Antroji akistatas: „Sūduvos” – „Midtjylland”

Antroji akistatas: „Sūduvos” – „Midtjylland”

543941652

 

 

Marijampolės „Sūduvos” futbolo klubas sieks įrodyti, kad ekspertų prognozės ir lūkesčiai ne visada išsipildo. Liepos 7 dieną, 20 valandą, Arvi futbolo arenoje įvyks UEFA Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo antrosios rungtynės tarp Marijampolės „Sūduvos” ir danų „Midtjylland” ekipos. Pirmoji akistata Herningo mieste pasibaigė danų pergale rezultatu 1:0, vienintelį susitikimo įvartį pelnė „Midtjylland” ekipos puolėjas Paulas Onuachu. 56′ rungtynių minutę  po puikaus Rasmuso Nisseno perdavimo į baudos aikštelę, P.Onuachu smūgiu galva nuginklavo Ivano Kardumo saugomus vartus.

 

 

„Sūduvos” klubas futbolo ekspertų yra ir buvo laikomas poros autsaideriu, atsižvelgiant į klubų reputaciją bei pasiekimus Europos futbole.  Europos lygos ar UEFA taurės atrankos turnyruose „Sūduvos” klubas nebuvo laikomas tokius ryškiu poros autsaideriu nuo debiutinio sezono tarptautinėse arenose, kuomet teko susidurti su norvegų „Brann” bei škotų „Celtic”. Pažvelgus į pirmųjų rungtynių statistiką pastebimas akivaizdus „Midtjylland” ekipos pranašumas esminėse kategorijose: kamuolio kontrolė, smūgiai į vartų plotą, kampiniai ir t.t. Vis dėlto „Sūduvos” ekipos vartų sargas Ivanas Kardumas teigė, kad „statistika lieka statistika. Esminis statistinis kriterijus – rungtynių rezultatas, kuris yra 1:0, danų klubo naudai. Už kamuolio kontrolę ar smūgius į vartų plotą taškų niekas neduoda, šiame sezone mes savu kailiu patyrėme tokias pasekmes”.

 

 

Po pirmųjų rungtynių didžioji dalis „Sūduvos” sirgalių džiūgavo, atsižvelgiant į išankstines prognozes, kokiu skirtumu galėjo baigtis pirmoji akistata Herningo mieste. „Sūduvos” ekipos saugas, Paulius Janušauskas teigė, kad „dauguma ekspertų galvojo, jog pralaimėsime 3-0 ar 4-0 išvykoje ir antroje akistatoje danų klubas galės patausoti savo lyderius, bet viskas susiklostė kiek kitaip”. Būtent P.Janušauskui pakeitus Karolį Laukžemį, atakos smaigalyje, „Sūduvos” žaidimas suaktyvėjo bei buvo sukurtos realiausios progos pasižymėti. Vis dėlto „Sūduvos” strategas, Aleksandras Veselinovičius stengėsi „Sūduvos” pasiekimus vertinti kukliai. Pasak ekipos stratego, „žmonės greitai keičia nuomonę, dažnai neįvertindami realios situacijos. Prieš pirmąsias rungtynes Danijoje rezultatas buvo 0:0, o dabar rezultatas yra 0-1, ne mūsų naudai, todėl esame blogesnėje situacijoje, negu buvome iki tol”. Pasak A.Veselinovičiaus, ” po pirmųjų rungtynių varžovų rūbinėje vyravo nusivylimas, garantuoju, kad „Midtjylland” ekipos trenerių štabas kruopščiai analizavo prasto rezultato priežastis, todėl turime būti pasiruošę atlaikyti varžovų spaudimą, nuo pirmųjų rungtynių minučių”.

 

 

Vis dėlto „Sūduvos” futbolo klubas turi svarių rezervų, antrose rungtynėse Marijampolės ekipai jau galės padėti Tomas Radzinevičius, kuris buvo priverstas praleisti pirmąjį susitikimą dėl raudonos kortelės, kuria buvo nubaustas akistatoje su makedonų „Turnovo”. „Tomas vienas svarbiausių mūsų ekipos žaidėjų, jis gali palaikyti kamuolį priekyje ir taip suteikti daugiau laiko mūsų plano išpildymui”,- apie T.Radzinevičiaus svarbą kalbėjo A.Veselinovičius.

 

 

Svarbi informacija: Akreditacijos žurnalistams ir organizacijų atstovams bus išduodamos stadione prieš rungtynes, prie VIP įėjimo, nuo 18 val. iki 19.30 val.