T. Rickettsas: „Tikslas – žaisti kuo daugiau ir padėti kuo labiau“

Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės „Sūduvos“ naujokas kanadietis Tosaintas Rickettsas apie mūsų šalį kalbėjosi ir su Jonu Valančiūnu.

Prieš keletą dienų į Lietuvą atvykęs Kanados rinktinės puolėjas sako, kad pirmieji įspūdžiai yra geri. Tiesa, net ir iš Edmontono kilusiam bei prie žiemiškų sąlygų pripratusiam futbolininkui buvo kiek šaltoka.

„Pirmosios dienos buvo šaltos, – nusišypsojo „Sūduvos“ naujokas, paklaustas apie pirmuosius įspūdžius iš Lietuvos. – Tačiau kol kas viskas yra labai gerai, klubo sporto direktorius Karolis Skinkys manimi gerai pasirūpino, labai greitai apgyvendino. Turiu viską, ko man reikia. Tokie dalykai palengvina procesą.“

Nuo 2016-ųjų „Toronto FC“ rungtyniavęs puolėjas su šia ekipa tapo MLS čempionu, o pernai dalyvavo ir CONCACAF Čempionų lygos finale. Anksčiau T. Rickettsas rungtyniavo Suomijoje, Rumunijoje, Turkijoje ir Izraelyje, todėl žaidimas Europoje jam nebus nauja patirtis.

„Keičiant klubus būna įvairių svarstymų. Keletą mėnesių bendravome su sporto direktoriumi, jis turėjo idėjų, kaip galėčiau padėti komandai judėti pirmyn, man tai patiko. Viską gerai apsvarstęs, nusprendžiau žengti šį žingsnį, – kalbėjo kanadietis. – Džiaugiuosi čia būdamas ir nekantriai laukiu sezono. „Sūduva“ du pastaruosius sezonus laimėjo šalies čempionatą, todėl smagu prisijungti prie geros komandos. Be to, žaisime Čempionų lygos atrankos varžybose, tai taip pat yra svarbus dalykas.“

Apie Lietuvą T. Rickettsas žinojo nemažai dar iki pokalbių su „Sūduvos“ sporto direktoriumi. Futbolininkas yra pažįstamas su Jonu Valančiūnu, kurio atstovaujamas Toronto „Raptors“ priklauso tai pačiai kompanijai kaip ir „Toronto FC“. Be to, su dviem lietuviai kanadiečiui teko kartu žaisti Izraelyje.

„Su J. Valančiūnu turime bendrų draugų, jų dėka ir esame susitikę įvairiuose renginiuose. Aišku, aš stebėjau ir jo žaidimą „Raptors“ ekipoje, kai tik turėjau tokią galimybę. Jonas man paskambino likus keletui dienų iki kelionės į Lietuvą, davė keletą patarimų, papasakojo, ko turėčiau tikėtis. Jis sakė, kad manimi čia gerai pasirūpins. Smagu turėti tokį žmogų, kuris domėsis, kaip man čia sekasi, – pasakojo T. Rickettsas. – Be to, Haifos „Hapoel“ komandoje žaidžiau su Mindaugu Kalonu ir Tadu Kijansku. Su Tadu vis dar pasikalbame, mūsų žmonos yra geros draugės.“

„Sūduvos“ gerbėjai naująjį komandos puolėją aikštėje gali išvysti jau trečiadienį per kontrolines rungtynes su „Palanga“ (rungtynių „Arvi“ arenos manieže pradžia – 15 val. 30 min.).

„Mano asmeniniai tikslai čia yra įvarčiai. Noriu žaisti kiek įmanoma daugiau, įmušti kuo dažniau ir padėti komandai kuo labiau. Komanda jokio kito tikslo kaip tik čempionų titulo apgynimas negali turėti, taip pat sieksime kuo geriau pasirodyti Čempionų lygos atrankoje“, – sakė T. Rickettsas.