3 turo apžvalga: „Sūduvos“ lyderystė ir kanadiečio žinutė

3 turo apžvalga: „Sūduvos“ lyderystė ir kanadiečio žinutė

Praėjusį savaitgalį vykęs Lietuvos futbolo A lygos 3 turas futbolo gerbėjams pasiūlė dar kelias intriguojančias bei emocingas rungtynes.

Vilmantas Remeika/Alyga.lt

Derbis. Pastaraisiais metais Vilniaus „Žalgiris“ ir „Trakai“ visuomet susitikdavo sostinėje. Tačiau kai „Trakai“ virto Vilniaus „Riteriais“, abiejų klubų mačai nuo šiol oficialiai įgavo derbio statusą. Vilniaus derbių A lygoje nematėme dar nuo 2012 metų, kuomet „Žalgiriui“ iššūkį mesdavo „Reo“ komanda. Pirmasis šio sezono „Žalgirio“ ir „Riterių“ derbis baigėsi lygiosiomis 1:1. Rungtynių pabaiga buvo ypač karšta. Iš pradžių už smūgį varžovui Donatui Kazlauskui iš aikštės buvo išvarytas žalgiriečių gynėjas Mevlanas Adili. Paskutinę minutę „Riteriams“ įvartį pelnė į komandą sugrįžęs Artiomas Gurenka, bet jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą išlygino Rolandas Baravykas.

Pirmas. R. Baravykas įvarčius muša retai, tačiau kai tą daro – pasižymi efektingai. Pernai „Žalgirio“ gynėjas rinktinės mače su Juodkalnija pasižymėjo smūgiu per save, o praėjusį penktadienį kamuolį į „Riterių“ vartus pasiuntė tolimu smūgiu. Įdomu, kad tai buvo tik pirmasis R. Baravyko įvartis per visą karjerą A lygoje. Tai padaryti 23 metų gynėjui prireikė 138 rungtynių. „Gavęs perdavimą, pasitaisiau kamuolį ir smūgiavau į tolimą vartų kampą. Džiaugiuosi, kad pavyko pataikyti“, – lakoniškai epizodą pakomentavo R. Baravykas.

Kova. „Viskas prasidėjo ir baigėsi kovoje. Vyko daug dvikovų vienas prieš vieną, greitų atakų. Abi komandos buvo labai užsivedusios“, – sunkią saviškių pergalę minimalia persvara 1:0 prieš „Kauno Žalgirį“ apibūdino „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas. Trečias iš eilės laimėjimas čempionams leido išlikti pirmoje lentelės vietoje.

Žinutė. Pergalingą „Sūduvos“ įvartį minėtame mače pelnęs kanadietis Tosaintas Rickettsas po tikslaus smūgio nusivilko pagrindinę aprangą ir pademonstravo ant po apačia buvusių marškinėlių iš anksto paruoštą užrašą: „Sustabdykite neapykantą. Melskimės už Naująją Zelandiją.“ Taip puolėjas reagavo į teroristinį išpuolį Naujojoje Zelandijoje, kurio metu žuvo 50 žmonių. Pagal FIFA ir UEFA taisykles, futbolininkai tokiais atvejais be išimties baudžiami geltona kortele. Tačiau kanadiečiui rūpėjo ne tai. „Visi žino apie teroristinę ataką Naujojoje Zelandijoje. Tokie nusikalstami išpuoliai privalo liautis, o mes, futbolo žaidėjai, turime platformą skleisti žinią visuomenei. Tai nėra priimtina. Tokia žinia buvo ant mano marškinėlių“, – po rungtynių aiškino T. Rickettsas.

Dirbs. Dėl rinktinių varžybų A lygoje numatyta dviejų savaičių pertrauka. Ją klubai išnaudos savaip. Jau žinoma, kad du pralaimėjimus paeiliui patyręs Klaipėdos „Atlantas“ į treniruotes kibs pilna jėga. „Antrame kėlinyje matyti prastas mūsų fizinis pasirengimas ir nuovargis. Pertraukos čempionate metu treniruosimės po du kartus per dieną. Turime atkovoti, ką praradome prieš čempionatą“, – sakė „Atlanto“ treneris Viktoras Dobrecovas.

Nulis. Pasirengimą sezonui Kauno „Stumbras“ pradėjo tik vasario viduryje, todėl nebuvo laikomas pretendentu į aukštas pozicijas. Tačiau čempionato pradžia pranoko kauniečių lūkesčius. Po 3 turų „Stumbro“ praleistų įvarčių grafoje šviečia 0, o 7 taškus surinkusi komanda dalinasi 2–3 vietomis su „Žalgiriu“. Pergalingose rungtynėse prieš „Atlantą“ (2:0) efektingai baudos smūgį realizavęs brazilas Lucasas Villela šį įvartį skyrė savo širdies draugei, nes buvo jai pažadėjęs pasižymėti. Tuo metu kauniečių strategas Joao Luisas Martinsas neabejoja – sėkmę padeda kurti žaidėjų atsidavimas, kovingumas ir puiki komandinė dvasia.

Autsaideriai. A lygoje neliko taškų neiškovojusių komandų. Tokiomis buvo pirmąsias dvejas savo rungtynes pralaimėjusios „Palangos“ ir „Panevėžio“ ekipos. Jų tarpusavio akistata sekmadienį baigėsi lygiosiomis 1:1. Panevėžiečių komandos treneris Aleksandras Kurtijanas, įvertinęs rungtynių tėkmę ir komandų sukurtas galimybes pasižymėti, konstatavo, kad lygiosios jo ekipai tinka labiau.

Rinktinė. Dešimt A lygos futbolininkų jau išvyko į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą Vokietijoje. Ten nacionalinė komanda pradeda pasirengimą pirmosioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgo ekipa. Jos penktadienį vyks varžovų teritorijoje. Kitą pirmadienį mūsiškiai Baku sužais draugiškas rungtynes su Azerbaidžano rinktine.