Pirmosiose pasiruošimo rungtynėse – pergalė minimaliu rezultatu

2016-04-10_13-33-37_-_0779

„Arvi“ futbolo arenos maniežas

Marijampolės „Sūduva“ 1–0 „Kauno Žalgiris“

84’ [1-0] P. Janušauskas

Marijampolės ekipos sudėtis: J. Popiera (46’ M. Matuzas), A. Jankauskas, P. Leimonas, G. Zagurskas (46‘ V. Slavickas), E. Veliulis, M. Činikas, R. Krušnauskas (46‘ K. Laukžemis), C. Alex (46’ O. Verbickas), G. Matulevičius, D. Antanavičius (46‘ P. Janušauskas), D. Galkevičius (46’ A. Švrljuga).

Pasiruošimą 2017 metų sezonui pradėję Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias draugiškas rungtynes žaidė namuose su „Kauno Žalgiriu“.

Pirmoji pirmojo kėlinio pusė buvo kiek vangoka, nei viena iš komandų neatliko varžovų vartų saugumui pavojingų veiksmų, tačiau žaidimas buvo agresyvus ir aukšto tempo.

Pirmasis pavojingas smūgis buvo atliktas tik 33 mačo minutę. Po pražangos stipriu smūgiu kaire koja pavojingai mušė peržiūroje dalyvaujantis saugas Christianas Aleksas. Šio stipriai smūgiuotą ir pavojinga trajektorija skriejusį kamuolį sugavo kauniečių vartininkas Modestas Stonys.

Jau kitos atakos metu pavojumi atsakė ir svečiai iš laikinosios sostinės. Greitos atakos metu tiksliu perdavimu puolėją į puikią poziciją išleido vienas iš „Kauno Žalgirio“ saugų, puolėjas išbėgęs vienas prieš vartininką pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas,teisėjas užfiksavo nuošalės taisyklės pažeidimą.

Pirmoje rungtynių pusėje išskyrus šiuos pavojingus epizodus daugiau pavojaus sukurta nebuvo, rezultatas sužaidus 45 minutes buvo lygus 0-0.

Prieš prasidedant antrajam kėliniui „Sūduvoje“ pasikeitė didžioji dalis žaidėjų. 50 minutę laimę iš toli pamėgino pirmame kėlinyje vidurio gynėjo pozicijoje, o antroje mačo pusėje į saugo poziciją persikėlę P. Leimonas. Tačiau marijampoliečio kaire koja smūgiuotas kamuolys lėkė greta vartų.

Prabėgus kelioms minutėms dešiniajame krašte Andro Švrljuga suklaidino varžovų gynėją ir skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur galva smūgiavo puolėjas Karolis Laukžemis, tačiau pastarojo smūgis skriejo šalia vartų.

60 minutę Karolis Laukžemis išbėgo prieš vartininką, kuris buvo palikęs vartus, mėgino „permesti“ kamuolį per jį, tačiau M. Stonys sužaidė rankomis ne vartininko aikštelėje. Už šį veiksmą „Kauno Žalgirio“ vartininkui buvo parodyta raudona kortelė.

Baudos smūgį iš maždaug 18 metrų atstumo atlikti stojo P. Janušauskas, kuris smūgiavo į vartininko saugojamą kampą ir po keitimo aikštėje pasirodęs vartininkas kamuolį sugavo.

67 minutę „Sūduvai“ pakėlus kampinį kamuolys buvo išmuštas iš baudos aikštelės, tačiau jį pasitiko G. Matulevičius, kuris sužaidė kombinaciją su V. Slavicku ir gavęs kamuolį atgal skersavo į baudos aikštelę, kur buvęs Marijampolės ekipos gynėjas A. Jankauskas smūgiavo galva į tolimąjį kampą, tačiau vartininkas kamuolį sugavo.

78 minutę aikštės viduryje suklydus svečiams iš Kauno greitą ataką surengė Marijampolės futbolininkai. Kamuolį ties vidurio linija gavęs K. Laukžemis spurtavo kairiuoju kraštu, ties baudos aikštele kirto į vidurį ir smūgiavo iš maždaug 16 metrų atstumo. Labai pavojingas puolėjo smūgis pralėkė kiek virš vartų.

Vos po minutės panašia situacija atsakė ir „žalgiriečiai“. Aikštės viduryje suklydus „Sūduvos“ saugams vienas prieš vartininką išbėgęs „K. Žalgirio“ puolėjas smūgiavo į artimąjį vartų kampą, tačiau buvo netikslus.

84 minutę krito įvartis į „žalgiriečių“ vartus. Po perdavimo iš dešiniojo krašto baudos aikštelėje be priežiūros buvo paliktas „Sūduvos“ saugas P. Janušauskas, kuris smūgiu galva išvedė marijampoliečius į priekį.

Pirmosiose draugiškose rungtynėse „Sūduva“ pasiekė pergalę minimaliu rezultatu. Kitas kontrolines rungtynes marijampoliečiai žais artėjantį ketvirtadienį, sausio 19 dieną su Klaipėdos „Atlantu“.