„Šlapiose” rungtynėse „Sūduva” įveikė „Bangą”

Marijampolės „Arvi” futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Nerijus Dunauskas

Marijampolės „Sūduva” – Gargždų „Banga”

35′ [ 1 – 0 ] Valentin Baranovskij

63′ [ 2 – 0 ] Audrius Brokas

„Sūduva”: D.Bartkus, D.Isoda, M.Ugge, P.Bašič, T.Snapkauskas, P.Kiselevskis, M.Šoblinskas, A.Brokas, V.Baranovskij ( 89′ D.Tumosa ), N.Valskis ( 90′ M.Kardokas ), T.Radzinevičius ( 90′ M.Kdouh ).

„Banga”: V.Myrnyi, M.Dūda, A.Ivanauskas, M.Gudauskas, R.Borusas, A.Juchno ( 70′ M.Kura ), Ž.Banys, T.Salamanavičius, T.Chargeishvilli, E.Grigaitis ( 81′ I.Gerkanashvilli ), A.Staponka.

Prieš pat rungtynių pradžią ir taip šlapią aikštę permirkdė prasidėjusi itin stirpi liūtis. Jos pasekmes futbolininkai jautėsi visas rungtynes – aikštė buvo permirkusi ir pilna balų, kuriose stodavo kamuolys ir „klimpdavo” žaidėjai.

Rungtynių pradžioje prireikė 10-15 minučių, kol komandos perprato sistemą, kaip reikėtų žaisti futbolą esant tokioms sąlygoms. Futbolininkai nesistengė varytis kamuolio, tačiau bandė smūgiuoti kamuolį kuo toliau nuo savo vartų.

Sužaidus apie pusę kėlinio „Sūduva” surengė tris labai pavojingas atakas, tačiau išsiveržti į priekį nepavyko. Atrodė, kad dar kartą pasitvirtins sena futbolo taisyklė „neįmušti tu – įmuša tau”, bet gerą šansą mušti į Džiugo Bartkaus vartus turėjęs Aurelijus Staponka tai darė netiksliai.

35 – ąją mačo minutę „Sūduva” sugebėjo surengti rezultatyvią ataką. Profesionaliai dešiniajame krašte sužaidęs Tomas Radzinevičius pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo perdavimą „uždarė” laiku ir vietoje atsidūręs Valentinas Baranovskij.

Antrajame rungtynių kėlinyje aikštė kiek pradžiuvo ir futbolininkai galėjo pademonstruoti šiek tiek kokybiškesnį žaidimą nei pirmoje mačo dalyje. 63 – ąją rungtynių minutę „Sūduva” surengė greitą kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė T.Radzinevičius ir Audrius Brokas. Pastarasis futbolininkas gavo šansą pasiųsti kamuolį į tinklą iš kelių metrų atstumo ir juo pasinaudojo.

Įgijusi dviejų įvarčių pranašumą „Sūduva” rungtyniavo protingai ir išsaugojo pergalingą rezultatą iki rungtynių pabaigos.

Tai buvo paskutinės Marijampolės „Sūduvos” rungtynės savo aikštėje 2013 – ųjų metų sezone. Lapkričio 9 dieną „Sūduva” pabaigs šį sezoną rungtynėmis Vilniuje su vietos „Žalgiriu”.