„Betsafe LFF Supertaurė“ lieka Marijampolėje

„Betsafe LFF Supertaurė“ lieka Marijampolėje

Sekmadienį „Arvi“ manieže pakilo 2019 m. Lietuvos futbolo sezono uždanga. „Betsafe LFF Supertaurės“ dvikovoje Marijampolės „Sūduvos“ klubas įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Žalgirio“ komandą rezultatu 2:0 (1:0).

Sūduvos ekipa Supertaurės aukso medalius iškovojo jau antrus metus iš eilės, o iš viso tai jiems jau trečiasis toks trofėjus klubo istorijoje.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė aktyviai ir bandė perimti iniciatyvą bei kamuolio kontrolę, tačiau ryškesnės persvaros nei vienai ekipai įgauti nepavyko.

11 minutę „Sūduva“ išprovokavo varžovų pražangą dešiniajame krašte. Labai pavojingą perdavimą į baudos aikštelę atliko Gratas Sirgėdas, tačiau prieš vartus atsidūrusiam M. Topčagičiui nepavyko įveikti vartininko.

„Žalgiris“ taip pat lankėsi oponentų aikštės pusėje. 16 minutę Saulius Mikoliūnas prie baudos aikštelės prieigų atliko pavojingą šūvį, bet kamuolys praskriejo kiek virš skersinio.

Vis dėlto „Sūduva“ buvo ta komanda, kuriai pavyko išsiveržti į priekį. 29 minutę po Vaido Slavicko pakelto kampinio, M. Topčagičius vartininko aikštelėje sėkmingai atsitvėrė nuo varžovo ir aukštai pakelta koja įmušė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Po įmušto įvarčio marijampoliečiai įgijo dar didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, o „Žalgirio“ bandymai perdavimais iš kraštų surasti komandos draugus baigdavosi sėkmingu „Sūduvos“ gynėjų darbu neutralizuojant pavojų.

Vladimiro Čeburino auklėtiniai toliau sėkmingai kėlė pavojų standartinėse situacijose. 42 minutę po įžaisto kampinio, M. Topčagičius pavojingai smūgiavo į kairįjį vartų kampą, bet „žalgiriečiai“ blokavo smūgį ir išsigelbėjo nuo galimo antro įvarčio į savus vartus.

Po pertraukos „Žalgiris“ iš karto siekė aktyviu spaudimu pasiekti varžovų vartus, bet tiek Liviu Antalo, tiek Tomislavo Kišo bandymai nepasiekė tikslo.

52 minutę „Sūduva“ pelnė antrą įvartį. Po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš dešiniojo krašto, baudos aikštelėje gynėjų pamirštas Tosaintas Rickettsas  galva nuginklavo vilniečių vartininką Laurentiu Branescu.

Iki susitikimo pabaigos „Sūduva“ sėkmingai sulaikė „Žalgirio“ bandymus sušvelninti rezultatą ir triumfavo dvikovoje.

Rungtynių statistika:

„Sūduva“ – „Žalgiris“ 2:0 (1:0)
„Arvi“ maniežas, Marijampolė
Teisėjas – Gediminas Mažeika

Įvarčiai: 29 min. M. Topčagič (1:0), 52 min. T. Ricketts (2:0).

„Sūduva“: Ivan Kardum, Semir Kerla, Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Andro Švrljuga, Aleksandar Živanovič, Ovidijus Verbickas, Mihret Topčagič (72 min. Sandro Gotal), Giedrius Matulevičius (78 min. Povilas Leimonas), Gratas Sirgėdas (83 min Paulius Golubickas), Tosaint Ricketts (89 min. Eligijus Jankauskas).