Du N.Valskio įvarčiai lėmė „Sūduvos” pergalę

Marijampolės „Arvi” futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Jurijus Paškovskis

Marijampolės „Sūduva” 2 – 1 Gargždų „Banga”

29′ [ 0 – 1 ] Aurelijus Staponka

46′ [ 1 – 1 ] Nerijus Valskis

49′ [ 2 – 1 ] Nerijus Valskis

„Sūduva”: P.Davidovs, N.Radžius, P.Daukša, V.Bagdanavičius, P.Leimonas, P.Bašič, P.Kiselevskis, V.Baranovskij ( 46′ A.Brokas ), N.Valskis ( 89′ T.Lekeckas ), M.Kdouh ( 79′ K.Strolys ).

„Banga”: R.Bogužas, M.Dūda, A.Ivanauskas, M.Gudauskas, R.Borusas, Ž.Banys, V.Bedzoidze, M.Kura ( 58′ E.Grigaitis ), T.Salamanavičius, T.Chargeishvili ( 61′ G.Kulbis ), A.Staponka.

Prieš šias rungtynes „Sūduvos” sudėtyje  įvyko du pasikeitimai – vietoje gynėjo Vytauto Lasevičiaus rungtynes nuo pradžių pradėjo Paulius Daukša, o po diskvalifikacijos į aikštės grįžęs Petaras Bašičius užėmė Audriaus Broko vietą.

Rungtynės prasidėjo labai malonia gaida „Sūduvos” sirgaliams. Jau pirmosios atakos metu Mohamedas Kdouh gražiu smūgiu per save pataikė į vartų plotą, bet savo vietoje buvo svečių komandos vartininkas Rimantas Bogužas.

17 rungtynių minutę jau „Sūduvos” vartininkas Pavelas Davidovas buvo priverstas gelbėti savo komandą nuo įvarčio. Legionierius iš Latvijos atrėmė pavojingą Tamazi Chargeishvili smūgį iš aštraus kampo.

Labai svarbi poros minučių atkarpa buvo sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio. 27 rungtynių minutę po Povilo Kiselevskio pakelto kampinio  gynėjas Maximiliano Ugge atlikto smūgį galva ir kamuolys pataikė į vartų virpstą. Tiesa, šiame epizode legionieriaus iš Italijos galvą kliudė „Bangos” vartininkas. Tuo metu, kol M.Ugge buvo suteikiama pagalba Gargždų futbolininkai surengė ataką, kurią tiksliu smūgiu galva užbaigė rezultatyviausias Gargždų komandos futbolininkas Aurelijus Staponka.

Rezultatui tapus 0-1, „Sūduvos” futbolininkai stengėsi aštrinti atakas, bet vienintelė proga, kurią pavyko sukurti iki pertraukos, buvo Petaro Bašičiaus baudos smūgis. Taigi ilsėtis komandos išėjo minimaliu rezultatu pirmaujant svečiams.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje „Arvi’ futbolo arena sprogo nuo emocijų. Rezultatyviausias Marijampolės komandos žaidėjas Nerijus Valskis įsiveržė į baudos aikštelę, ten suklaidino dar vieną gynėją ir tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą išlygino rezultatą.

Jau po poros minučių istorija pasikartojo. Šįkart Audrius Brokas perdavė kamuolį Povilui Kiselevskiui, kurio smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, bet pirmasis prie kamuolio suskubo Nerijus Valskis, kuris iš poros metrų nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Rezultatas tapo 2-1.

Viso antro kėlinio metu žaidybinę persvarą turėjo „Sūduva”. Marijampoliečiai sukūrė dar pora pavojingų atakų, tačiau jų baigiamojoje fazėje pritrūkdavo tikslumo. Gargždų komandos žaidėjai aikštės šeimininkų vartams dažniausiai bandydavo grasinti tolimais smūgiais.

Vis dėlto „Sūduvos” futbolininkams pavyko pranašumą išsaugoti ir antrą kartą šiame sezone įveikti „Bangos” komandą.