„Sūduvos“ prezidento V. Murausko mintys apie komandos komplektaciją bei tikslus 2016-ųjų sezone

„Sūduvos“ prezidento V. Murausko mintys apie komandos komplektaciją bei tikslus 2016-ųjų sezone

 

Gruodžio mėnesio pradžioje duotame interviu Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas Vidmantas Murauskas apžvelgė 2015 metų sezoną. Praėjus kiek mažiau nei dviem savaitėms po pastarojo pokalbio Marijampolės ekipos prezidentas pasidalino savo mintimis apie nuveiktus komandos komplektacijos darbus bei planus 2016 metų sezonui.

 

Paklaustas apie komandos kompletacijos ypatybes „Sūduvos“ prezidentas neslėpė, kad naujų žaidėjų galinčių pastiprinti sudėtį pradedama ieškoti anksčiau ir paieška trunka netrumpą laiko tarpą. Taip pat V. Murauskas pabrėžė, kad „Sūduvos“ prioritetas – lietuviai futbolininkai, o tik neradus vietinio futbolininko paieškos būtų perkeltos į užsienio valstybes.

 

„Komandos komplektacija yra ilgas, beveik nenutrūkstantis procesas. Žaidėjų, kurie galėtų pastiprinti komandą kitais metais, pradedame ieškoti dar sezonui vykstant. Su treneriais kalbėjome, jog visų pirma ieškosime lietuvių galinčių sustiprinti sudėtį, o neradus tinkamų vietinių žaidėjų paieškas tęsime užsienyje.  Komplektacijos darbus vykdant planingai, taip kaip esame numatę, jau turime pasirašę kelias sutartis su futbolininkais. Su vienais žaidėjais buvo susitarta pasibaigus sezonui, su kitais – visai neseniai.“ – pasakojo V. Murauskas.

 

Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas V. Murauskas pasidžiaugė, jog praėjus dviem savaitėms po čempionato pabaigos, Marijampolės ekipa yra pasiekusi susitarimą su penkiais futbolininkais, kurie papildys „Sūduvos“ gretas.

 

„Susitarimai buvo pasiekti su trimis buvusiais Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkais, kurie 2016 metų sezone gins „Sūduvos“ garbę. Mūsų klubą papildys gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis 33-ejų ilgametis „Žalgirio“ kapitonas Algis Jankauskas. Taip pat nuo 2012 metų „Žalgiriui“ atstovavęs 26-erių universalumu pasižymintis saugas Paulius Janušauskas bei puikiai Lietuvos futbolo gerbėjams pažįstamas legionierius iš Kroatijos Andro Švrljuga. Norėjome dar vieno „žalgiriečio“, tačiau, skirtingai nei anksčiau minėtieji, jis pasirinko „Žalgirį“, o ne „Sūduvą“. Po metų pertraukos į „Sūduvą“ sugrįš gynėjas Marius Činikas, kuris praėjusį sezoną praleido Estijoje, Sillimaės „Kalev“ klube. Kaip ir minėjau praeitame interviu – didelį dėmesį skirsime gynybos linijai, savų vartų saugumui. Turime pasiektą susitarimą su vartininku iš Kroatijos Ivanu Kardumu. Tai patirties turintis 28-erių metų amžiaus vartų sargas rungtyniavęs tiek Kroatijos jaunimo rinktinėse, tiek Kroatijos bei Austrijos aukščiausiose lygose. Praėjusius du sezonus I. Kardumas gynė aukščiausioje Kroatijos lygoje rungtyniaujančio NK „Slaven Belupo“ klubo garbę. Komandoje turime dar  vieną vartininką – Justiną Popierą, kartu su komanda treniruojasi ir jaunasis Remigijus Mikalainis. Galvojame apie dar vieną vartininką, tačiau kol nėra susitarimų išsiplėsti nenorėčiau. Kalbant apie praėjusį sezoną „Sūduvos“ vartus gynusį Džiugą Bartkų, jis ieško klubo užsienyje, todėl susitarti su juo kol kas nepavyko.“

 

Naujasis „Sūduvos“ vartų sargas I. Kardumas karjerą pradėjo Kroatijoje, NK „Osijek“ klubo (iš šio klubo į „Sūduvą“ atvyko saugas Nerminas Jamakas) jaunimo komandoje, o vėliau prisijungė prie pagrindinės klubo sudėties. 2009-2012 metais I. Kardumas tapo pagrindiniu „Osijek“ vartų sargu ir sužaidęs puikius pustrečio sezono sulaukė susidomėjimo iš užsienio ekipų.

 

2012 metais I. Kardumas pradėjo legionieriaus karjerą ir prisijungė prie vieno žymiausių Austrijos klubų Vienos „Austria“. Tiesa, šiame klube progų pasireikšti jis beveik neturėjo, tuo metu „Austria“ klubo vartus gynė Heinzas Lindneris, kuris nuolatos kviečiamas į Austrijos nacionalinę rinktinę, o šio sezono pradžioje persikėlė į Bundeslygoje rungtyniaujančią Frankfurto „Eintracht“ komandą. 2013 metais kartu su Vienos „Austria“ klubu I. Kardumas tapo Austrijos čempionu.

 

2014 metais naujasis „Sūduvos“ vartininkas sugrįžo į gimtinę ir papildė NK „Slaven Belupo“ ekipos gretas bei 2014/2015 metų Kroatijos aukščiausios lygos čempionate sužaidė 24-erias rungtynes. Praėjusių metų čempionate NK „Slaven Belupo“ liko šeštoje vietoje tarp 10 ekipų.

 

Nepaisant to, jog su penkiais futbolininkais susitarimai jau yra pasiekti, tačiau V. Murauskas atskleidė, jog „Sūduva“ dar ieško dviejų-trijų futbolininkų galinčių papildyti komandą.

 

„Komandai dar trūksta dviejų ar trijų futbolininkų, tačiau šiais metais naujų sprendimų tikriausiai nepriimsime. Minimalų komandos branduolį jau būsime sudarę. Jei šiandien reikėtų žaisti rungtynes, tai visų pozicijų futbolininkus jau turėtume, tačiau vienas ar kitas pozicijas dar reikia stiprinti.“ – teigė „Sūduvos“ prezidentas.

 

Pasak V. Murausko, komandai keliami tikslai sugrįžti tarp trijų stipriausių šalies ekipų, tačiau tikslai galutinai suformuoti bus baigus sudėties komplektavimo darbus.

 

„Nematau kitokios užduoties kaip tik būti tarp prizininkų. Praėjusiame sezone to įgyvendinti nepavyko ir dėl to labai gaila. Treneriai atsirinkdami žaidėjus puikiai supranta, kad tikslai komandai keliami aukšti ir nauji futbolininkai papildysiantys komandą leidžia galvoti apie prizines vietas. Labai daug priklauso nuo to, kiek mes būsime pajėgūs kovoti su čempionais, kokio pajėgumo žaidėjai dar papildys mūsų komandą . Pilnai sukomplektavus komandą suformuosime ir uždavimus artėjančiam sezonui.“ – kalbėjo Marijampolės klubo prezidentas V. Murauskas.