Simbolinėje XIV turo rinktinėje net trys „Sūduvos” atstovai

IMG_4284

Marijampolės „Sūduva“ pergalingai užbaigė II „SMScredit.lt A lygos“ ratą, Utenoje be didesnių sunkumų nugalėdama vietos „Utenį“ – 4:0 (2:0). Todėl neatsitiktinai simbolinėje XIV turo rinktinėje net trys „Sūduvos” atstovai.

Pristatome futbolo.tv parengtą „SMScredit.lt A lygos“  XVI turo rinktinę, kurioje net trys „Sūduvos” atstovai: gynėjas – Andro Švrljuga; saugas – Admiras Kecapas; puolėjas – Karolis Laukžemis.

Vartininkas – Armantas Vitkauskas („Žalgiris“)

Vos vienas vartininkas ture paliko aikštę „sausas“ – sūduviškis Ivanas Kardumas, tačiau jam daug darbo rungtynėse nebuvo. Tuo tarpu, kartą kamuolį iš tinklo turėjusio išimti A.Vitkausko praleisto įvarčio  kaltinti negalime. „Žalgirio“ vartininkas dusyk išgelbėjo komandą nuo didelių nemalonumų situacijose, kai prieš vartus buvo iššokę Rokas Krušnauskas ir Leonidas Mušnikovas. Šiose akistatose su varžovais A.Vitkauskas buvo puikus ir savo darbą atliko nepriekaištingai. Debiutas turo rinktinėje.

Gynėjas – Ernestas Pilypas („Kauno Žalgiris“)

Laikinosios sostinės komandos gynėjas buvo pastebima figūra aikštėje. Kauniečiui galima priekaištauti, kad jo prižiūrimas J.Lasickas pelnė įvartį, tačiau vien E.Pilypo dėka „Kauno Žalgiris“ išvengė dviejų garantuotų įvarčių kiekvieno kėlinio pabaigose. Kartą jis neleido J.Lasickui pakartotiniu smūgiu įmušti į tuščius vartus prieš pertrauką, o jau per arbtitro pridėtą laiką, mačui baigiantis, kone ant vartų linijos atmušė Lino Pilibaičio labai pavojingą smūgį. Antrą kartą tarp turo geriausiųjų.

Gynėjas – Andro Švrljuga („Sūduva“)

„Utenis“ svečių vartams daug grėsmės nekėlė, todėl A.Švrljuga galėjo daugiau dėmesio skirti tam, ką jis tikrai mėgsta daryti – prisidėti prie savo komandos atakų. Legionierius buvo labai aktyvus savo krašte ir gerai talkino Valentinui Baranovskiui. Būtent po dviejų kroato rezultatyvių perdavimų „Sūduva“ įmušė pirmąjį ir paskutinius įvarčius. Tai buvo kol kas produktyviausias gynėjo pasirodymas šiame sezone, užtikrinęs vietą turo rinktinėje, į kurią A.Švrljuga išrenkamas antrą kartą.

Gynėjas – Valdemaras Borovskis („Lietava“)

„Stumbrui“ įmušus greitą įvartį pirmojo kėlinio pradžioje, nevengiantis prisijungti prie komandos atakų V.Borovskis kone persikėlė į varžovų aikštės pusę, jonaviškiams stengiantis išlyginti rezultatą. Būtent jis ištraukė, atrodytų, jau už galinės linijos beišriedantį kamuolį ir šios pastangos virto pirmuoju futbolininko rezultatyviu perdavimu sezone. „Lietavai“ mušant antrą įvartį, į puolimą greitos atakos metu nurūkęs V.Borovskis puikiai nuviliojo paskui save varžovą, sudarydamas erdvę pasižymėti T.Eliošiui. Vienas labiausiai patyrusių Jonavos komandos žaidėjų galėjo įmušti ir pats, tačiau jo tolimas smūgis praskriejo visai šalia skersinio. Turo rinktinėje – penktą kartą.

Saugas – Klaudijus Upstas („Stumbras“)

„Lietavos“ gynėjui Juliui Aleksandravičiui buvo sunki diena, nes gynyboje teko prižiūrėti uraganą Klaudijų, pirmąsyk pūstelėjusį dar rungtynių pradžioje reidu dešiniu kraštu ir tiksliu perdavimu surado komandos draugą, išvedusį svečius į priekį. Kėlinio viduryje tik jonaviškių vartininko dėka K.Upstas neįsirašė ir antro rezultatyvaus perdavimo. Antrajame kėlinyje būtent „Stumbro“ saugas išplėšė komandai tašką, įsiveržęs į baudos aikštelę ir smūgiu kaire koją išvalęs voratinklius iš varžovų vartų kampo. Debiutas rinktinėje.

Saugas – Artiomas Gurenka („Trakai“)

Nužudęs „Lietavą“ praėjusiame ture, A.Gurenka pademonstravo gerą žaidimą ir paskutinėse rato rungtynėse. Nuo mačo pradžios legionierius iš Baltarusijos kėlė nemalonumus varžovams ir savo triūsą apvainikavo gražuoliu įvarčiu. Taip pat saugas prisidėjo prie Davido Aršakiano uždirbto ir realizuoti baudinio, pritraukęs prie savęs kelis varžovus ir nepagailėjęs kamuolio atskubėjusiam komandos draugui, prieš kurį buvo prasižengta. Rinktinėje – antrą kartą iš eilės ir ketvirtą iš viso.

Saugas – Edvinas Kloniūnas („Kauno Žalgiris“)

Pasirinkusios gynybinę taktiką Laikinosios sostinės komandos žaidimui labai svarbus buvo vidurio saugų žaidimas, neleidžiant svečiams rengti atakas aikštės viduriu. Čia išsiskyrė E.Kloniūnas, kuris poroje su Karoliu Gvildžiu padarė viską, kad centre laisvių erdvių būtų kuo mažiau ir „Žalgirio“ atakos būtų nukreipiamos į kraštus. Rungtynių pabaigoje stipriu smūgiu kamuolį pasiuntė visai šalia vartų, patikrindamas vilniečių vartininko budrumą. Antrą sykį turo vienuolikėje.

Saugas – Admiras Kecapas („Sūduva“)

Tuo metu, kai priekinę Marijampolės komandos liniją išretino traumos, būtent A.Kecapas tapo pagrindine grėsme varžovų vartams. Trys įvarčiai per paskutines ketverias rungtynes yra akivaizdus rodiklis, koks svarbus „Sūduvai“ yra šio serbo indėlis. Mače Utenoje jis susižeidė ir paliko aikštę anksčiau laiko, tačiau kol žaidė, buvo vienas ekipos lyderių ir prie taiklaus šūvio, atidariusio komandos sąskaitą, legionierius pridėjo ir rezultatyvų perdavimą. Taip pat galėjo pasižymėti antrą kartą, bet po puikaus slalomo pro kelis varžovus ir vartininką smūgiuoti į vartus nebepajėgė. Rinktinėje – antrą kartą.

Saugas – Maksimas Maksimovas („Atlantas“)

Jei „Atlanto“ legionierius iš Rusijos muša, tai įvarčiai dažniausiai būna verti dėmesio.  Sezono pradžioje vedęs uostamiesčio komandą į priekį, M.Maksimovas pritilo II rato viduryje, bet jį užbaigė ne bet kaip – reto grožio tolimu šūviu. Iki antrajame kėlinyje patirtos traumos jis aktyviai talkino R.Gedminui, perdavimai iš kraštų ieškodamas komandos draugų. Po vieno iš jų galėjo įmušti Ovidijus Verbickas, tačiau smūgis saugui nepavyko. Turo rinktinėje vietą užsitikrino ketvirtą kartą.

Puolėjas – Karolis Laukžemis („Sūduva“)

Rinktinių pertraukos metu įmušęs įvartį draugiškose rungtynėse, K.Laukžemis pratęsė rezultatyvių žaidimą ir Utenoje. Puolėjas padvigubino „Sūduvos“ persvarą pirmajame kėlinyje, po perdavimo baudos aikštelėje išsisukęs nuo gynėjo priežiūros ir tiksliai smūgiavęs į tolimą vartų kampą. Kėlinio pabaigoje jis turėjo dar vieną puikią progą, bet, iššokęs prieš vartus, pergudrauti jo pasitikusio Luko Paukštės nesugebėjo. Antrą sykį tarp geriausių turo žaidėjų.

Puolėjas – Rokas Gedminas („Atlantas“)

Pirmąsias rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs klaipėdietis pateisino trenerių pasitikėjimą ir aikštę paliko pelnęs pirmąjį savo įvartį čempionate, užtikrinusi komandai tašką mače su lyderiu. „Atlanto“ taktika iš esmės rėmėsi tolimais perdavimais į priekį, kur už kiekvieno kamuolio bandęs užsikabinti R.Gedminas kėlė daug nemalonumų ne tokiems greitiems Arūnui Klimavičiui ir Justinui Januševskiui, komandą po aštrių puolėjo reidų teko gelbėti ir Mariui Rapaliui. Po vieno jų R.Gedmino sąskaitoje turėjo atsirasti ir rezultatyvus perdavimas, bet Olegas Dmitrijevas kažkokiu būdu nepataikė į vartus iš nedidelio atstumo. Debiutas turi rinktinėje.