2

Žalgiris

2
LFF taurė 2017-09-09 @ 15.00 Marijampolės futbolo arena

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:2 (po pratęsimo, 1 kėl. 1:0, pagr. l. 1:1, 11 m. 2:4)

Įvarčiai: 14 min. K. Chvedukas (1:0), 90+3 min. E. Vaitkūnas (1:1), 94 min. L. Antal (2:1), 120+1 min. A. Jankauskas (2:2).

Baudinių serija: A. Švrljuga – įmušė (1:0), D. Šernas – įmušė (1:1), J. Manzorro – neįmušė (1:1), M. Kuklys – įmušė (1:2), O. Verbickas – įmušė (2:2), L. Antal – įmušė (2:3), S. Kerla – neįmušė (2:3), S. Blagojevič – įmušė (2:4).

Įspėti: 9 min. V. Lukša („Žalgiris“), 65 min. E. Vaitkūnas („Žalgiris“), 66 min. A. Jankauskas („Sūduva“), 72 min. A. Švrljuga („Sūduva“), 120+3 min. M. Mbodj („Žalgiris“)

Pašalintas: 44 min. P. Janušauskas („Sūduva“)

„Sūduva“: Ivan Kardum, Marius Činikas, Algis Jankauskas, Aleksandar Živanovič, Semir Kerla, Andro Švrljuga, Karolis Chvedukas (88 min. O. Verbickas), Paulius Janušauskas, Jeremy Manzorro, Ernestas Veliulis (76 min. G. Matulevičius), Karolis Laukžemis (45+3 min. Povilas Leimonas).

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Donovan Slijngard (70 min. Matija Ljujič), Linas Klimavičius, Mamadou Mbodj, Egidijus Vaitkūnas, Slavko Blagojevič, Mantas Kuklys, Elivelto (113 min. D. Oyarzun), Vytautas Lukša (89 min. Bahrudin Atajič), Liviu Antal, Darvydas Šernas.

„Sūduva“ tvirtai pradėjo rungtynes ir keletą atakų sugebėjo užbaigti smūgiais į vartų plotą. Pirmuosius marijampoliečių smūgius „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas atrėmė vargo, tačiau jau 14 min. jis buvo bėjėgis. Tuomet Andro Švrljuga įmetė kamuolį iš užribio, Semiras Kerla galva jį pasiuntė tolimojo virpsto link, o iš ten Karolis Chvedukas galingu smūgiu pelnė įvartį!

Po šio epizodo kamuolį daugiau kontroliavo svečiai, tačiau kurti pavojų prie „Sūduvos“ vartų jiems nesisekė. Lūžis rungtynėse įvyko 44 min., kai iš aikštės buvo pašalintas „Sūduvos“ saugas Paulius Janušauskas.

Netrukus mūsų komandos puolėjas Karolis Laukžemis užleido vietą aikštėje Povilui Leimonui, o ekipa buvo pasmerkta itin sunkiam darbui ginantis.

Po pertraukos šeimininkai visą dėmesį skyrė gynybai ir bandė ieškoti laimės retose kontratakose. Du kartus jų metu pavyko sukelti įtampą „Žalgirio“ aikštės pusėje, bet iš pradžių Jeremy Manzorro po puikaus slalomo nepavyko atlikti smūgio, o po to jau A. Švrljuga greitoje atakoje nesugebėjo perduoti vartų link visiškai laisvam bėgusiam J. Manzorro.

„Žalgiris“ arti išlyginamojo įvarčio buvo 79 min., kai po Egidijaus Vaitkūno smūgio ir rikošeto kamuolys praskriejo visiškai greta virpsto. Antrą tolią pat galimybę vilniečių krašto gynėjas gavo jau per pridėtą teisėjo laiką ir, deja, šį kartą kamuolys, atšokęs nuo „Sūduvos“ žaidėjo, jau nusileido vartų tinkle.

Pratęsimo pradžioje „Sūduva“ patyrė dar vieną smūgį – 94 min. po perdavimo iš kairiojo krašto Liviu Antalis išvedė „Žalgirį“ į priekį.

Pratęsimo antrajame kėlinyje „Sūduva“ pradėjo spausti varžovus ir bandyti išsigelbėti nuo pralaimėjimo. Tą padaryti pavyko po dar vienos standartinės padėties jau per teisėjo kompensuotą laiką. Pavykus sukelti sumaištį „Žalgirio“ baudos aikštelėje kamuolys atšoko Algiui Jankauskui, kuris smūgiu iš 6 metrų dar kartą nepaliko vilčių A. Vitkauskui.

Tai reiškė, kad netrukus komandoms teks mušti 11 metrų baudinius. Deja, šioje futbolo loterijoje varžovai sėkmingai atliko visus 4 savo smūgius, o J. Manzorro ir Semiro Kerlos smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Sūduva 2 - 2 Žalgiris AET

Lost 2 - 4 after penalty shootout