„Betsafe LFF Supertaurė“: įdomūs faktai apie varžybas ir dalyvius

„Betsafe LFF Supertaurė“: įdomūs faktai apie varžybas ir dalyvius

Naujojo Lietuvos futbolo sezono uždanga pakils vasario 17-ąją – Marijampolėje dėl „Betsafe LFF Supertaurės“ susikaus „Sūduvos“ ir „Stumbro“ klubai.

Pasipuoškite čempionišku „Sūduvos“ šaliku!

Supertaurės dvikovoje tradiciškai jėgas išbando Lietuvos A lygos čempionato nugalėtojai ir LFF taurės laimėtojai. Tokiais praeitais metais atitinkamai tapo „Sūduva“ ir „Stumbras“. Todėl ateinanti dvikova vasarį turėtų pateikti nemažai intrigos.

Įdomūs faktai apie Supertaurės varžybas

Pirmosios rungtynės. Pirmoji LFF Supertaurė 1995 metais be kovos atiteko Kauno „Inkarui-Grifui“, kuris buvo laimėjęs tiek čempionatą, tiek ir LFF taurę. Po metų kauniečiams jau teko ginti LFF Supertaurę ir po atkaklios kovos ją perleisti Šiaulių „Karedai“. Būtent 1996 metais liepos 3 dieną Marijampolėje įvyko pirmosios LFF Supertaurės rungtynės, kurias stebėjo 2500 žiūrovų.

Krikštas „Stumbrui“ ir trečias kartas „Sūduvai“. „Stumbro“ komanda pirmą kartą žais Supertaurės varžybose po to, kai sensacingai iškovojo pirmąją savo istorijoje LFF taurę. „Sūduvai“ tai bus trečiasis „finalas“ – marijampoliečiai savo trofėjų lentynoje jau turi 2009 metais laimėtą titulą, kai tik po baudinių serijos (2:1) nugalėjo Panevėžio „Ekraną“. 2007 metais suvalkiečiams mažiau pasisekė, kai 0:1 nusileido FBK „Kauno“ klubui.

Čempionai. Labiausiai tituluotas šių rungtynių dalyvių sąraše – „Sūduvos“ gynėjas Algis Jankauskas. LFF Supertaurę ilgametis „Žalgirio“ narys laimėjo keturis kartus, o taip pat tiek pat kartų kėlė į viršų tiek LFF taurės, tiek A lygos trofėjus. Dabartiniai „Sūduvos“ žaidėjai, iškovoję trofėjų yra Andro Švrljuga, Saulius Klevinskas, Povilas Leimonas ir Vaidas Slavickas. Pastarieji du futbolininkai buvo pergalę Supertaurėje iškovojusios komandos dalimi 2009 metais. „Stumbro“ ekipoje vienintelis tokį pasiekimą užfiksavo Dominykas Galkevičius, triumfavęs turnyre su Panevėžio „Ekranu“ 2006 metais.

Užsienio trenerių akistata. Šiais metais pirmą kartą LFF Supertaurės istorijoje abiems komandoms vadovaus treneriai iš užsienio – kazachas Vladimiras Čeburinas („Sūduva“) ir portugalas Mariano Barreto („Stumbras“).
Speigo aikštė. Vienerios Supertaurės rungtynės buvo žaidžiamos žiemos sąlygomis. 2006 metais kovo 20 dieną Palangoje įvykusios rungtynės tarp Panevėžio „Ekrano“ ir FBK „Kaunas“ buvo žaidžiamos ypač prastos būklės žiemos aikštėje. Džiugu, jog dabar komandos gali žaisti uždarose arenose ir dirbtinės dangos aikštėse.

2018-ųjų „Sūduvos“ kalendorių galima įsigyti superfanas.lt arba parduotuvėje „Nuo pieštuko iki…“ (Gedimino g. 14, Marijampolė).

Rezultatyviausi. Tik dviems žaidėjams yra pavykę pasižymėti LFF Supertaurės rungtynėse daugiau nei vieną sykį. 2003 metų rungtynėse du kartus pavyko padaryti Mindaugui Grigalevičiui bei Mantui Kukliui – 2013 ir 2016 m. rungtynėse.

Treneriai. Dalis buvusių ar esamų jaunių ir vyrų rinktinių trenerių yra dalyvavę LFF Supertaurės rungtynėse kaip žaidėjai – tai Raimondas Žutautas, Stasys Baranauskas, Vytautas Vaškūnas, Darius Butkus ir Mindaugas Čepas. D. Butkui ir S. Baranauskui yra pavykę tapti LFF Supertaurės nugalėtojais.

Broliai. Įdomios buvo 2003 metų LFF Supertaurės rungtynės, kurioms teisėjavo Deivis Kančelskis. Jo brolis Tomas Kančelskis atstovavo FBK „Kaunas“ klubui, deja tai nepadėjo laimėti jaunesniajam broliui. Finale triumfavo Vilniaus „Žalgiris“, kuris savo gretose turėjo brolius Igorį ir Artūrą Steško. Pernai metų LFF Supertaurės rungtynėse Arūnas Klimavičius („Trakai“) ir Linas Klimavičius („Žalgiris“) susidūrė akis į akį skirtingose barikadų pusėse.

Vėl Marijampolėje. Paskutinį kartą LFF Supertaurės rungtynės „Arvi“ manieže vyko 2013 metais. Tuomet joje pergalę po sunkios kovos iškovojo Vilniaus „Žalgiris“, kai po pratęsimo 1:0 palaužė Panevėžio „Ekraną“.
Iš viso LFF Supertaurę pavyko laimėti šešiems skirtingiems klubams. Daugiausia kartų ją kėlė į viršų Vilniaus „Žalgiris“. Po keturis kartus trofėjus atiteko FBK „Kauno”, Panevėžio „Ekrano” ekipoms.

Šio sezono dvikova bus žaidžiama vasario 17 dieną, šeštadienį, pradžia – 12 valandą. Bilietai platinami internetu „TicketMarket.lt” arba „PayPost” skyriuose.  Rungtynes transliuos TV6 televizija ir TV3 Play portalas.


Bilieto kaina – 5 eurai. Žiūrovai skatinami įsigyti bilietus iš anksto, nes rungtynių dieną įėjimas brangs. Vaikams iki 18 m. ir senjorams bilieto kaina – vos 1 euras. Žmonėms su negalia įėjimas – nemokamas.

Organizuotoms moksleivių grupėms –  įėjimas taip pat nemokamas (registracija – Bilietai@lff.lt).

Kur įsigyti bilietus Marijampolėje?