UEFA Europos lygos II atrankos etapo rungtynės

Rungtynių teisėjas – Laurent Kopriwa /Liuksemburgas/

„Sūduva“:

I.Kardumas, R.Abu Bakras, S.Kerla, A.Jankauskas P.Leimonas(34‘ G.Matulevičius), K.Laukžemis(81‘ R.Vėževičius), A.Švrljuga, P.Janušauskas, V.Slavickas O.Verbickas, E.Veliulis(72‘ M.Altiparmakovskis).

„Liepaja“:

V.Ralkevičius, M.Tomkovičius(66‘ V.Afanasjevas), S.Gueye, L.Strumia, S.Lebamba, A.Karašauskas, C.Torres, K.Grebis, S.Keita, G.Eristavis(74‘ D.Chmyčius), D.Tomičius.

Palyginus su pirmosiomis komandų rungtynėmis, komandų treneriai atliko po vieną pakeitimą startinėse sudėtyse. Svečių strategas nuo pirmų minučių aikštėn leidžia puolėją Kasparą Grebį, „Sūduvos“ gretose rungtynes pradeda Ernestas Veliulis.

Pirmą išpuolį rungtynėse bando surengti svečiai, siųsdami kamuolį ilgu perdavimu į „Sūduvos“ baudos aikštelę. Užfiksuojama ir pirmoji nuošalė šiandienos rungtynėse. Svečiai ilgiau kontroliuoja kamuolį, stengiasi surasti spragų marijampoliečių gynyboje. Šeimininkams ilgiau „užsikabinti“ už kamuolio pirmosiomis minutėmis nepavyksta.

Pirmoji situacija, sukėlusi įtampą „Liepaja“ baudos aikštelėje įvyksta 11-ą rungtynių minutę, kuomet po užribio kamuolys blaškosi baudos aikštelėje, kol galų gale išmušamas toliau, o Semiros Kerlos smūgiuotas kamuolys lekia tolokai nuo vartų.

20-ą minutę nemalonus epizodas aikštės viduryje, traumą gauna Povilas Leimonas. Gerai, kad rimtesnių pasekmių pavyksta išvengti ir netrukus Povilas jau aikštėje. Už kelių minučių Andro Švrljuga baudžiamas geltona kortele, o svečiai įgauna teisę į labai pavojingą baudos smūgį prie pat baudos aikštelės vidurio. Laimei, Ivanas Kardumas ne iš pirmo karto, bet kamuolį sugauna.

26-ą minutę geltoną kortelę prieš save išvysta ir „Liepaja“ žaidėjas. Dvikovos tampa kietesnės, daugėja pražangų. Susidūrime nukenčia ir Ivanas Kardumas. Povilas Leimonas negali tęsti rungtynių, vietoj jo aikštėje pasirodo Giedrius Matulevičius.

44-ą rungtynių minutę vos kamuolio į savus vartus „neįpjauna“ svečių gynėjas. Viskas baigiasi kampiniu prei svečių vartų, iš kurio „išspausti“ kažko pavojingesnio nepavyksta. Kėlinio pabaigoje pagaliau „Sūduvai“ pavyksta greita pavojinga ataka su keliais aštriais perdavimais. Deja, Andro Švrljugos smūgį gynėjai blokuoja. Geltona kortele baudžiamas Karolis Laukžemis – tarsi patvirtindamas didesnį nei įprasta „Sūduvos“ žaidėjų nervingumą.

Pirmasis kėlinys baigiasi rezultatu 0:0, palankiu „Sūduvai“.

Antrojo kėlinio pradžia panaši į didžiąją dalį pirmojo kėlinio. Kamuolį dažniau valdo svečiai, marijampoliečiai ginasi. Gerai, kad greitai pavyksta organizuoti du gana pavojingus išpuolius. Vieną kartą po Giedriaus Matulevičiaus reido prie kamuolio vos vos nespėja Ovidijus Verbickas, kita ataka baigiasi aštriu Andro Švrljugos perdavimu.

54-ą minutę už ne pirmą pažangą prieš „Sūduvos“ vartininką geltona kortele baudžiamas svečių puolėjas Kristupas Grebis. Netrukus dar viena geltona kortelė parodoma „Liepaja“ gynėjui Dario Tomičiui.

57-ą minutę aštri svečių ataka, kamuolys perduodamas netoli vartų atsidūrusiam  Seidinui Keita ir pastarasis iš kelių metrų „sušaudo“ Ivaną Kardumą. Svečiai išsiveržia priekin ir atgaivina viltis.

Sekančios minutės gana nelengvos „Sūduvai“. Svečiai perima iniciatyvą, marijampoliečiams žaidimas „nesiklijuoja“. Gerai, kad Latvijos klubo atakos dažniausiai baigiasi irgi netiksliais perdavimais. Daugybė klaidų perdavimuose, kartais „Sūduvos“ žaidėjai atrodo tarsi pasimetę. Gerai, kad kol kas be didesnių klaidų triūsia gynybos linija.

72-ą minutę antrąjį keitimą atlieka Vladimiras Čeburinas, vietoj Ernesto Veliulio aikštėn leisdamas Marjaną Altiparmakovskį. Tuoj pat keitimu atsako ir Tamazas Pertija, vietoj Georgijaus Eristavio išleisdamas Dmitrijų Chmyčių.

81-ą minutę vietoj Karolio Laukžemio į aikštę metamas Robertas Vėževičius. Kėliniui artėjant prie pabaigos, įtampa didėja. „Sūduva“ paskutinėmis minutėmis sukuria kelias neblogas ir aštrias progas, tikslumo pritrūksta R.Vėževičiui, o O.Verbicko smūgį akrobatiniame šuolyje atremia varžovų vartininkas.

Atrodo, „Sūduva“ išlaikė kiek daugiau jėgų rungtynių pabaigai, žaidimas vyksta daugiau varžovų aikštės pusėje. Paskutinės rungtynių minutės primena žūtbūtinę gladiatorių kovą, kurioje „Sūduva“ atsilaiko.

Finalinis rungtynių teisėjo švilpukas fiksuoja svečių pergalę rezultatu 1:0, bet į sekantį UEFA Europos lygos etapą keliauja „Sūduva“ !!!

Sūduva 0 - 1 Liepaja