Turo apžvalga: pirmasis šešetas vis labiau tolsta

„Optibet A lygos“ 16-ajame ture ryškesnių staigmenų užfiksuota nebuvo.

Duetas. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa du kartus pirmavo prieš Marijampolės „Sūduvą“, tačiau pranašumo neišlaikė – įdomus mačas baigėsi lygiosiomis 2:2. Tokiu būdu sūduviečiai išvengė ketvirto iš eilės pralaimėjimo tarpusavio susitikimuose.

Rezultatyviose atakose esminius vaidmenis išpildė du žaidėjai jauni futbolininkai – Alexas Souza bei Augustinas Klimavičius. Brazilas ir lietuvis pasidalino išsiskyrė tiek įvarčiu, tiek rezultatyviu perdavimu.

Išvengė. „Sūduva“ išliko vienintele komanda, kuri antrame rate nėra patyrusi pralaimėjimo. Su 25 taškais Marijampolės ekipa rikiuojasi 5-oje vietoje ir antrąjį ratą užbaigs dvikovomis su Vilniaus „Žalgiriu“ bei „Jonava“.

Saidas Hamuličius pelnė 6 įvartį ir su Gyčiu Paulausku bei Renanu Oliveira yra rezultatyviausių žaidėjų trejete.

Proveržis. Nedaug šiemet įvarčių mušantys ir be Felipes Brisolos iki sezono pabaigos žaisiantys Vilniaus „Riteriai“ sužaidė galingą antrą kėlinį dvikovoje su Gargždų „Banga“. Sostinės komanda po pertraukos pasižymėjo net keturis sykius bei 4:0 įveikė gargždiškius.

Apie save priminė po ilgos pertraukos įvartį pelnęs Tomašas Vestenicky, ledus šiemet pralaužė ir Rokas Filipavičius.

Netektis. Netrumpą laiką be Mauricio Pinto vertęsis Gargždų klubas pastarosiose rungtynėse neteko kito vidurio gynėjo – Goncalo Vieiros. Pilnos valandos nesužaidęs portugalas buvo pakeistas ir po keitimo „Banga“ praleido 3 įvarčius.

Rekordas. „Panevėžys“ sužaidė rezultatyviausias rungtynes per visą savo dalyvavimą „Optibet A lygoje“ – pelnė 5 įvarčius, rezultatu 5:0 sutriuškindamas vėl varžovams priešnuodžių neradusią „Jonavą“.

Pirmą kartą dubliu šiemet išsiskyrė Ariagneris Smithas, tiesa, vienas puolėjo įvartis tapo vienu iš kurioziškiausių per daugelį metų Lietuvos čempionate.

Pokyčiai. „Jonava“ per artėjantį perėjimų langą turėtų gerokai pasikeisti. Pastaruoju metu ekipą paliko keturi žaidėjai – Titas Buzas, Luizas Matheusas, Denysas Vasinas ir Danielis Silva.

Atitrūko. „Kauno Žalgiris“ turėtų kiek rečiau žvalgytis atgal. Turnyro lentelės kaimynų akistatoje žalgiriečiai svečiuose 1:0 nugalėjo FA „Šiauliai“ futbolininkus bei nuo šiauliečių jau atitrūko 7 taškais.

Pergalingą įvartį efektingu smūgiu galva pelnė Karolis Šilkaitis, kuris šiemet pasižymėjo pirmą sykį.

Sirgaliai. FA „Šiauliai“ ekipą aistruoliai palaiko gausiausiais skaičiais tarp visų sezono „Optibet A lygos“ dalyvių. Pastarosiose rungtynėse susirinko 1080 sirgalių, tad bendras vidurkis pakilo iki 608.

Dar solidžiau jis atrodytų, jei būtų skaičiuojami tik pagrindiniame Šiaulių miesto stadione vykę mačai.

Atkarpa. Čempionas „Žalgiris“ turėjo paplušėti tam, kad pramuštų neblogai besidarbavusią Telšių „Džiugo“ gynybą. Tiesa, abu įvarčiai buvo pelnyti ir trumpą atkarpą – nuo 54 ir 57 minutės.

Renanui Oliveirai ir Josipui Tadičiui asistavo Petaras Mamičius, kuris su 7 rezultatyviais perdavimais pirmauja šių metų „Optibet A lygoje“.

Jaunuoliai. LFF stadione susirinkę aistruoliai savo akimis pamatė debiutuojantį labai jauną futbolininką. Mačo tęsti nebegalėjusį Ivo Brazą pakeitė Domas Jankevičius, kuris aikštėje pasirodė būdamas 15 metų 9 mėnesių bei 8 dienų amžiaus. Tai – antras jauniausias šio sezono žaidėjas.

Be to, „Panevėžio“ gretose įvartį pelnęs 17-metis Aironas Trakšelis tapo jauniausiu šio sezono pelnyto įvarčio autoriumi.