1

Sūduva

0
TOPsport A lyga 2017-11-04 @ 18.00 LFF stadionas

Gausaus savo aistruolių būrio palaikoma Marijampolės „Sūduva“ per A lygos 31 turo rungtynes išvykoje 0:1 nusileido „Trakams“ ir nepasinaudojo galimybe atitrūkti nuo Vilniaus „Žalgirio“, kuris netikėtai 2:4 pralaimėjo „Jonavai“.

Pirmąjį kėlinį šiek tiek aštriau pradėjo šeimininkai, kurie netrukus pagrasino sūduviškių vartams tolimu Diniaro Bilialetdinovo smūgiu. Vėliau po aukšto perdavimo į baudos aikštelę kamuolys nukrito Modestui Vorobjovui, kuris vienu lietimu stipriai mušė šalia vartų.

Abi komandos pirmiausia rūpinosi savo vartų saugumu, todėl daug momentų iki pertraukos sukurta nebuvo. „Sūduva“ pabandė laimę keliais tolimais smūgiais, bet į vartų stačiakampį pataikė tik sužaidus kone pusvalandį, kai Timofejus Šeremeta sugavo Ernesto Veliulio šūvį.

Netrukus riteriai išsiveržė į priekį.  29 min. Aleksandras Byčenokas perpjovė varžovų gynybą, surasdamas į baudos aikštelę įkirtusi Oscarą. Sekė liberiečio aštrus perdavimas Michailui Šyškai, kurio smūgį Ivanas Kardumas atrėmė, tačiau kamuolys, atšokęs nuo Andro Švrljugos, atsidūrė vartuose.

Po kelių minučių „Trakai“ sukūrė dar vieną pavojų – po į baudos aikštelę įsiveržusio Vaidoto Šilėno labai stipraus smūgio suvalkiečių vartininkas kamuolį sugriebė tik iš antrojo karto.

Prieš pertrauką „Sūduva“ surengė porą pavojingų išpuolių. Sykį E. Veliulis krisdamas nepasiekė gero Vaido Slavicko perdavimo, po to Povilas Leimonas perdavimu iš gilumos išvedė į priekį tą patį E. Veliulį, kuriam pavyko prasimesti kamuolį pro T. Šeremetą, bet saugas tai padarė per stipriai ir kamuolio nebepavijo.

Po pertraukos „Sūduva“ atakavo didesnėmis pajėgomis. Prieš vartus iššokęs K. Laukžemis rodė arbitrui, kad buvo stumiamas jį pasivijusio gynėjo baudos aikštelėje, bet švilpukas tylėjo. T. Šeremetai teko demonstruoti savo reakciją, kai A. Švrljugos vartų link perduotas kamuolys po rikošeto vos neįskriejo į vartus.

Sužaidus 10 minučių, svečių treneriai į ataką nuo atsarginių suolo metė Josipą Tadičių, vėliau ir Jeremy Manzorro, tačiau pralaužti riterių gynybos nesisekė.

Progą įmušti „Sūduva“ turėjo po pačių trakiškių dovanos. Suklydus Alonui Netzeriui, T. Šeremetai teko padirbėti ir sugauti K. Laukžemio tolimą smūgį. Netrukus riterių vartininkas laiku paliko savo poziciją ir neleido įmušti prieš vartus atsidūrusiam A. Švrljugai.

Pavojingiausią momentą sūduviškiai sukūrė 79 min. K. Laukžemis atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolį vienu lietimu visai šalia virpsto pasiuntė J. Tadičius.

Per likusį laiką „Trakų“ gynėjai ir vartininkas neklydo, nepaisant visų sūduviečių bandymų išlyginti rezultatą, ir nutraukė įspūdingą „Sūduvos“ 11 pergalių seriją.

Riteriai 1 - 0 Sūduva