„Sūduva” pralaimėjo 11 metrų baudinių seriją ir pasitraukė iš UEFA Europos lygos varžybų

Skopjė stadionas

Rungtynių teisėjas – Clayton Pisani ( Malta )

FK „Turnovo” – Marijampolės „Sūduva”

43′ [ 0 – 1 ] Nerijus Valskis

48′ [ 1 – 1 ]  Iljo Mitrov

52′ [ 1 – 2 ] Tomas Radzinevičius

90+6′ [ 2 – 2 ] Dejan Blaževski

59′  Tomas Radzinevičius pašalintas iš aikštės

11 metrų baudinių serija:

„Sūduva”:  P.Bašič ( įmušta ), G.Urba ( neįmušta ), M.Šoblinskas ( įmušta ), A.Brokas ( įmušta ), M.Ugge ( įmušta ), P.Leimonas ( neįmušta )

„Turnovo”: Z.Boldavaliev ( įmušta ), D.Blaževski ( įmušta ), B.Najdenov ( įmušta ), M.Tasev ( neįmušta ), D.Mitrev ( įmušta ), G.Stoilov ( įmušta )

„Sūduva”: P.Davidovs, D.Isoda, N.Radžius, P.Leimonas, M.Ugge, P.Bašič, M.Šoblinskas, V.Baranovskij ( 81′ V.Bagdanavičius ), K.Chvedukas ( 90+2′ G.Urba ), N.Valskis ( 90+5′ A.Brokas ), T.Radzinevičius.

„Turnovo”: S.Dimovski, T.Iliev, M.Mavrov, D.Mitrev, I.Mitrov ( 72′ G.Stoilov ), T.Petrov ( 82′ M.Tasev ), A.Tenekidziev, A.Varelovski, T.Vasilev, D.Blazevski, Z.Baldovaliev.

Lyginant su pirmosiomis rungtynėmis Marijampolėje, kurios baigėsi rezultatu 2-2, „Sūduvos” startinėje sudėtyje įvyko vienas pasikeitimas. Vietoje Audriaus Broko rungtynes nuo pradžių pradėjo Karolis Chvedukas.

Rungtynės vyko kaip ir buvo galima tikėtis – „Sūduva” turėjo teritorinę persvarą, o pirmųjų rungtynių rezultatu patenkinta „Turnovo” stengėsi kontratakuoti.

„Sūduvai” pavyko surengti keletą pavojingų atakų, kurių smaigalyje atsidurdavo „po puolėju” žaidę Karolis Chvedukas bei Nerijus Valskis.  Vis dėlto kur kas pavojingesnės buvo aikštės šeimininkų atakos. Grasinant marijampoliečių vartams vėl labiausiai išsiskyrė Dejanas Blaževski bei Zoranas Baldovalievas.

Sužaidus apie pusvalandį D.Blaževski suklaidino Povilą Leimoną ir klastingu smūgiu sudrebino „Sūduvos” vartų konstrukciją. Prieš atšokusio kamuolio pirmasis suskubo Z.Baldovalievas, kurio smūgį sugavo savo vietoje buvęs Pavels Davidovs.

Kėliniui artėjant į pabaigą vienas iš „Turnovo” gynėjų neleistinai baudos aikštelės prieigose sustabdė Valentiną Baranovskį. Baudos smūgį ėmėsi realizuoti Petaras Bašičius. Jo muštas kamuolys pataikė į sienelę ir atšoko tiesiai Nerijui Valskiui, kuris fantastišku smūgiu kaire koja i maždaug 18 metrų nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Taigi ilsėtis komandos išėjo minimaliu rezultatu pirmaujant „Sūduvos” klubui.

Antrasis kėlinys „Sūduvai” prasidėjo labai nemaloniai. Po „Turnovo” kampinio išlyginamąjį įvartį galva pelnyti sugebejo saugas Iljo Mitrovas.

Marijampoliečiai netruko atsitiesti po šalto dušo antrojo kėlinio pradžioje. N.Valskis „iškišo” gerą perdavimą Tomui Radzinevičiui, kuris atsidūręs vienas prieš vartininką nedvejojo ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Rungtynėse sužaidus apie valandą įvyko labai nemalonus atsitikimas „Sūduvai”.  Vienam iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjų, antrojo įvarčio autoriui Tomui Radzinevičiui teisėjas parodė antrąją geltoną ir tuo pačiu raudoną kortelę.

Netrukus po šio epizodo „Turnovo” surengė greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs futbolininkas pavojingai smūgiavo į P.Davidovo vartus, tačiau „Sūduvos” vartų sargas į smūgį pažeme sureagavo.

Rungtynių pabaigoje „Turnovo” komanda buvo visiškai užėmusį „Sūduvos” aikštės pusę, bet sukurti realių progų įmušti nesugebėjo.  Aikštės šeimininkų puolimas dažniausiai apsiribodavo bandymais mušti iš toli, nes perdavimu baudos aikštelėje sėkmingai gaudė P.Davidovs bei Marijampolės klubo vidurio gynėjai.

Paskutinę rungtynių minutę „Sūduvos” baudos aikštėleje įvyko nelaimė – ranka sužaidė Gytis Urba, teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį labai užtikrintai realizavo Dejanas Blaževskis. 2-2. Iš karto po baudinio teisėjas paskelbė pagrindinio laiko pabaigą. Kadangi pirmosios rungtynės baigėsi analogišku rezultatu, tai reiškė, kad komandoms teks žaisti pratęsimą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, pratęsimo metu aikštės šeimininkai visiškai kontroliavo situaciją aikštėje ir visas veiksmas vyko „Sūduvos” aikštės pusėje. Vis dėlto „Turnovo” nesugebėjo sukurti itin pavojingų progų įmušti. Dešimtyje žaidusi „Sūduva” drausmingai gynėsi, o varžovų atakoms trūko aštrumo.

„Sūduvai” pavyko ir dešimtyje „išgyventi” iki 11 metrų baudinių serijos, bet joje teko pripažinti Makedonijos klubo pranašumą.