Antroji dvikova su „Stumbru”

Antroji dvikova su „Stumbru”

efka3549

Antrąjį A lygos ratą Marijampolės „Sūduva” pradeda namuose, savo stadione rungtynėmis su Kauno „Stumbru”. Ir nors daugelis futbolo specialistų bei sirgalių šio susitikimo favoritais laiko marijampoliečius, dėl pergalės teks sunkokai padirbėti, – tuo įsitikino beveik visos A lygos komandos, susitikę su „Stumbru” pirmajame rate.   

 

Prieš pirmenybes deklaravę aukštus tikslus, pirmuoju jų ratu „Stumbro” futbolininkai ir komandos vadovai vargu ar yra patenkinti. Penki taškai ir vos viena pergalė, pasiekta septintajame čempionato ture – ne tas rezultatas, kurio laukta. Kita vertus, pergalė prieš lentelės kaimynus, „Jonavos” futbolininkus turėtų pridėti ekipai jėgų ir motyvacijos, pagerinti kauniečių kolektyvo nuotaiką rūbinėje.

 

„Sūduva” praeitame ture pirmą kartą šiemet grįžo tuščiomis, be taškų, iš Vilniaus. Tuo pasinaudojęs „Atlantas” aplenkė marijampoliečius turnyrinėje lentelėje, žingsneliu priartėjo ir „Trakai”. Tad šios savaitės rungtynės (antradienį – su „Stumbru” ir šeštadienį – išvykoje su „Jonava”) įgyja ypatingą svarbą kovojant dėl geresnių pozicijų čempionate.

 

Pirmoji akistata. Marijampoliečiams pirmojo rato taropusavio dvikova turėtų sukelti neblogus prisiminimus. Pasiekta pirmoji sezono pergalė, nepaisant to, kad žaista išvykoje. Tačiau pačios rungtynes buvo nelengvos, teko vytis varžovus. Aktyviai ir energingai pradėję rungtynes,

„stumbrai” pirmieji įmušė įvartį ir gan ilgai išlaikė sau palankų rezultatą. Tiesa, antrasis kėlinys jau priklausė „Sūduvai”, buvo sukurta nemažai progų, o du įmuštus įvarčius galėtume laikyti dėsningu rezultatu.

 

 

Kauniečių atradimas.  Nepaisant neįspūdingo starto, „Stumbro” gerbėjai turi ir kuo pasidžiaugti. Dažniausiai ant atsarginių suolelio pradedantis rungtynes Levanas Matčarašvilis sugeba jam suteiktą laiką išnaudoti efektyviai. Aštrūs, nestandartiniai veiksmai aikštėje, gera technika (Gruzijos futbolo mokykla), pagaliau – 2 pelnyti įvarčiai (kol kas – daugiausia komandoje) leidžia šį žaidėją vadinti vienu įdomesnių sezono atradimų apskritai A lygoje. Ne veltui į žaidėją dėmesį atkreipė ir Gruzijos U-21 rinktinės treneriai, kur jis debiutavo irgi sėkmingai.

 

 

11 įvarčių. Nors komandos kol kas užima vietas skirtinguose turnyrinės lentelės poliuose, vienas statistinis rodiklis šiai dienai yra identiškas. Per 7-ias pirmojo rato  rungtynes abi ekipos praleido po 11 įvarčių. Turbūt trenerių štabai nėra itin patenkinti šiais rezultatais, tad galime sulaukti ir naujų veidų gynybiniuose reduotuose. Kita vertus, marijampoliečiai sėkmingai tą kol kas kompensuoja rezultatyviu žaidimu atakuojant ir yra daugiausiai įmušanti ekipa čempionate. Tikėkimės, kad ši tendencija išliks ir per antradienio rungtynes.   

 

Natūrali veja. Lietuvos futbole jau susiklostė situacija, jog kai kurie klubai didesnę treniruočių bei varžybų dalį žaidžia ant dirbtinės dangos, su natūralia veja susidurdami vis rečiau. Nors patys futbolininkai neabejoja natūralios dangos privalumais, pereiti ant jos nėra lengva, prireikia laiko priprasti, tai reikalauja ir kiek daugiau fizinių jėgų. Kadangi „Stumbras“ kol kas treniravosi ir žaidė tik ant dirbtinės dangos, teoriškai rytojaus rungtynėse šeimininkai turėtų turėti pranašumą. Bet … futbolas tuo ir žavus, kad kartais realybė išankstines prognozes verčia aukštyn kojomis.

 

Sirgaliams – Dominyko iššūkis! Dominykas Galkevičius dar negali padėti komandai aikštėje, bet sveiksta ir tikisi greito įsiliejimo į komandos gretas. O kol kas jis nusiteikęs pakovoti virtualioje ervėje. Nuo 19 val. stadiono patalpose esančioje kavinėje „Nuošalė“ Dominykas pasiruošęs priimti bet kurio sirgaliaus iššūkį ir pasigalinėti jėgomis žaidime FIFA 2017!

Na, o jei stebint rungtynes stadione pasidarys žvarboka, žiūrovų laukia garuojanti arbata iš žavių „Sūduvos“ savanorių rankų!

 

 

 

 

2017.04.24, Antradienis, Marijampolės „Arvi” stadionas

20:00  Marijampolės „Sūduva” –  Kauno „Stumbras”

 

 

 

Laukiame Jūsų!

Save