Čempionai įrodė savo pranašumą prieš „Sūduvą“

„Arvi“ futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Donatas Rumšas

Marijampolės „Sūduva“ 1-3 Vilniaus „Žalgiris“

36’ [0-1] A. Kaludjerovič

42’ [0-2] A. Kludjerovič

54’ [1-2] T. Radzinevičius

71’ [1-3] M. Kuklys

Komandų sudėtys:

„Sūduva“: I. Kardum, M. Činikas (56’ E. Jankauskas), D. Isoda, P. Leimonas, E. Veliulis, T. Radzinevičius, A. Švrljuga, P. Janušauskas (70’ P. Pavlovič), V. Slavickas, N. Jamak (75’ L. Akulinin), A. Jankauskas.

„Žalgiris“: S. Klevinskas, L. Klimavičius, D. Slijngard, M. Mboji, S. Blagojevič, D. Barauskas, J. Lasickas (77’ L. Pilibaitis), M. Ljujič (68’ B. Atajič), Elivelto, M. Kuklys, A. Kaludjerovič.

Marijampolės „Sūduva“ 31-ojo „Smscredit.lt A lygos“ turo rungtynėse namuose priėmė Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkus.  Rungtynių pradžioje didžioji dalis žaidimo vyko aikštės viduryje, o pirmą pavojingą progą susikūrė „Žalgirio“ saugas Justas Lasickas.

Po užsitęsusios „Žalgirio“ atakos kamuolys atiteko kairėje atakos pusėje esančiam J. Lasickui, kuris pasitaisęs kamuolį stipriai smūgiavo dešine koja, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į „Sūduvos“ vartininką  I. Kardumą ir šis kamuolį sugavo.

Praėjus keliolikai minučių pavojingu išpuoliu pasižymėjo „Sūduvos“ saugas P. Janušauskas. Pastarasis kamuolį gavęs aikštės viduryje atliko reidą iki baudos aikštelės prieigų ir klastingai smūgiavo pažeme, tačiau „sūduviečio“ smūgiuotas kamuolys pralėkė šalia vartų.

26 mačo minutę „žalgirietis“ M. Kuklys iš centrinės aikštės zonos, iš baudos smūgio, perdavė kamuolį į aikštės šeimininkų baudos aikštelę, kur aukščiau oponentų iššokęs L. Klimavičius galva smūgiavo visai greta vartų.

33 minutę Vilniaus ekipos saugas S. Blagojevičius išbėgo prieš „Sūduvos“ vartininką, tačiau jam  situaciją apsunkino šalia buvęs M. Činikas, kuris kartus su I. Kardumu su pavojinga situacija susitvarkė.

Vos po kelių minučių krito įvartis į „Sūduvos“ vartus. Po užsitęsusios sumaišties „Sūduvos“ baudos aikštelėje kamuolys atiteko A. Kaludjerovičiui, kuris stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Tuo bėdos „Sūduvai“ pirmoje rungtinių pusėje nesibaigė. Kėliniui artėjant link pabaigos S. Blagojevičius perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusios Marijampolės ekipos gynybos grandies ir įsiveržęs į baudos aikštelę perdavė kamuolį pirmojo įvarčio autoriui A. Kaludjerovičiui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Po pirmojo kėlinio „Žalgirio“ futbolininkai turėjo įgiję dviejų įvarčių pranašumą, kurį sumažinti aikštės šeimininkai mėgino antroje rungtynių pusėje.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui savo meistriškumą pademonstravo vartininkas I. Kardumas. Po perdavimo iš dešiniojo atakos krašto kamuolys atiteko prie tolimojo virpsto buvusiam J. Lasickui, kuris stipriai smūgiavo į vartų plotą, tačiau kamuolį atmušė užtikrintai sužaidęs „Sūduvos“ vartų sargas.

54 minutę marijampoliečiams rezultatą pavyko sušvelninti. Po sumaišties „Žalgirio“ vartininko aikštelėje kamuolį kulnu į vartus pasiuntė „Sūduvos“ kapitonas Tomas Radzinevičius.

Pelnęs įvartį T. Radzinevičius dar du kart pavojingai smūgiavo kelių minučių eigoje, tačiau kamuolys abu kartus praskriejo šalia vartų virpsto.

63 minutę puikų šuolį pademonstravo „Žalgirio“ vartininkas S. Klevinskas. „Sūduvos“ saugas N. Jamakas baudos aikštelės prieigose pamatė laisvą esantį T. Radzinevičių, kuris smūgiavo į vartų plotą, tačiau vilniečius nuo įvarčio išgelbėjo įspūdingai sužaidęs vartininkas.

69 minutę „Sūduvą“ nuo įvarčio išgelbėjo vartų skersinis. Iš kelių metrų atstumo smūgiavęs A. Kaludjerovičius smūgiavo į vartų konstrukciją.

Vis dėlto trečiasis įvartis į marijampoliečių vartus krito po minutės. Precizišku ir klastingu baudos smūgiu pasižymėjo „Žalgirio“ saugas Mantas Kuklys.

Per likusį rungtynių laiką „Sūduvos“ futbolininkai turėjo keletą progų sušvelninti rezultatą, taip pat ir „Žalgirio“ saugas L. Pilibaitis išbėgęs vienas prieš vartininką nesugebėjo realizuoti progos.

„Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 3:1 ir įnešė dar daugiau intrigos į kovą dėl „Smscredit.lt A lygos“ trečiosios vietos apdovanojimų. Marijampoliečių keturių iš eilės nepralaimėtų dvikovų serija nutrūko.

Kitas rungtynes namuose „Sūduva“ žais lapkričio 20 dieną su tiesioginiais konkurentais dėl trečiosios vietos apdovanojimų – Klaipėdos „Atlantu“.