„Sūduvai“ iki titulo trūksta vos žingsnio (turo apžvalga)

Lietuvos futbolo A lygoje buvo sužaistos trejos 29-ojo turo rungtynės, per kurias pelnyta net 15 įvarčių.

Alyga.lt

Rekordas. Turas prasidėjo maču Marijampolėje, kur vietos „Sūduva“ net 9:1 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“. Tai buvo rezultatyviausios šio sezono rungtynės, maža to, čempionai pirmus 6 įvarčius pelnė vos per 26 minutes. Marijampoliečiai laimėjo net 14 kartą iš eilės ir iki trečiojo paeiliui A lygos trofėjaus jiems trūksta vos vienos pergalės, kurią jie gali iškovoti jau šį sekmadienį Panevėžyje.

Bilietais į artimiausias „Sūduvos“ namų rungtynes pasirūpinkite iš anksto!
2019-11-09 13:00 „Sūduva“ – „Kauno Žalgiris
2019-11-27 19:00 „Sūduva“ – „Žalgiris

Benefisas. Ryškiausiai susitikime Marijampolėje spindėjo austras Mihretas Topčagičius – puolėjas pelnė net 5 įvarčius ir savo sąskaitoje šio sezono A lygoje turi jau 18 tikslių smūgių. Pastarąjį kartą 5 įvarčius per Lietuvos čempionato rungtynes pelnė tuometinis „Atlanto“ atstovas Evaldas Razulis. Šiuo metu gimtųjų Mažeikių „Atmosferoje“ rungtyniaujantis futbolininkas tokį pasirodymą surengė 2013 metais vykusiame mače su Alytaus „Dainava“ – tada atlantiečiai laimėjo 6:1.

Nusivylimas. „Atlanto“ strategas Viktoras Dobrecovas po fiasko nedaugžodžiavo ir pateikė dar vieną iškalbingą frazę: „Ar į jus šaudė iš automato? Manau, kad ne. Toks jausmas, kad į mane per pirmas 25 minutes šaudė iš automato“.

Sugrįžimas. Po beveik 4 mėnesių pertraukos Vilniaus „Žalgirio“ mače A lygoje pasirodė serbas Marko Tomičius. Vidurio gynėjo sugrįžimas į rikiuotę buvo paženklintas pergale – žalgiriečiai nutraukė dviejų nesėkmių seriją bei namuose 3:1 įveikė „Panevėžį“.

Konkurencija. Po M. Topčagičiaus fantastiško pasirodymo šiek tiek atgijo intriga kovoje dėl rezultatyviausio čempionato žaidėjo titulo. Vis dėlto „Žalgirio“ atakų lyderis Tomislavas Kišas 29-ajame ture taip pat neliko „sausas“. Kroatas pasižymėjo 2 įvarčiais ir dabar savo sąskaitoje turi 24 taiklius smūgius bei prieš „Sūduvos“ austrą turi 6 įvarčių pranašumą.

Jaunimas. „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ susitikime netrūko labai jaunų futbolininkų. Svečių ekipoje žaidė 18-metis Tomas Kačerauskas ir pirmą sykį starto sudėtyje mačą pradėjęs 17-metis Eimantas Abramavičius, savo ruožtu, strategas Joao Luisas Martinsas į kovą nuo pirmojo švilpuko metė 19-mečius – Matą Vareiką bei Karolį Uzėlą ir po keitimo išleido 16-metį Gustą Jarusevičių.

Rokiruotė. „Kauno Žalgiris“ išvykoje 1:0 palaužė Vilniaus „Riterius“ ir po šios pergalės vėl pakilo į trečią turnyro lentelės vietą. Kauniečių kraityje yra 47 taškai, o sostinės ekipa turi tašku mažiau. Abi šios komandos gali būti ramios – jos užsitikrino vietas kito sezono Europos lygos varžybose.

Užgrūdino. Dėl kilusių nesklandumų kelionės į Vilnių metu kauniečiai vėlavo, tad rungtynės sostinėje prasidėjo 20 minučių vėliau. Nepaisant to, jog „Kauno Žalgiriui“ nepadėjo net keturi diskvalifikuoti žaidėjai, Mindaugo Čepo kariauna pademonstravo solidų žaidimą bei iškovojo gana užtikrintą pergalę. Pergalingu smūgiu pasižymėjo vidurio gynėjas Rimvydas Sadauskas, kuriam tai buvo pirmasis įvartis naujame klube.