išgelbėjo Ivanas Kardumas.

Svečiai alytiškius dažniau testavo tolimais šūviais – Serge‘as Nyuaidzi ir Giedrius Matulevičius ambicingai smūgiavo į vartus, bet nesėkmingai. Tuo tarpu 78 minutę kilo bene didžiausias gaisras prie „Sūduvos“ vartų. Po pakelto kampinio Akimo Sairineno smūgį iš kelių metrų atrėmė I. Kardumas, o atšokusį kamuolį Deivydas Matulevičius pasiuntė į skersinį.

Jau per pridėtą laiką D. Matulevičius sugebėjo atgaivinti intrigą ir tolimu šūviu sušvelnino atsilikimą. Tačiau spaudimą pademonstravusiai Tomo Ražanausko treniruojamai komandai išplėšti lygiųjų nepavyko.

Čempionate pirmaujanti „Sūduva“ (58 tšk.) bent laikinai padidino pranašumą nuo Vilniaus „Žalgirio“ iki šešių taškų. Kitas rungtynes tarpusavyje žais būtent šios komandos – rugsėjo 22 d. nuo 19 val. jos aiškinsis santykius „Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalyje Marijampolėje.

Aistruoliai jau gali įsigyti bilietus į šį mačą bilietai.lt tinklalapyje.