9-ojo turo puošmena: FK „Sūduva“ – VMFD „Žalgiris“

9-ojo turo puošmena: FK „Sūduva“ – VMFD „Žalgiris“

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai rengiasi sugrįžti į kovas „Smscredit.lt A lygoje“. Balandžio 27 dieną 14 valandą marijampoliečiai savo aikštėje priims vienus iš Lietuvos čempionato lyderių ir favoritų – Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandą. Centrinę 9-ojo turo dvikovą tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.

 

Septynias rungtynes sužaidęs „Žalgiris“ šiuo metu A lygoje užima antrąją vietą. 16 taškų surinkę vilniečiai dviem taškais atsilieka nuo Klaipėdos „Atlanto“ komandos.

„Žalgiris“ rezultatu 2-0 įveikė titulą ginančius Panevėžio „Ekrano“ futbolininkus, bet netikėtai prarado taškus rungtynėse su Pakruojo „Kruoja“ bei pralaimėjo pirmąsias sezono rungtynes ir tuo pačiu pirmą poziciją prieš Klaipėdos „Atlantą“.

Tuo tarpu 8-ojo turo, kurį „Sūduva“ praleido, rungtynėse VMFD „Žalgiris“ po atkaklios kovos įrodė pranašumą prieš Gargždų „Bangą“ ( 4-2 ).

 

„Žalgiris“ praėjusiame sezone Lietuvos čempionate užėmė antrąją vietą ir tik vienu tašku atsiliko nuo eilinį titulą iškovojusio „Ekrano“. Taigi 2013 – aisiais metais vienintelis viešai deklaruojamas būsimų „Sūduvos“ varžovų tikslas – čempionų titulas.

 

Vieną titulą „Žalgiris“ šiame sezone jau iškovojo. Dar prieš „Smscredit.lt A lygos“ startą“ vilniečiai kovoje dėl Supertaurės pratęsimo metu įveikė Panevėžio „Ekraną“.

 

„Žalgiris“ turi ilgą atsarginių žaidėjų suolelį ir stengiasi tai išnaudoti. Vilniečių vyriausiasis treneris Marekas Zubas nevengia laviruoti savo sudėtimi ir varžovams pasiūlo vis kitokius galvosūkius. Visas septynias „Smscredit.lt A lygos“ rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo vienintelis puolėjas Kamilis Bilinskis. Beje, per šiuo susitikimus puolėjas suspėjo pasižymėti ir keturiais įvarčiais.

 

Ne vieną svarbų įvartį šiame sezone įmušė ir saugas Mantas Kuklys, o „Žalgirio“ gynybą cementuoja buvęs „Sūduvos“ vartininkas Armantas Vitkauskas ir visa eilė patyrusių gynėjų – Luca Peričius, Andrius Skerla, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas. Kol kas Vilniaus klubas yra mažiausiai įvarčių praleidusi Lietuvos čempionato komanda ( 4 įvarčiai ). Beje, antrąją vietą pagal šį rodiklį dalinasi „Sūduvos“ ir „Atlanto“ klubai ( 6 praleisti įvarčiai ).

 

Taigi kokį futbolą pamatysime šeštadienį? Komandos demonstruos, kaip moka gintis? Ar mušti įvarčius? Ar „Žalgiris“ sugrįš į turnyrinės lentelės viršunę, ar „Sūduva“ vėl prisikas iki trečiosios vietos…?

 

Tiesioginę rungtynių transliaciją galėsite stebėti per Lietuvos televiziją.