Trečiasis mūšis su įsibėgėjusiais „Riteriais“

2019 metų Lietuvos futbolo A lygos trečiojo rato kovas čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“ pradės šeštadienį 19 val. rungtynėmis namie su Vilniaus „Riteriais“.

Pirmieji du komandų mačai baigėsi sūduvių pergale tuo pačiu rezultatu – 2:1.

Kovo 3-ąją per pirmojo turo rungtynes Marijampolės futbolo manieže šeimininkams įvarčius pelnė Paulius Golubickas (49 min.) ir Aleksandras Živanovičius (80), o rezultatą buvo išlyginęs Teremas Moffi (54 iš 11m).

Per 8-ojo turo rungtynes balandžio 27 d. Vilniuje marijampoliečius į priekį išvedė Povilas Leimonas (35), rezultatą padvigubino Eligijus Jankauskas (55), o šeimininkams paguodos įvartį pelnė Mindaugas Grigaravičius (72).

Būtent pastarasis pralaimėjimas ir buvo kol kas paskutinis A lygoje sostinės atstovams. Vėliau jie 3:0 įveikė Kauno „Stumbrą“, 1:0 – Vilniaus „Žalgirį“, 3:1 – „Palangą“, sužaidė lygiosiomis 1:1 su „Panevėžiu“, 1:0 palaužė „Kauno Žalgirį“ ir 3:2 – Klaipėdos „Atlantą“.

„Sūduvos“ vyriausiojo trenerio Vladimiro Čeburino asistentas Eivinas Černiauskas sako, kad būsimi marijampoliečių varžovai yra geriausiai kamuolį kontroliuojanti komanda A lygoje.

„Tai yra techniška komanda, ji geriausiai kontroliuoja kamuolį A lygoje, – sakė treneris. – Jie įžaidžia kamuolį nuo vartų, vartininkas pradeda atakas, kamuolys nemušamas bet kur tolyn. „Riteriai“, ieškodami atakos tęsinio, atlieka daug trumpų perdavimų aikštės viduryje, perėjus vidurio liniją prasideda ilgi įstriži perdavimai į aikštės kampus. Ši komanda pasižymi greitu atakos krypties keitimu, kai daug žmonių susirenka vienoje pusėje. Tuomet seka perdavimas į vidurį ir iš karto – į kitą kraštą.“

Rezultatyviausias „Riterių“ žaidėjas yra T. Moffi, pelnęs 7 įvarčius. 4 kartus pasižymėjo Donatas Kazlauskas, po 3 – Artiomas Gurenka ir gynėjas Ričardas Šveikauskas, visus įvarčius įmušęs galva po kampinių.