16 turo apžvalga: „Sūduva“ tvirtai laimėjo, o persekiotojai klupo

16 turo apžvalga: „Sūduva“ tvirtai laimėjo, o persekiotojai klupo

Po trijų savaičių pertraukos sulig pasaulio futbolo čempionato pradžia pratęstos ir A lygos pirmenybės. Savaitgalį klubai žaidė 16 turo rungtynes.

Alyga.lt

Lyderiai. Vis dar be pralaimėjimų žygiuojanti Marijampolės „Sūduva“ vėl tokia pati, kaip ir sezono pradžioje. 16 ture marijampoliečiai svečiuose nesunkiai 4:1 įveikė „Palangos“ komandą. Į aikštę pagaliau sugrįžo čilietis Gersonas Acevedo. Kitas traumos padarinių nebejaučiantis „Sūduvos“ lyderis Karolis Laukžemis pelnė įvartį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą. „Karolis pagrindinis mūsų žaidėjas, iš jo daug tikimės. Taip pat ir iš kitų. Komanda dirba, kad laimėtų ir pradžiugintų sirgalius“, – komentavo „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas.

Neparankūs. „Ir vėl „Stumbras“, – atsiduso ne vienas Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjas. Šis Kauno klubas žalgiriečiams lyg užkeiktas, jo nepavyksta įveikti jau penkeriose tarpusavio rungtynėse iš eilės. Šį kartą vicečempionai pralaimėjo „Stumbrui“ rezultatu 0:1 savo stadione. „Nusipelnėme šios pergalės, nes per visas 90 minučių sukūrėme daugiau šansų įmušti“, – tikino „Stumbrą“ treniruojantis Mariano Barreto.

 

Kritika. Dviejų komandų treneriai – Aurelijus Skarbalius („Žalgiris“) ir Valdas Trakys („Palanga“) – savaitgalį buvo labai nepatenkinti savo auklėtinių žaidimu. Po pralaimėjimo „Stumbrui“ A. Skarbalius sakė, kad jo komanda buvo nubausta už tinginystę ir aroganciją aikštėje, o dėl nenoro kovoti futbolininkams esą vertėtų net atlyginimus nurėžti. „Sūduvos“ niuksą gavęs V. Trakys pareiškė, kad kai kurie palangiškiai sužaidė žemiau savo galimybių ribos. Be kita ko, A. Skarbalius jau kitą dieną sukvietė žalgiriečius rungtynių analizei: „Jie žino, kas laukia. Sėdėsime 4-5 valandas, kol viską išnarpliosime.“

Trakai. Europos lygos atrankos rungtynėms besirengiantiems „Trakams“ sunkiai sekasi išbristi iš žaidimo krizės. Į A lygos čempionatą trakiškiai sugrįžo sužaisdami lygiosiomis svečiuose 1:1 su „Kauno Žalgirio“ klubu. „Būtina išnaudoti susikurtas progas. Jei tai pavyktų, dabar kalbėtume kitaip“, – sakė laikinasis „Trakų“ komandos treneris Virmantas Lemežis.

Debiutas. Sunku prisiminti futbolo sezoną, kuomet Klaipėdos „Atlanto“ komandos nekankintų finansinės problemos ir vidinės intrigos. Šį kartą klaipėdiečių komandos vyriausiojo trenerio pareigose debiutavęs specialistas iš Ukrainos Anatolijus Šelestas nenustebino – jo auklėtiniai Jonavoje 1:2 pralaimėjo vietos komandai. Regis, kitaip ir būti negalėjo, nes A. Šelestas į Jonavą atsivežė tik penkis atsarginius žaidėjus. Trys iš jų „Atlanto“ paraiškoje šiemet atsidūrė pirmą kartą.

 

Vakarų frontas. Sunkūs laikai atėjo ir ištikimiausiems „Atlanto“ gerbėjams „Vakarų fronto“ ultrų grupuotei. Jie nepalaikė savo futbolininkų per praėjusias A lygos rungtynes Vilniuje prieš „Trakų“ komandą, nebuvo klaipėdiečių futbolo aistruolių ir praėjusio turo mače Jonavoje.

Šeima. Per rungtynes su „Trakais“ „Kauno Žalgirio“ trenerių štabas atliko įsimintiną keitimą. Paskutinėmis minutėmis komandos veteraną 40-metį Igną Dedurą pakeitė jo 16-metis sūnus Matas Dedura.