Rungtynių pabaigoje pelnytas įvartis palaužė „Trakus“

Rungtynių teisėjas – Manfredas Lukjančiukas

Marijampolės „Sūduva“ 1–0 Trakų „Trakai“

85‘ [1-0] T. Radzinevičius

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva“: I. Kardum, M. Činikas, P. Leimonas (75’ P. Janušauskas), E. Veliulis (79‘ V. Baranovskij), T. Radzinevičius, A. Kecap, V. Slavickas, N. Jamak, A. Jankauskas, P. Pavlovič (56’ E. Jankauskas), M. Jablan.

„Trakai“: I. Plūkas, A. Klimavičius, M. Vorobjovas, D. Česnauskis, D. Arshakyan, M. Leonavičius (81’ A. Kazakevičius), E. Zasavitchi, R. Masenzovas, G. Pelagias (62’ S. Jurgilas), A. Hurenka, A. Bychanok.

Aštuonioliktojo turo „Smscredit.lt A lygos“ rungtynės Marijampolėje pasidėjo trumpa apdovanojimų ceremonija. „Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga“ marškinėlius su „auksine širdimi“ įteikė „Sūduvos“ komandos kapitonui Tomui Radzinevičiui, kuris atstovaudamas nacionalinę Lietuvos futbolo rinktinę yra sužaidęs daugiau nei 10 rungtynių.

Apdovanojimo sulaukė ir geriausiu II-ojo „Smscredit.lt A lygos“ rato treneriu išrinktas „Sūduvos“ strategas Aleksandras Veselinovičius.

Pirmomis minutėmis „Sūduvos“ ir „Trakų“ akistata aukštu tempu nepasižymėjo, vyravo pozicinis, ramus futbolas. Pirmasis pavojus kilo prie Marijampolės ekipos vartų, kuomet greitoje atakoje, prasiveržęs dešiniuoju kraštu vienas iš „riterių“ futbolininkų skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau Artremas Hurenka kamuolio nepasiekė.

Vos po poros minučių šimtaprocentinės progos neišnaudojo „Trakų“ puolėjas Davidas Arshakyanas, kuris meistriškai apžaidė „Sūduvos“ gynėją Algį Jankauską, iššokęs vienas prieš vartininką suklaidino ir jį, bet pasiųsti kamuolį į tuščius vartus nesugebėjo – pataikė į virpstą.

Atlaikę kelias pavojingas „riterių“ atakas, „sūduviečiai“ tuo pačiu atsakė varžovams. 22 minutę laimę iš toli pamėgino marijampolietis Povilas Leimonas. „Sūduvos“ saugo smūgis iš maždaug 30 metrų atstumo sukėlė problemų „Trakų“ vartus gynusiam Ignui Plūkui, kuris kamuolį nukreipė už galinės linijos. Nerminas Jamakas nuo kampinio žymos pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, po sumaišties kamuolys kliudė vieną iš svečių žaidėjų ir praskriejo visai greta „Trakų“ vartų virpsto.

Apsikeitę pavojingomis progomis abi komandos vėl didžiąją laiko dalį leido aikštės viduryje. Pavojingų momentų nei „Trakai“, nei „Sūduva“ nesukūrė iki pat 42 minutės. E. Zasavitchis prasižengė prieš A. Kecapą, teisėjas užfiksavo pražangą maždaug 30 metrų atstumu nuo vartų. Prie kamuolio stojęs „Sūduvos“ saugas P. Pavlovičius stipriu smūgiu virš sienelės smūgiavo į varžovų vartus, tačiau užtikrintai sužaidęs „riterių“ vartininkas I. Plūkas kamuolį atmušė.

Pirmoje rungtynių pusėje netrūko chaotiškų veiksmų abiejų komandų žaidime, taip pat pavojingų momentų tiek prie aikštės šeimininkų, tiek prie svečių vartų. Per pirmąsias 45 mačo minutes įvarčių pasiekta nebuvo.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje dominavo pozicinis, atsargus žaidimo stilius. 58 minutę gynyboje suklydus Marijampolės ekipos futbolininkams tuo pasinaudoti galėjo „Trakai“. Svečiai perėmė kamuolį ir preciziškai tikslų perdavimą į baudos aikštelę atlikęs A. Hurenka sukūrė puikią progą komandos draugui R. Masenzovui, kuris slysdamas lietė kamuolį, tačiau „Trakų“ saugui pritrūko tikslumo.

78 minutę labai pavojingą ataką surezgė „Sūduva“. Kairiame atakos krašte kamuolio sulaukęs E. Veliulis protingai išlaukė tuo pačiu kraštu įkertančio V. Slavicko ir „įmetė“ kamuolį jam į laisvą plotą. „Sūduvos“ gynėjas vienu lietimu atliko „aštrų“ perdavimą į „Trakų“ vartininko aikštelę, tačiau kamuolio pasiekti nei vienam futbolininkui nepavyko.

85 minutę savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavusi „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po puikaus perdavimo iš krašto aukščiau visų iššoko marijampolietis T. Radzinevičius ir tiksliu smūgiu galva nuo skersinio išvedė savo komandą į priekį.

Rungtynėms artėjant link pabaigos „Sūduva“ nemažino apsukų ir toliau spaudė varžovus. 89 minutę įvarčio autorius T. Radzinevičius galva „atmetė“ kamuolį A. Kecapui, tačiau šio stiprus smūgis praskriejo greta virpsto.

Puikus T. Radzinevičiaus įvartis atnešė pirmąją šio sezono pergalę prieš „Trakus“. Po atkaklios kovos „Sūduva“ šventė pergalę rezultatu 1:0.