Vladimiras Čeburinas: „Nuostabu Ženevos stadione girdėti skanduotes „Sūduva! Sūduva!“

Ištraukus trečiojo UEFA Europos lygos atrankos, nedaug kas tikėjo, kad Marijampolės „Sūduva“ žengs toliau. Šveicariškasis „Sionas“ atrodė sunkiai įveikiamas barjeras. Visgi, marijampoliečiai įrodė, ką reiškia tinkamas nusiteikimas, kovingumas ir pasiruošimas rungtynėms. Po puikios pergalės namuose, svečiuose „Sūduva“ atsilaikė prieš įnirtingas „Siono“ atakas ir sunkiose rungtynėse išplėšė lygiąsias. Apie rungtynes ir laukiančius tolimesnius iššūkius mintimis pasidalino komandos vyriausias treneris Vladimiras ČEBURINAS.

 „Laukėme sunkių ir įtemptų rungtynių, taip ir buvo. Varžovai po pirmųjų rungtynių buvo tarsi įsprausti į kampą, tad jų spaudimą jautėme nuo pat pradžios. Dėkingas vaikinams už parodytą kantrybę, pasiaukojamą žaidimą. Turėjome daug darbo gynyboje, puikiai sužaidė ir komandą kelis kartus gelbėjo vartininkas Ivanas Kardumas. Žinojome, jog galime sulaukti savojo šanso, ypač, kai varžovas mesis priekin didelėmis pajėgomis,  tam ruošėmės. Puikiai ta galimybe pasinaudojo Robertas Vėževičius. Ir štai – mes kitame etape. Noriu pabrėžti, kad tokio pasiekimo nebūtų buvę be viso kolektyvo darbo ir indėlio“, – sakė  V.Čeburinas.

„Varžovai atliko keletą pakeitimų savo sudėtyje, buvo naujų žaidėjų, kad ir pirmose rungtynėse nežaidęs K.Constantas. Spaudimas buvo didesnis, bet mes „nesubyrėjome“, laikėmės žaidimo plano ir galų gale pasiekėme savo. Kartu ir padovanojame dar vieną šventę Marijampolės klubo gerbėjams. Noriu dar atskirai padėkoti ir tiems sirgaliams, kurie nepabūgo ilgos kelionės ir nuvyko į Šveicariją. Jų palaikymą ir skanduotes puikiai girdėjome Ženevos stadione“,- džiaugėsi treneris.

„Svarbu dar ir tai, kad nepralaimėjome išvykoje, sužaidėme lygiosiomis – tai ir papildomas taškas į Lietuvos klubų europinę „taupyklę“. Ne mažiau šis rezultatas svarbus ir patiems žaidėjams – visų pirma psichologiškai jie jaučiasi tvirčiau“.

Paklaustas apie laukiančius varžovus tolimesniame UEFA Europos lygos etape treneris nedaugiažodžiavo. „Turbūt nesuklysiu pasakydamas, jog daugelis potencialių varžovų norėtų, kad burtai suvestų juos su „Sūduva“, nėra ko slėpti. Nebūsime favoritais bet kuriuo atveju, Bet mes nebuvome jais ir ankstesniuose etapuose. Paaiškėjus varžovams, kibsime į darbus, analizuosime ir ruošimės“, –pažymėjo treneris.

Artimiausios kovos „Sūduvos“ laukia vidiniame fronte, A lygoje. Jau sekmadienį „Sūduva“ susitiks su „Stumbru“. Vladimiras ČEBURINAS pabrėžė, kad laukia labai atkaklios rungtynės. „Susitikimas Ženevoje atėmė daug emocinių ir fizinių jėgų, jas nelengva atgauti. Žinoma, ir varžovams – papildoma motyvacija gerai sužaisti prieš mus. Tad bus nelengva. Bet šiame sezone panašios situacijos mums – ne naujiena“, – konstatavo treneris.