A. Narbekovas: „Titulą „Sūduvai“ nulėmė geresnė komplektacija“

A. Narbekovas: „Titulą „Sūduvai“ nulėmė geresnė komplektacija“

Buvęs Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas ir treneris, olimpinis čempionas Arminas Narbekovas įsitikinęs, kad Marijampolės „Sūduvos“ triumfas A lygoje yra logiška ir dėsninga viso čempionato atomazga.

Vilmantas Remeika, alyga.lt

„Jau sezono pradžioje „Sūduva“ ėmė tolti ir vienu metu buvo įgijusi dviženklę persvarą. O „Žalgiris“ iš karto užbuksavo. Apylygių varžovų kovoje labai sunku panaikinti tokį atsilikimą. Ir nors vienu metu jis ištirpo, „Sūduva“ sužaidė labai užtikrintai, solidžiai bei išlaikė pozicijas“, – alyga.lt teigė A. Narbekovas.

Kai rugsėjį žalgiriečiams pagaliau pavyko pavyti savo varžovus, jų gerbėjai tikėjo, kad įvyks lūžis. Tačiau „Sūduva“ atsilaikė.

„Nepaisant dviejų iš eilės pergalių tarpusavio rungtynėse, titulą lemia bendra taškų suma. Norėdamas laimėti čempionatą, privalai įveikti žemiau esančius varžovus. Sezono pabaigoje „Žalgiris“ barstė taškus. Vieną kartą prarado du taškus, kitą kartą – ir skirtumas vėl išaugo. Bet pasikartosiu, kad „Sūduva“ triumfavo pelnytai“, – teigė savo vardo futbolo akademijoje treneriu dirbantis specialistas.

Pasak jo, „Žalgiriui“ pasitaikė ir nepalankus tvarkaraštis, kai spalį per mažiau nei keturias savaites tris sykius teko susitikti su „Trakais“: „Iš patirties žinau, kad žaidžiant prieš tuos pačius varžovus kelis kartus iš eilės sunku motyvuoti save ir pademonstruoti kažką naujo.“

Vilniaus klubas sezoną pradėjo su Aurelijumi Skarbaliumi trenerio poste, tačiau vasarą jį pakeitė Valdu Urbonu.

Vertindamas šią rokiruotę, A. Narbekovas sakė: „Nuo seno žinoma, kad jei komandai nesiseka – kaltas treneris. Nejaugi klubo vadovybė prisiims atsakomybę dėl prastų rezultatų? Taip nebūna. O kai nesiseka, žaidėjų juk nepakeisi, todėl paprasčiau atleisti trenerį. Vis tik V. Urbonas į komandą įsiliejo sėkmingai ir jam nedaug trūko iki pagrindinio sezono tikslo.“

Olimpinis čempionas nesiryžo plačiau analizuoti „Žalgirio“ nesėkmės priežasčių, nežinodamas klubo vidaus „virtuvės“. Tačiau atkreipė dėmesį į Marijampolės ir Vilniaus komandų komplektaciją.

„Manau, kad „Žalgiryje“ padaryta selekcijos klaidų. Jų sudėtis nebuvo taip gerai sustyguota, kaip „Sūduvoje“. Marijampoliečiai išlaikė branduolį, dar labiau pasistiprino ir atrodė itin užtikrintai. O „Žalgiris“ kažkur prašovė rinkdamasis žaidėjus. „Sūduvą“ aš laikau pavyzdžiu kitiems klubams. Uždirbo pinigų Europoje, juos protingai investavo ir matome rezultatus. Tokios investicijos atsiperka“, – tvirtino A. Narbekovas.