„Sūduva“ sezoną užbaigė pralaimėjimu Jonavoje

Jonavos miesto centrinis stadionas

Rungtynių teisėjas – Donatas Šimėnas

Jonavos „Lietava“ 3–2 Marijampolės „Sūduva“

39’ [1-0] L. Stonkus

48’ [1-1] E. Veliulis

58’ [2-1] Td. Eliošius (11 m.)

70’ [3-1] Td. Eliošius

89’ [3-2] T. Radzinevičius

Komandų sudėtys:

„Lietava“: G. Kvedaras, V. Borovskij, M. Dūda, E. Utyra (67’ E. Makarovas), T. Salamanavičius (82’ A. Paškevičius), M. Stonkus (57’ G. Vasylius), L. Miščiukas, E. Žarskis, Td. Eliošius, Tau. Eliošius, R. Krušnauskas.

„Sūduva“: M. Matuzas, M. Činikas, D. Isoda, E. Veliulis, G. Judickas (69’ T. Radzinevičius), A. Švrljuga, E. Jankauskas, N. Jamak, A. Jankauskas, P. Pavlovič, D. Antanavičius (59’ P. Janušauskas).

Paskutiniąsias „Smscredit.lt A lygos“ rungtynes Marijampolės „Sūduva“ pradėjo kiek neįprasta sudėtimi. Startiniame vienuoliktuke rungtynes pradėjo saugai Domantas Antanavičius ir Gabrielius Judickas. Ant atsarginių žaidėjų suolo liko nemažai jaunųjų „Sūduva B“ žaidėjų, taip pat Tomas Radzinevičius bei Paulius Janušauskas.

Rungtynės centriniame Jonavos stadione jokios įtakos turnyrinės lentelės padėčiai nebeturėjo. „Sūduva“ užsitikrinusi trečiąją vietą, „Lietava“ – šeštąją.

Pirmas pavojingas momentas rungtynėse kilo septintąją dvikovos minutę. Laimę iš toli pamėgino vienas ir jonaviškių futbolininkų, tačiau patikimai sužaidęs vartininkas Martynas Matuzas kamuolį atmušė.

Po kelių minučių dar kart padirbėti turėjo marijampoliečių vartininkas. Po aštraus perdavimo iš dešiniojo atakos krašto M. Matuzas kamuolį atmušė kiek netiksliai, tačiau pavojų galutinai likvidavo kamuolį nuo vartų linijos išmušęs A. Jankauskas.

14 minutę tas pats A. Jankauskas turėjo progą pelnyti įvartį į „Lietavos“ vartus. Po kampinio prie artimojo virpsto buvęs „Sūduvos“ gynėjas galva smūgiavo į tolimąjį kampą, tačiau kamuolys pralėkė šalia vartų.

35 minutę po Jonavos futbolininkų pakelto kampinio kilo sumaištis „Sūduvos“ baudos aikštelėje, smūgiuoti galva mėgino T. Salamanavičius, tačiau Marijampolės ekipos gynėjai kamuolį išsmūgiavo.

Po kelių minučių „Lietavos“ baudos aikštelės prieigose buvusiam Predragui Pavlovičiui atšoko kamuolys, šis „susitvarkęs“ gautą kamuolį mušė į vartus ir buvo labai ar tikslo – kamuolys pralėkė keletą centimetrų virš vartų.

Jau kitos atakos metu įvartis krito į „Sūduvos“ vartus. Greitoje atakoje vienas prieš „Sūduvos“ vartus gynusį Martyną Matuzą išbėgo „Lietavos“ puolėjas Laurynas Stonkus. Pirmąjį puolėjo smūgį vartininkas atmušė, tačiau kamuolys patogiai atšoko L. Stonkui, kuris antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į vartus.

Po pirmojo kėlinio aikštės šeimininkai buvo įgavę vieno įvarčio persvarą, tačiau vos prasidėjus antrajam kėliniui rezultatas tapo lygiu. Puikiai kairiame krašte sužaidė Ernestas Veliulis, kuris su kamuoliu kirto į aikštės vidurį ir tolimu smūgiu į artimąjį kampą nuginklavo „Lietavos“ vartų sargą G. Kvedarą.

„Sūduvai“ išlyginus rezultatą komandos apsikeitė pavojingais momentais, iš pradžių kiek tikslumo pritrūko jonaviškiui T. Salamanavičiui, o jau po kelių momentų A. Švrljugos perdavimo visai greta vartų nepasiekė „sūduvietis“ E. Veliulis.

57 minutę neleistinai varžovą baudos aikštelėje sustabdė „Sūduvos“ gynėjas D. Isoda, o rungtynių teisėjas D. Šimėnas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Tadas Eliošius.

60 minutę puikią progą išlyginti rezultatą turėjo P. Pavlovičius, kuris iššokęs vienas prieš vartininką mėgino pasiųsti kamuolį vartininkui tarp kojų, tačiau G. Kvedaras sužaidė užtikrintai ir kamuolį atmušė kojomis.

65 minutę pavojingą greitą ataką surengė „Sūduvos“ futbolininkai. Kairiuoju kraštu su kamuoliu sprintavo E. Veliulis, kuris nubėgęs iki galinės linijos atliko aštrų perdavimą N. Jamakui, kurio smūgį atmušė „Lietavos“ vartininkas.

Jau kitos atakos metu Predragas Pavlovičius lydimas „Lietavos“ gynėjo išbėgo prieš varžovų vartininką, tačiau dar kartą pavyzdingai sužaidęs G. Kvedaras smūgį atrėmė.

70 minutę greita ataka atsakė jonaviškiai, o atakos smaigalyje atsidūręs Tadas Eliošius tiksliai užbaigė ataką ir pelnė antrąjį savo įvartį.

76 minutę vienas prieš Jonavos ekipos vartininką išbėgo „Sūduvos“ legionierius ir Kroatijos Andro Švrljuga, tačiau gynėjui pritrūko tikslumo – smūgį ir vėl atrėmė puikiai rungtyniavęs vartininkas G. Kvedaras.

80 minutę pavojinga ataka atsakė aikštės šeimininkai. Greitoje atakoje kamuolį dešiniajame krašte gavo T. Salamanavičius, kuris pastebėjo laisvą link tolimojo virpsto kertantį Tadą Eliošių ir perdavė kamuolį jam, šis nestabdęs kamuolio smūgiavo stipriai, tačiau kiek virš vartų.

89 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs rezultatyviausias komandos žaidėjas T. Radzinevičius sugebėjo tiksliu smūgiu sušvelninti rezultatą.

Marijampolės „Sūduvai“ atsitiesti per likusias kelias minutes nepavyko – marijampoliečiai sezoną užbaigė nieko nelemiančių pralaimėjimu Jonavos „Lietavai“ rezultatu 3:2.