Simbolinėje XV turo rinktinėje – Admiras Kecapas

IMG_4448

„SMScredit.lt A lygos“ XV ture “Sūduva” sužaidė lygiosiomis išvykoje su Jonavos “Lietavos” klubu 1:1 (1:1). Nors pasiektas rezultatas netenkino „Sūduvos” ekipos,  vis dėlto vienam Marijampolės klubo atstovui pavyko patekti į simbolinę XV turo rinktinę.

Simbolinė XV turo rinktinė

Vartininkas – Armantas Vitkauskas („Žalgiris“)

Antrą sykį tarp geriausių turo žaidėjų išrenkamas čempionų vartininkas labiausiai prisidėjo prie to, kad gan silpnai pradėjęs mačą „Žalgiris“ atlaikytų riterių šturmą pirmas 15 minučių, atremdamas du pavojingus Nerijaus Valskio šūvius. Vėliau, aikštės šeimininkams susikrovus solidžią persvarą, vartininkui vėl netrūko darbo. Jis neišgelbėjo komandos po Dmitrijaus Rekišo smūgio į apatinį vartų kampą, tačiau kaltę A.Vitkausko vartininko veiksmuose įžvelgti sunku – mušusiam varžovui buvo suteikta pernelyg daug laisvės.

Gynėjas – Robertas Freidgeimas („Utenis“)

„Utenio“ gynėjas šaltakraujiškai realizuotu baudiniu prisidėjo prie to, kad paskutinį kartą laimėjęs prieš „KaunoŽalgirį“ II čempionato rate, Utenos klubas pralaimėjimų seriją nutrauktų būtent prieš Laikinosios sostinės komandą kito rato pradžioje. Rungtyniaudamas vienu iš trijų centro gynėjų, R.Freidgeimas savo darbą dirbo patikimai, ne tik padėdamas A.Tručinskui prižiūrėti Leonidą Mušnikovą, bet ir pasitikdamas atakuojančius varžovų centro saugus. Turo rinktinėję – pirmą kartą.

Gynėjas – Markas Beneta („Atlantas“)

Stabilus ir patikimas. Šie žodžiai nekinta, kalbant apie gynėjo žaidimą, padėjusį „Atlantui“ vieninteliam iš visų komandų ture išsaugoti „sausus“ vartus. Pirmajame kėlinyje prieš M.Benetą žaidęs Giorgio Russo buvo nematomas. Vėliau aikštėje pasirodęs Klaudijus Upstas ar Kennedy Eriba taip pat atsimušdavo į sieną, vardu M.Beneta. Lietuvos nacionalinėje rinktinėje debiutavusio futbolinko buvo pilna visur. Jis nevengė ateiti į pagalbą komandos draugams centro gynyboje, retsykiais gynėją galėdavome pamatyti net ir kairėje aikštės pusėje, jau nekalbat apie prisijungimą prie komandos atakų. Tarp geriausių turo žaidėjų išrenkamas ketvirtą kartą.

Gynėjas – Mamadou Mbodjis („Žalgiris“)

Sunku prisiminti rungtynes, kuriose vienas „Trakų“ lyderių Davidas Aršakianas būtų toks nematomas ir tai yra pagrindinis „Žalgirio“ vidurio gynėjų nuopelnas. Todėl į rinktinę galėtų pretenduoti abu čempionų bokštai – ir Linas Klimavičius, ir M.Mbodjis, tačiau senegalietis antrajame kėlinyje krisdamas atmušė ir pavojingą Artiomo Gurenkos bandymą įsukti kamuolį į vartų kampą. Trečią sykį rinktinėje.

Saugas – Edgaras Mastianica („Utenis“)

E.Mastianica tapo vienu pagrindinių ilgai lauktos „Utenio“ pergalės kalvių. Uždirbtas baudinys bei galva numestas kamuolys pergalingą įvartį įmušusiam Kirilui Levšinui – svarbiausi uteniškio nuopelnai. Be šių momentų pats saugas taip pat keletą sykių rimtai grasino svečių vartams, tačiau smūgiams pritrūko taiklumo. Į turo rinktinę išrenkamas antrą kartą.

Saugas – Tomas Salamanavičius („Lietava“)

„Lietavos“ komandos naujokas, sezonui įsibėgėjant, įsibėgėja ir pats, įgaudamas vis geresnę formą bei tapdamas svarbia detale puolamuosiose Jonavos ekipos mechanizmuose. Antrose rungtynėse iš eilės saugas prie komandos iškovotų taškų prisidedėjo pelnytu įvarčiu. Mače prieš „Sūduvą“ jis vėl buvo aktyvus, todėl nenuostabu, kad sulaukė savo progos ir ją išnaudojo, laiku įkertęs link vartų ir techniškai perkėlęs kamuolį per šalia išdygusį vartininką. Debiutas turo rinktinėje.

Saugas – Vytautas Lukša („Žalgiris“)

Sužaidęs keletą tylesnių rungtynių, V.Lukša vėl buvo labai pastebimas ir prisidėjo prie užtikrintos žalgiečių pergalės prieš čempionato lyderį, neleisdamas Vaidotui Šilėnui ne tik atsikvėpti gynyboje, bet ir eliminuodamas šį gynėją iš „Trakų“ atakų. Saugo perdavimas tik prasidėjus antrajame kėliniui buvo paverstas pirmuoju įvarčiu. „Geras perdavimas neprapuola“ – taip galime įvertinti jo pastangas trečiojo įvarčio metu, kur kitam komandos draugui V.Lukšos bandytas perduoti kamuolys nuo varžovo kojos rikošetu atiteko M.Ljujičiui. Turo rinktinėje svečiuojasi ketvirtą kartą.

Saugas – Admiras Kecapas („Sūduva“)

Antrą savaitę paeiliui A.Kecapas yra vertas vietos turo rinktinėje. Tyliai tapęs vienu „Sūduvos“ lyderių, serbas įmušė trečioje rungtynėse paeiliui, puikiai uždarydamas perdavimą iš krašto. Be įvarčio jis nuolat kėlė nemalonumus jonaviškių gynybai ne tik perdavimais link vartų, bet ir atsidurdamas atakų smaigalyje. Vien antrajame kėlinyje legionierius turėjo dvi puikias progas įmušti, bet kartą mušė į vartininką, vėliau – smūgiu galva pataikė į skersinį. Rinktinėje – trečią sykį.

Saugas – Olegas Dmitrijevas („Atlantas“)

Aktyviai rungtynes pozicijoje „po puolėju“ pradėjęs legionierius iš Rusijos, visą šį sezoną nuolat maitinęs kamuoliais komandos draugus, galėjo pats pasižymėti mačo pradžioje, bet smūgiavo tiesiai į vartininką. Vis tik vėliau O.Dmitrijevas pagaliau parodė, kad gali įmušti ir pats, į savo sąskaitą įsirašydamas pirmąjį savo įvartį lygoje šiemet. Neliko nuošalyje ir gebėjimai organizuoti atakas, skirstant kamuolį į kraštus komandos draugams. Rinktinėje – ketvirtą kartą.

Puolėjas – Linas Pilibaitis („Žalgiris“)

Rungtynes pradėjęs puolėjo pozicijoje, L.Pilibaitis eilinį kartą įrodė, kad tokia duona jam nėra svetima – tai, ko jau nebeturi įrodinėti. Atakos smaigalyje jautęsis kaip žuvis vandenyje, vilnietis buvo kone vienintele grėsme „Trakų“ vartams pirmajame kėlinyje. Po pertraukos dviem smūgiais vienu lietimu į sąskaitą įsidėjęs dublį, jis rungtynes baigė saugo pozicijoje, tačiau tos ryškios minutės puolime ir puikūs įvarčiai be jokio galvosūkio antrą kartą sezone rezervavo vietą turo rinktinėje.

Puolėjas – Rokas Gedminas („Atlantas“)

Iš „Šiaulių“ į uostamiestį persikėlęs futbolininkas savo šanso laukė pusę sezono. Jo sulaukęs, trenerių pasitikėjimą pateisina su kaupu, įmušdamas antrą kartą iš eilės. Išnaudodamas savo greitį puolėjas ir šiose rungtynėse pabėgo nuo varžovų gynėjų, o po to beliko techniškai perkelti kamuolį per vartininką. Dar viena akistata su svečių vartų sargu liko neišnaudota, iš aštraus kampo įmušti jam nepavyko, taip pat nepavyko kyštelti kojos ir po aštraus Abdoulo Syllos perdavimo, tačiau puolėjas buvo ryškus, progų turėjo, o tai svarbiausia vos antrą kartą starto vienuolikėje rungtyniavusiam R.Gedminui. Rinktinėje – antrą kartą.