D. Lastauskas: „Treniruotėse atliekamo darbo rezultatai turi pradėti matytis rungtynių metu“

D. Lastauskas: „Treniruotėse atliekamo darbo rezultatai turi pradėti matytis rungtynių metu“

Marijampolės „Sūduva“ šeštadienį 14 val. sužais jau ketvirtas kontrolines rungtynes prieš oficialių 2024 metų kovų pradžią.

Pasirengimo ciklą marijampoliečiai užbaigs trejomis rungtynėmis su Latvijos komandomis. Šiandien 14 val. „Sūduva“ susitiks su „Daugavpils“, vasario 17 d. 17 val. – su Rygos „Metta“, o vasario 24 d. 14 val. – su „Jelgava“.

Daugpilio komanda šiemer jau lankėsi Marijampolėje – sausio 28 d. Sūduvos krašto sostinėje latviai 1:2 nusileido „Panevėžiui“. Dar anksčiau – sausio 20-ąją – „Daugavpils“ varžovų manieže 0:2 nusileido „Kauno Žalgiriui“.

Be to, Daugpilio komanda sužaidė dvejas rungtynes Livonijos lygoje su Estijos komandomis. Sausio 25 d. Rygoje būsimi „Sūduvos“ varžovai nusileido „Kuressaare“ 1:2, o prieš savaitę ten pat su Tartu „Tammeka“ sužaidė 2:2.

Marijampolės komandos vyriausiasis treneris Dovydas Lastauskas sako, kad „Sūduva“ treniruotėse jau vis daugiau laiko ima skirti žaidimo niaunsams gludinti.

„Praėjo jau trečia pasirengimo sezonui savaitė, žingsnis po žingsnio pradedame gludinti žaidimo principus. Šią savaitę turėjome ne tik komandos susirinkimus, bet ir atskirų grandžių susirinkimus, kad žaidėjams būtų kiek įmanoma aiškesni mūsų žaidimo principai, – sakė D. Lastauskas. – Žinoma, pagrindiniai akcentai dar lieka fizinių savybių gerinimui. Jei atvirai, labai džiaugiuosi tuo, kaip vaikinai dirba treniruotėse, kiek atiduoda jose. Manau, visa tai po truputį pradės matytis ir rungtynėse.“

Prieš savaitę „Sūduva“ per vieną dieną sužaidė dvejas kontrolines rungtynes, joms žaidėjai buvo paskirstyti į dvi sudėtis, abejose buvo ir labiau patyrusių žaidėjų, ir labai jaunų klubo akademijos auklėtinių.

„Šį kartą sudėtis bus truputį vyresnė, pradėsime daugiau žaidimo laiko skirti vyresniems žaidėjams, nes B komanda jau pradeda žaisti savo kontrolines rungtynes. Ten yra puiki terpė jaunimui, o ir patys jau norime eiti labiau į žaidimo gludinimą, – aiškino „Sūduvos“ vyriausiasis treneris. – Taip pat labai džiaugiuosi, kad nuo šiol žaisime tarptautines kontrolines rungtynes, bus puiku pasitikrinti jėgas su Latvijos komandomis. Lietuvoje sezono metu su visomis komandomis sužaisime mažiausiai po 4 kartus, tad norisi kiek įmanoma paįvairinti pasirengimo ciklą.“