Turo apžvalga: atsitiesusi „Sūduva“ aplenkė panevėžiečius

„Optibet A lygos“ 30-ajame ture keturias pergales iš penkių iškovojo namuose žaidusios ekipos.

Alyga.lt

Scenarijus. Pastarieji du „Kauno Žalgirio“ ir „Jonavos“ susidūrimai buvo įprasminti panašia įvykių eiga. Dar kartą grubiai suklydus Divine’ui Naah, jonaviečiai išsiveržė į priekį, tačiau Lino Pilibaičio ir Grato Sirgėdo realizuoti baudiniai leido iškovoti pergalę rezultatu 2:1.

Į rinktinių pertrauką žalgiriečiai žengia būdami 6-oje vietoje, tačiau jau tik 7 taškais atsilikdami nuo 2-oje pozicijoje įsitaisiusios Kauno rajono „Hegelmann“ ekipos bei turint dar dviejų mačų rezervą.

Praradimas. „Jonava“ sudėtingą sezoną, kuriame liko sužaisti septynerias rungtynes, užbaigs be rezultatyviausio žaidėjo. Dvikovoje su „Panevėžiu“ traumą patyręs bei 3 įvarčius pelnęs Tadas Eliošius nuo šalies stebės savo komandos draugų pasirodymus.

Išsaugojo. „Hegelmann“ futbolininkai nutraukė penkerių nelaimėtų rungtynių seriją ir pirmą kartą svečiuose įveikė Telšių „Džiugą“ – 1:0. Pergalingą įvartį, kuris buvo 6-asis šiemet, pelnė brazilas Alexas Souza.

Andriaus Skerlos kariauna išlaikė 2-ąją vietą, tačiau likę šeši mačai bus sužaisti su 1–7 vietas užimančiomis komandomis.

Intriga. Ji kovoje dėl 8-osios pozicijos, leisiančios išvengti pereinamųjų rungtynių su 2-ąja „Optibet Pirmos lygos“ ekipa, gali visiškai nuslopti iš karto rinktinių pertraukos. „Džiugas“ nuo Gargždų „Bangos“ atsilieka 6 taškais ir artimiausią mačą žais su „Jonava“.

Jei džiugiečiai svečiuose nepasieks pergalės, jų šansai išvengti pereinamųjų rungtynių sumažės iki minimumo.

Atkarpa. Kurį laiką gana blankiai šiame sezone rungtyniavęs FA „Šiauliai“ saugas Danielis Romanovskis vėl sužibėjo – būtent šio futbolininko efektingas tolimas smūgis leido 1:0 įveikti „Panevėžį“. D. Romanovskis gražiais įvarčiais pasižymi dviejuose mačuose iš eilės.

Nepaisant iškovotos pergalės, šiauliečiai pakilti iš 7-osios pozicijos galimybių daug neturi, tiesa, po rinktinių pertraukos jau gana greitai gali ją užsitikrinti.

Nusileido. „Panevėžys“ trečią kartą iš eilės minimaliu deficitu nusileido FA „Šiauliai“ ekipai ir po pastarosios nesėkmės nukrito į 5-ąją vietą, bet pagal prarastus taškus vis dar žengia trečias.

Prie „Panevėžio“ vairo šį sykį stovėjo buvusio vyr. trenerio Valdo Urbono asistentas Dainius Gleveckas. Aukštaitijos sostinės komanda nelaimi jau keturiuose susitikimuose iš eilės.

Sugrįžimas. Marijampolės „Sūduva“ atsitiesė po pralaimėjimo Telšiuose ir namuose 2:0 įveikė Gargždų „Bangą“ – pagal prarastus taškus tai leido pakilti į 2-ąją, o turnyro lentelėje aplenkti „Panevėžį“.

Maloniu akcentu vicečempionams turėjo tapti Simono Urbio pasirodymas ant žaliosios vejos. Traumą išsigydęs gargždiškis po beveik pusmečio pertraukos sugrįžo į „Optibet A lygos“ kovas.

Debiutas. „Bangos“ gretose debiutavo dar vienas labai jaunas futbolininkas. Įprastai „Optibet Pirmoje lygoje“ rungtyniaujantis 17-metis Nojus Šimkus dvikovos pabaigoje buvo mestas į kovą Marijampolėje.

Derbiai. Vilniaus „Žalgiris“ pirmą kartą nuo 2014 metų per visą sezoną neprarado prieš „Riterius“ arba tuometinius „Trakus“ nė taško – laimėta buvo ir ketvirtoji tarpusavio akistata. Žalgiriečiai 3:1 įveikė kitą sostinės klubą ir dar labiau priartėjo prie titulo.

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas muša po įvartį trejose rungtynėse iš eilės ir su 14 taiklių smūgių dar labiau įsitvirtino snaiperių viršūnėje.

Pajėgos. „Riteriai“ į rinktinių pertrauką žengia su gausesnėmis gretomis. Į rikiuotę grįžo du mėnesius nežaidęs Lucasas Diasas, be to, po daugiau nei keturių mėnesių pertraukos bent kėlinį sužaidė Mindaugas Grigaravičius.

Pastarasis saugas realizavo baudinį – tai buvo jo antrasis įvartis šiame „Optibet A lygos“ sezone.