Turo apžvalga: „Sūduva“ pakilo turnyro lentelėje

Turo apžvalga: „Sūduva“ pakilo turnyro lentelėje

Praėjusią savaitę paaiškėjo 2023 metų „Optibet A lygos“ čempionas, kuriuo pirmą kartą klubo istorijoje tapo „Panevėžys“.

Alyga.lt

Apsikeitė. Pasibaigus turui, po šiokios tokios pertraukos, įvyko pasikeitimas turnyro lentelėje, kai Marijampolės „Sūduva“ svečiuose 2:1 palaužė Alytaus „Dainavą“.

Po daugiau negu dviejų mėnesių pertraukos nugalėję sūduviečiai su 32 taškais pakilo į 7-ąją vietą, aplenkdami būtent Alytaus ekipą.

Puolėjai. Atakos smaigalyje rungtyniaujantys „Dainavos“ futbolininkai pagaliau gali bent nežymiai pasidžiaugti – savo taiklių smūgių kraitį atidarė Davoras Rakičius.

Jo komandos draugas Šerali Juldaševas, ekipą palikęs ir į Serbiją išvykęs Kazeemas Aderounmu bei kitas puolėjas Matheusas Araujo iki praėjusių rungtynių nebuvo pelnę nė vieno įvarčio.

Dublis. Rezultatyviausią mačą šiemet sužaidė ispanas Xabi Auzmendi, du jo pelnyti įvarčiai leido 2:0 įveikti Telšių „Džiugą“.

Ispanas su septyniais taikliais smūgiais „Optibet A lygoje“ jau sužaidė savo rezultatyviausius metus. „Sūduvoje“ per abu sezonus saugas įmušė po 6 įvarčius.

Nuslopo. Ketvirtajame rate „Džiugas“ sunkiai renka taškus, o dar sunkiau siunčia kamuolį į varžovų vartus.

Per pastarąsias šešerias rungtynes džiugiečiai pelnė vos vieną įvartį bei jau tik tašku lenkia Vilniaus „Riterius“.

Triumfas. „Panevėžys“ sužaidė lygiosiomis 0:0 su Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkais ir Vilniaus „Žalgiriui“ tapo nepavejamas.

Pastarąjį kartą Panevėžio klubas „Optibet A lygoje“ triumfavo 2012 metais ir sužais dar likusias ketverias rungtynes.

Legionierius. „Panevėžio“ gretose ne vienas futbolininkas triumfavo Lietuvos čempionate su dviem skirtingomis ekipomis, tiesa, vos vienas jų buvo iš užsienio.

Juodkalnietis Jovanas Čadženovičius 2018 ir 2019 metais džiaugėsi titulu su „Sūduva“. Lietuvoje saugas žaidė ketvirtą sezoną.

Atsilaikė. Dėka puikaus vartininko Armanto Vitkausko žaidimo, „Riteriai“ rezultatu 2:1 džiaugėsi laimėjimu prieš „Bangą“.

Sostinės klubas šiemet iškovojo 4-ąją pergalę, turi kiek palankesnį tvarkaraštį bei nuo „Džiugo“ atsilieka tik tašku.

Paaiškėjo. „Optibet Pirmoje lygoje“ praėjusį šeštadienį taip pat liejosi šampanas – galimybę žaisti Lietuvos čempionate užsitikrino Vilniaus rajono „TransINVEST“.

Lenktynėse dėl antrosios vietos, kuri žaistų pereinamąsias rungtynes su „Optibet A lygos“ 9-ąja pozicija, vis dar nežinomybė. Į tai pretenduoja net keli klubai.

Barjeras. Vilniaus „Žalgiris“ šiemet išliko nenugalėjęs FA „Šiauliai“ – ketvirtosios tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2.

Sostinės klubo gretose per pridėtą laiką debiutavo 22-ejų saugas iš Dramblio Kaulo Kranto – Abdoulas Azizas Doumbia.

Proga. Saulės miesto komanda išlaikė taško pranašumą prieš „Hegelmann“ futbolininkus ir už pastaruosius yra sužaidusi rungtynėmis mažiau.

Galimybę pagerinti savo situaciją turnyro lentelėje Mindaugo Čepo kariauna galės šį trečiadienį, kai svečiuose susigrums su „Sūduva“.