5-ojo turo anonsas: pirmoji „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ akistata bei du derbiai

5-ojo turo anonsas: pirmoji „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ akistata bei du derbiai

Lietuvos futbolo A lygos 5-ajame ture pirmą kartą šio sezono čempionate susikaus favoritai – Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai.

Alyga.lt

„Palanga“ – Klaipėdos „Atlantas“. Balandžio 6 dieną 13 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė.

Pirmame oficialiame šio sezono Pajūrio derbyje susigrums šiuo metu blogiausia pirmenybių gynyba bei gana stringantis puolimas.

Nepaisant rinktinių pertraukos, didelio progreso „Palangos“ gynybos grandyje nebuvo matyti. Artiomo Gorlovo treniruojama komanda toliau gynėsi aukšta gynėjų linija, tad greitesni oponentų puolėjai turėjo daug erdvės ir ja naudojosi. Palangiškiams būtina tiek taisyti spragas gynyboje, tiek atrasti tinkamiausią vartų sargą. Tadas Norbutas praleido daug įvarčių, kroatas Marijanas Čoričius debiutavo beveik košmariškai, tačiau situaciją gali pakeisti naujokas iš Suomijos Jere Koponenas.

Kaip „Palangos“ klube, taip ir „Atlante“ kol kas ryškiausiai rungtyniauja vienuolikių atakuojantys žaidėjai. Vis dėlto Idrisas Umajevas muša įvarčius, o Klaipėdos klubo lyderiai – Darvydas Šernas, Tadas Labukas ir Vytautas Lukša – vis dar savo sąskaitos neatidarė. Kita vertus, tai yra puiki proga šiam alytiškių trejetui skambiau pranešti apie save ir padovanoti „Atlantui“ antrąją pergalę. Klaipėdos klubas per paskutines trejas rungtynes grūmėsi su trimis lyderiais, tad šeštadienį galime pamatyti kitokį uostamiesčio klubo veidą.

Kauno „Stumbras“ – „Kauno Žalgiris“. Balandžio 6 dieną 17 val. Kaunas, NFA stadionas.

Šeštadienį įvyks dar vienas derbis. Kaune savo santykius aiškinsis sensacingai čempionate startavęs „Stumbras“ ir ketvirtoje vietoje žengiantis „Kauno Žalgiris“.

Per ketverias rungtynes nė vieno įvarčio nepraleidę „Stumbro“ futbolininkai šią savaitę vienam komandos draugui linkėjo kuo greičiau pasveikti po traumos. Iš rikiuotės iškrito vienas iš vienuolikės gynybos ramsčių – portugalas Andre Almeida. Šis vidurio gynėjas nerungtyniavo dvikovoje su „Sūduva“, tad jo vietą užėmė Matheusas Bissi, kuris su šiomis užduotimis susitvarkė puikiai. Varžovams bėdų kelia tiek Levanas Mačarašvilis ar Lucasas Villela, tiek ir kiti ne tokie pastebimi, bet naudingai žaidžiantys futbolininkai.

„Kauno Žalgirio“ saugas, o anksčiau „Stumbrui“ atstovavęs Danielis Romanovskis neabejoja, jog žalgiriečiai yra pajėgesni. Po patirto antausio Klaipėdoje Mindaugas Čepas mobilizavo savo kariauną, kuri per tris mačus iškovojo dvi pergales ir buvo arti taško akistatoje su čempionais. Praėjusiame ture savo žodį tarė kiti futbolininkai, tiesa, padėti savo komandai vargu, ar galės traumą patyrė gynėjas Egidijus Vaitkūnas. Realu, kad jo vietą užims Deividas Šešplaukis, kuris pasižymėjo įvarčiu susitikime su „Panevėžiu“.

„Panevėžys“ – Vilniaus „Riteriai“. Balandžio 7 dieną 17 val. Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.

Čempionato debiutantas antrą kartą priims varžovus namuose ir šį kartą sieks jiems sukelti daugiau problemų.

Panevėžiečiai beveik lygiai kovojo su „Kauno Žalgiriu“, kol iš aikštės nebuvo pašalintas vienintelis šio sezono klubo įvarčio autorius Aleksandras Jerkinas, kuris artėjančią dvikovą praleis. Tai yra gana reikšminga netektis Aleksandrui Kurtijanui, kadangi šis rusas buvo nepakeičiamas. Aukštaitijos klubas vis dar stringa puolime, nors rungtynėse su „Palanga“ ir „Panevėžiu“ panevėžiečiai susikūrė ne vieną dėkingą šansą pasiųsti kamuolį į vartus.

Vilniečiai praėjusiame ture džiaugėsi pirmąja iškovota pergale, prie kurios labiausiai prisidėjo du įvarčius pelnęs Teremas Moffi. Nigerietis kėlė labai daug problemų varžovams, tačiau neabejotina, jog „Panevėžys“ turėjo atlikti namų darbus ir daug erdvės įsibėgti šiam puolėjui nepaliks. Pirmuoju įvarčiu pasižymėjo ir Donatas Kazlauskas, kurio duetas su T. Moffi dar neveikia visu pajėgumu. Iškovota pergalė turėjo „Riteriams“ suteikti daugiau pasitikėjimo, tačiau išvyka į Panevėžį bus sudėtinga ir užtikrintai teigti, kad svečiai į sostinę grįš su trimis taškais būtų sudėtinga.

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“. Balandžio 7 dieną 19 val. Vilnius, LFF stadionas.

Tai bus antrasis vienuolikių susidūrimas šiemet – kiek anksčiau „Sūduva“ įveikė būsimus varžovus Supertaurėje.

Po pergalės prieš „Atlantą“ sostinės komandos vyr. treneris Marekas Zubas nebuvo patenkintas savo auklėtinių žaidimu. Su specialistu iš Lenkijos galima sutikti: jei ne patikimas vartininko Armanto Vitkausko žaidimas, uostamiestyje būtent šeimininkai galėjo išsiveržti į priekį. Vilniečiai per tris mačus su paskutinėmis čempionato komandomis neparodė savo geriausio žaidimo arba neatskleidė visų kozirių. Šias rungtynes praleis diskvalifikuotas Mevlanas Adili, tačiau Liviu Antalio trauma buvo nerimta – rumunas praėjusiame ture pasiuntė kamuolį į „Atlanto“ vartus ir grandų mūšyje gali suvaidinti svarbią rolę.

„Sūduva“ Kaune netikėtai nusileido „Stumbrui“ ir pademonstravo labai blankų žaidimą, sukurdama prie varžovo vartų tik porą įsimintinų atakų. Įdomu, ar tai privers strategą Vladimirą Čeburiną imtis korekcijų starto sudėtyje, tačiau vieną dalyką specialistas žino aiškiai – prieš savo buvusį klubą į kovą nestos diskvalifikuotas gynėjas Semiras Kerla, kurį pakeisti gali komandoje dar nedebiutavęs Ivanas Hladikas. Savo debiuto laukia ir Vytautas Andriuškevičius, tačiau nežinia, ar Lietuvos rinktinės atstovas dar bus mestas į kovą, kadangi praėjusiame ture Vaidą Slavicką kairiajame gynybos krašte sėkmingai pakeitė praėjusiame sezone „Žalgiriui“ atstovavęs Dominykas Barauskas.