D.Isoda apie UEFA Europos lygą: „Galbūt truputį jaudinuosi, bet tai malonus įvykis“

D.Isoda apie UEFA Europos lygą: „Galbūt truputį jaudinuosi, bet tai malonus įvykis“

SVidurio gynėjas Darius Isoda tapo šio sezono Marijampolės „Sūduvos“ ir „Smscredit.lt A lygos“ atradimu. 18 – metis gynėjas ramiu ir patikimu žaidimu cementuoja Marijampolės komandos gynybą.

 

Ankstyvą šių metų pavasarį tik dublerių komandai atstovavęs Darius, gegužės 7 dieną rungtynėse su „Šiauliais“ sulaukė šanso pasirodyti pagrindinės komandos startinėje sudėtyje. Nuo tada treneris D.Gvildys pasitiki jaunuoju futbolininku ir tik kirkšnies trauma kurį laiką neleido D.Isodai ginti pagrindinės komandos garbės.

 

Fksuduva.lt pasikalbėjo su Dariumi apie greitą šuolį į pagrindinę komandą bei netrukus laukiantį naują iššūkį – UEFA Europos lygos varžybas.

 

Dariau, ketvirtadienį tavęs laukia debiutas UEFA Europos lygoje. Kokios minys sukasi galvoje artėjant šiam įvykiui?

Jeigu gausiu šansą žaisti, man tai bus pirmosios rungtynės UEFA Europos lygoje. Galbūt truputį jaudinuosi, bet tai malonus įvykis. Bandysime prasimušti į antrąjį etapą. Apie varžovus aš asmeniškai nežinau beveik nieko. Mačiau praėjusių metų Makedonijos čempionato lentelę. FK „Turnovo“ klubas galėjo užimti netgi pirmąją vietą. Manau, kad varžovas tikrai bus stiprus.

 

Dar pirmajame šio sezono rate žaidei tik dublerių komandoje, o netrukus greičiausiai debiutuosi Europos lygoje…

Stengiuosi kiekvienoje treniruotėje atiduoti visas jėgas, tobulėti. Labai džiaugiuosi sulaukęs trenerio pasitikėjimo.

 

Sezonui įsibėgėjus tapo žaidėjų visuomet patenkančiu į startinę sudėtį. Ar tikėjaisi šiame sezone tapti pagrindinės komandos žaidėju?

Aš manau, kad šie metai yra tie, kai privalai „kabintis“ į vyrų futbolą arba ieškoti kitos specialybės. Todėl reikia atiduoti visas jėgas. Prieš sezoną galvojau: arba šiais metais, arba niekada.

 

Dėl kokių priežasčių buvai priverstas praleisti kelias komandos rungtynes?

Treniruotės metu per mikrodvikovą patyriau kirkšnies traumą. Šiuo metu esu sveikas ir dirbu visu pajėgumu.

 

Aikštėje, turint galvoje tavo amžių, stebina ramybė, skubotų veiksmų nedarymas. Ar esi viską gerai apgalvojantis žmogus ir už aikštės ribų?

Ramus esu ir aikštėje, ir gyvenime.

 

D.Gvildys pats yra buvęs vidurio gynėjas, šalia tavęs rungtyniauja patyręs N.Radžius. Turbūt sulauki nemažai jų patarimų?

Taip, smagu žaisti su tiek daug patirties turinčiu žaidėju. Jis daug ko pamoko, pataria. Treneris taip pat negaili patarimų – kiekvienos treniruotės metu išmoksti kažko naujo.

 

Kuris iki šiol A lygoje sutiktas žaidėjas paliko geriausią įspūdį?

Kiek teko žaisti, manau, sunkiausia buvo prieš „Žalgirio“ puolėją Kamilį Bilinski.

 

Tau dar tik 18 metų, bet rungtynėms prieš San Mariną buvai pakviestas į U-21 rinktinę. Kokie įspūdžiai liko iš to mačo?

Visiškai nesitikėjau, kad būsiu pakviestas į U-21 rinktinę. Tai labai malonu, stengiausi išnaudoti man suteiktą galimybę. Savo žaidimo vertinti negaliu, tegul tai daro treneris.

 

Šią vasarą baigei vidurinę mokyklą. Ar esi patenkintas savo rezultatais? Ar planuoji kažkur mokytis, ar atsiduosi tik futbolui?

Kol kas laukiu egzaminų rezultatų, bet tikiuosi, kad mokyklą baigiau ( juokiasi – fksuduva.lt ). Kol kas nenusprendžiau, bet manau, kad studijuose Lietuvos sporto universitete.

 

V.Knyzelio nuotrauka