24 turo apžvalgoje – „Sūduvos“ triumfo įvertinimas

24 turo apžvalgoje – „Sūduvos“ triumfo įvertinimas

Lietuvos futbolo A lygos parengtoje 24-ojo turo apžvalgoje itin daug dėmesio teko „Sūduvos“ pergalei 5:1 prieš „Trakus“.


A lygos apžvalgininko Vilmanto Remeikos straipsnis:

12 iš eilės rungtynių nepralaimėję „Trakai“ po skaudžios nesėkmės Marijampolėje savo sėkmingą seriją vėl turės skaičiuoti iš naujo. O vicečempionų nesėkme pasinaudojęs Vilniaus „Žalgiris“ ėmė bėgti į priekį.

Suolelis. Intriguojančiame 24 turo susitikime Marijampolėje vietos „Sūduva“ net 5:1 nugalėjo „Trakus“. Kuomet šeimininkai ėmė triuškinti Trakų komandą, pastarosios treneris Olegas Vasilenka paprasčiausiai neturėjo kuo pagyvinti žaidimo. Vicečempionai į Suvalkiją atsivežė tik penkis atsarginius žaidėjus: vartininką Timofejų Šeremetą ir keturis nepatyrusius 17-22 metų jaunuolius. Traumos ir ligos iš rikiuotės išvedė Arūną Klimavičių, Modestą Vorobjovą, Almą Wakili ir Svajūną Čyžą, o Vaidas Šilėnas buvo diskvalifikuotas.

Choco. Šiame mače „Sūduvos“ gretose A lygoje debiutavo Bulgarijos pilietybę turintis brazilas Choko. Aikštės krašte rungtyniavęs legionierius pasižymėjo aktyvumu ir atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio sūduviečiai išlygino rezultatą ir pabudo varžovų vartų šturmui. „Treniruotėse žaidėjas atrodo vienaip, tačiau visai kas kita yra žaidybinės situacijos. Vis tik Choco nenuvylė ir sužaidė užtikrintai. Jo pozicijoje turime konkurenciją ir tai džiugina“, – pažymėjo „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas.

Proveržis. „Sūduvos“ sirgaliai ilgai laukė, kol „iššaus“ jų puolėjas Marjanas Altiparmakovskis. Iki tol A lygoje per 16 rungtynių pasižymėjęs tik kartą, ketvirtadienį jis sužaidė geriausias sezono rungtynes – įmušė 2 įvarčius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Tik tikslumo makedonui pritrūko rungtynių pabaigoje, kad pelnytų trečiąjį įvartį.

Dublis. 24 ture sužibėjo ir „Žalgiriui“ priklausantis bosnis Bahrudinas Atajičius, kuris įvarčius taip pat muša ne kasdien. Puolėjas į „Kauno Žalgirio” vartus pasiuntė 2 įvarčius ir taip pat buvo arti vadinamojo „hat-tricko“. Bet tenkinosi „dubliu“. Šie įvarčiai B. Atajičiui turėtų būti svarbūs psichologiškai, kadangi Lietuvos čempionate iki tol per 9 turus jis buvo įmušęs tik kartą. „Iš puolėjų visuomet tikimės įvarčių. B. Atajičius tą ir padarė. Ko dar galima tikėtis? Nebent trečio ir ketvirto įvarčio, kuriuos jis taip pat galėjo pelnyti“, – šyptelėjo vienas „Žalgirio“ trenerių Andrius Skerla.

Tiesa. „Jonavos“ futbolininkams Kauno „Stumbro“ komanda šiemet lieka neįveikiama tvirtove. A lygoje ir LFF Taurės turnyre abi ekipos susitiko penkis kartus. Tris sykius nugalėjo kauniečiai, du mačai baigėsi lygiosiomis. Pastarasis – 1:1. Klausiamas, ko dvikovose su „Stumbru“ vis pristinga „Jonavai“, šios komandos treneris Mindaugas Čepas pakartojo visiems žinomą tiesą: „Trūksta įvarčių. Reikia įmušti daugiau už varžovus.“

Sąskaita. Jonavos kūno kultūros ir sporto centro darbuotojai piktinasi, kad po viešnagės jų stadione „Stumbro“ komanda paliko netvarkingą rūbinę. Jonaviečiai taip pat atskleidė, kad po pergalės LFF Taurės varžybose šėliodami kauniečiai apgadino rūbinės inventorių. Sporto centro darbuotojai kauniečiams pateikė sąskaitą už 144 eurus. „Stumbro“ vadovai dėl to nesiginčija ir žada padengti nuostolius. O taip pat paviešino savo šventimo Jonavos stadiono rūbinėje vaizdo įrašą.

Miegas. Ambicingus planus užimti 4-ąją vietą A lygoje Utenos „Utenis“ grindžia darbais. Legionierių vedini uteniškiai Klaipėdoje 1:0 palaužė vietos „Atlantą“ ir pakilo į išsvajotą poziciją. Po rungtynių uteniškių laukė ilga kelionė namo, tačiau jų treneris Davidas Campana turėjo miegoti ramiai. „Kai pralaimime, aš negaliu užmigti, o kai laimime – viskas gerai. Futbolas yra mūsų aistra ir mūsų gyvenimas“, – tikino D. Campana.

Vėjas. „Atlanto“ ir „Utenio“ dvikova vyko sudėtingomis oro sąlygomis – ketvirtadienį Klaipėdoje siautė audra. Tai apsunkino futbolininkų galimybes pademonstruoti kokybišką žaidimą. Tačiau pralaimėjusiųjų treneris Igoris Pankratjevas nenorėjo nė girdėti užuominų apie oro sąlygų įtaką rezultatui: „Sąlygos buvo vienodos abiem komandoms.“

Maksimovas. Vasaros pabaigoje Lietuvos futbolą sujudino žinia, esą „Trakų“ snaiperis Maksimas Maksimovas išvyksta į Makedonijos klubą Skopjės „Vardar“. Kol futbolininkas pozavo su „Vardar“ marškinėliais, „Trakų“ vadovai tik gūžčiojo pečiais ir neslėpė nuostabos. Atrodo, kad rusas pažeidė FIFA žaidėjų perėjimo taisyklės, tad atstovauti Skopjės komandai jis negali ir nėra registruojamas rungtynėms. „Šiuo metu M. Maksimovas turi galiojančią sutartį su „Trakais“. Jokių pasiūlymų ar derybų iš klubo „Vardar“ pusės nebuvo, todėl laikome, kad jis yra mūsų klubo žaidėjas“, – aklavietėje atsidūrusią situaciją apibendrino O. Vasilenka.