A lygoje po 2 turo – dvivaldystė

A lygoje po 2 turo – dvivaldystė

Per šventinį savaitgalį A lygos čempionate buvo sužaistos 2 turo rungtynės, po kurių po 6 taškus turi tik dvi komandos.

Favoritai. Tik du klubai sezoną pradėjo pergalėmis ir dalinasi 1–2 pozicijomis: Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“. Abu čempionato favoritai 2 ture pasiekė užtikrintas pergales. „Žalgiris“ svečiuose 3:0 pranoko lygos debiutantą „Panevėžį“, o „Sūduva“ taip pat išvykoje 5:0 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“.

Rezultatyviausias. „Žalgirio“ legionierius iš Kroatijos Tomislavas Kišas pirmauja rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše. Kol kas jo sąskaitoje – 4 įvarčiai. T. Kišas po du įvarčius įmušė tiek į „Palangos“, tiek į „Panevėžio“ vartus.

Gerėja. Panevėžyje įvarčiu prie „Žalgirio“ pergalės prisidėjo ispanas Victoras Perezas, komandą papildęs prieš šį sezoną. „Jaučiuosi gerai. Supratimas su komandos draugais vis gerėja. Tikiuosi, kad tai tik kelio didelių pergalių link pradžia. Šiuo metu jaučiuosi ženkliai geriau nei tuomet, kai atvykau. Žinojau, kad Panevėžyje nebus lengva, tačiau mes gerai atlikome savo darbą ir tikrai buvome verti šios pergalės“, – fkzalgiris.lt kalbėjo anksčiau savo karjeroje pusšimtį rungtynių Ispanijos aukščiausioje lygoje sužaidęs V. Perezas.

„Hat–trickas“. „Kauno Žalgirio“ legionierius iš Brazilijos Joao Figueiredo tapo pirmojo šio sezono „hat–tricko“ autoriumi. Brazilas tris kartus kamuolį siuntė į „Palangos“ vartus, o jo komanda varžovus sutriuškino 6:1. „Tai buvo puiki pergalė, kuri pridės komandai pasitikėjimo. Esu laimingas, nes tai mano pirmasis „hattrick‘as“ profesionalo karjeroje“, – po rungtynių džiaugėsi J.Figueiredo.

Lygiosios. Pirmosios lygiosios šį sezoną užfiksuotos Vilniaus „Riterių“ ir Kauno „Stumbro“ akistatoje. Sostinės „Sportimos“ manieže vykęs mačas baigėsi be įvarčių, 0:0.

Naujokas. 2 turo išvakarėse „Sūduva“ pristatė vieną žymiausių savo naujokų, JAV MLS lygoje žaidusį Vytautą Andriuškevičių, tuo nustebindama futbolo bendruomenę. „Sūduva“ labiausiai rodė norą ir mums pavyko labai paprastai susikalbėti. Aš čia labai daug užsidirbti nenorėjau, tiesiog norėjau rasti komandą, kurioje sutaptų mūsų mąstymas ir galėčiau įsivažiuoti“, – sprendimo motyvus keltis į Marijampolę paaiškino V. Andriuškevičius. Tiesa, naujoje komandoje jis dar nedebiutavo.

Rinktinė. Naujasis nacionalinės rinktinės treneris Valdas Urbonas šią savaitę paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie pakviesti rengtis Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgo ekipa. Šiam mačui pakviesta 10 A lygos futbolininkų: Algis Jankauskas, Rolandas Baravykas, Rimvydas Sadauskas, Vaidas Slavickas, Valdemaras Borovskis, Vytautas Andriuškevičius, Donatas Kazlauskas, Modestas Vorobjovas, Saulius Mikoliūnas ir Paulius Golubickas.