„Sūduvos“ gretose – du naujokai

Untitled-2

 

2017 metų sezonui besiruošianti Marijampolės „Sūduva“ šiandien draugiškame susitikime nusileido Suvalkų „Wigry“ ekipai iš Lenkijos. Šiose rungtynėse Marijampolės komandos gretose rungtyniavo ir vienas naujokas, o kitas ekipą papildysiantis futbolininkas į aikštę išbėgti turėtų trečiadienį, draugiškose rungtynėse su Kazlų Rūdos „Šilu“.

 

Pirmasis iš naujokų – šiandien antrame kėlinyje rungtyniavęs makedonietis Marjanas Altiparmakovskis. Puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis 25-erių žaidėjas futbolininko karjerą pradėjo savo gimtosios šalies Bitolos „Pelister“ ekipoje, tačiau joje praleidus vos sezoną futbolininkas išvyko rungtyniauti į užsienį. 2010-aisiais M. Altiparmakovskio karjera pakrypo į Graikiją – puolėjas papildė aukščiausioje Graikijos lygoje rungtyniavusios „Xanti“ ekipos sudėtį.

 

Po trejų metų Graikijoje naujasis „Sūduvos“ puolėjas sugrįžo į „Pelister“, tačiau po pusės sezono vėl išvyko į Graikiją, bet į antroje lygoje rungtyniavusią Pirgo „Paniliakos“. Pusę sezono Graikijoje rungtyniavęs puolėjas ir vėl sugrįžo į gimtinę. Papildęs aukščiausios lygos klubo „Rabotnicki“ gretas M. Altiparmakovskis tapo svarbia komandos dalimi ir 2014-2015 metų Makedonijos čempionate pelnė 15 įvarčių, o jau kitą sezoną kartu su „Rabotnicki“ pasiekė ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą.

 

Praėjusį sezoną 184 centimetrų ūgio futbolininkas praleido Kroatijos aukščiausios lygos Zapresičiaus „Inter“ klube, kuris 2015-2016 metų sezone finišavo penktoje turnyrinės lentelės vietoje tarp 10 ekipų.

 

Naujasis „Sūduvos“ puolėjas taip pat yra žaidęs Makedonijos jaunimo rinktinėse (U-17, U-19, U-21).

 

Antrasis „Sūduvos“ naujokas – geriau pažįstamas Lietuvos futbolo gerbėjams. Patyręs saugas Robertas Vėževičius, kaip ir M. Altiparmakovskis artėjančio sezono metu vilkės „Sūduvos“ marškinėlius.

 

Iš Ukmergės kilęs krašto saugas profesionalo karjerą pradėjo Vilniaus „Vėtroje“, o 2010 papildė „Šiaulių“ gretas. Po poros sėkmingų sezonų Šiauliuose futbolininkas sulaukė susidomėjimo iš užsienio ekipų. Taip 2012 metais R. Vėževičius išvyko į Izraelio „Maccabi Umm al-Fahm“ klubą.

 

Po sezono Izraelyje R. Vėževičius sugrįžo į Lietuvą ir rungtyniavo Pakruojo „Kruojoje“, kur tuo metu dirbo dabartinis „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas bei tapo „Smscredit.lt A lygos“ vicečempionu.

 

2015 metais R. Veževičius prisijungė prie Klaipėdos „Atlanto“, o praėjusį sezoną praleido Kauno „Stumbro“ ekipoje.

 

Per savo karjerą 31-erių saugas žaisdamas Lietuvos aukščiausioje futbolo lygoje yra pelnęs daugiau nei 50 įvarčių bei atlikęs 24 rezultatyvius perdavimus.