1
Europos lyga 2017-07-06 @ 18.00 Marijampolės futbolo arena

„Sūduva“: I.Kardumas, R.Abu Bakras, S.Kerla(55‘ M.Altiparmakovskis), A.Jankauskas P.Leimonas, K.Laukžemis, A.Švrljuga, P.Janušauskas(70‘ G.Matulevičius), V.Slavickas O.Verbickas, E.Veliulis(79‘ S.Amirzianas).

„Šachtior“: I.Karadžovas, S.Matveičiukas, A.Januškevičius, I.Burko, E.Alechnovičius, A.Seliava, D.Bagaričius(46‘ L.Crepulia), D.Laptevas(78‘ M.Janušas), P.Rybakas, J.Kovaliovas, V.Lisakovičius(46‘ A.Pazniakas)

Palyginus su pirmosiomis komandų tarpusavio rungtynėmis komandose įvyko pakeitimų. „Sūduvos“ gretose susitikimą nuo pirmųjų minučių pradeda ekipos debiutantas Samiras Kerla, tuo tarpu Soligorsko „Šachtioro“ vartus gina legionierius iš Bulgarijos Ivanas Karadžovas.

Pirmąją rungtynių ataką surengė aikštės šeimininkai, tačiau Ernestą Veliuį nuo kamuolio atitvėrė svečių kapitonas Pavelas Rybakas. O po kelių minučių nekantriausi Marijampolės stadiono žiūrovai šoktelėjo viršun – kamuolys po Karolio Laukžemio  įskriejo į „Šachtioro“ vartus. Deja, akimirka anksčiau buvo užfiksuota nuošalė.

Svečiai atsakė gana pavojinga ataka, pasibaigusia baudos smūgiu, po kurio kamuolį pagavo Ivanas Kardumas. Neužilgo keliamas pirmasis kampinis prie „Šachtioro“ vartų. Deja, didesnio pavojaus sukelti nepavyko. Soligorsko futbolininkai po truputį atstūmė žaidimą nuo savo vartų, kamuolys vis dažniau atsiduria vidurinėje aikštės zonoje.

12-ą minutę marijampoliečiai surengia aštrią kontrataką, vos vos prie kamuolio nespėja Ernestas Veliuis. Pakartotinis Andro Švrljugos bandymas atlikti perdavimą į baudos aikštelę nebuvo sėkmingas.

18-ą minutę dar vienas „Sūduvos“ išpuolis pasibaigė stipriu, bet netiksliu Karolio Laukžemio smūgiu. 20-ą minutę parodoma pirma geltona kortelė šiose rungtynėse. Ją užsidirba svečių komandos gynėjas S.Matveičiukas (Nr. 3).

26-ą minutę „Sūduva“ surengia greitą ir labai pavojingą ataką, kurioje sudalyvavo keli žaidėjai. Vaidas Slavickas puikiai perdavė kamuolį Pauliui Janušauskui ir po pastarojo smūgio kamuolys praskriejo visai šalia svečių vartų virpsto.

Rungtynėse padažnėja dvikovų, iš žaidėjams papildomų jėgų reikaluja ir minkšta aikštė. Tokioje situacijoje vis svarbesnėmis tampa standartinės situacijos. Ir viena iš jų sukelia džaugsmo bangą ARVI arenoje. 33-ią minutę po kampinio puikiai situacijoje susiorientuoja Povilas Leimonas ir krisdamas siunčia kamuolį į varžovų vartus – 1:0 !

Deja, persvara marijampoliečiai džiaugėsi neilgai. Po kelių minučių greita svečių ataka baigėsi nestipriu, bet tiksliu Jurijaus Kovaliovo smūgiu ir rezultatas tampa lygus – 1:1.

Pirmojo kėlinio pabaigoje svečių gynėjas Sergejus Matveičukas sugeba užsidirbti antrą geltoną kortelę ir priverstas palikti aikštę. „Sūduva“ įgyja kiekybinį pranašumą.

Švilpukas, skelbianti pirmojo kėlinio pabaigą užklumpa „Sūduvą“ atakoje. Tad, po kovingo pirmo kėlinio švieslentėje dega du vienetai. Lygiosios, kurios  tenkina svečius.

Svečių komandoje po pertraukos pasirodo nu nauji žaidėjai L.Crepulia ir A.Pazniakas. Jie pakeitė atitinkamai D.Bagaričių ir V.Lisakovičių. Nepaisant to, kad Soligorsko futbolininkai žaidžia mažumoje, antrą kėlinį jie pradeda gana aktyviai, niekuo nenusileisdami šeimininkams.

55-ą minutę pirmasis keitimas atliekamas „Sūduvos” komandoje. Vietoje Semiro Kerlos aikštėn žengia Marjanas Altiparmakovskis.  Po penkių minučių aštrų išpuolį surengė svečiai – vėl smūgiavo pirmojo įvarčio autorius J.Kovaliovas. Stiprų smūgį iš aštraus kampo Ivanas Kardumas atrėmė.

65-ą minutę „auksinę” progą turėjo Soligorsko komanda. Po gražios kombinacijos maždaug nuo 11 m žymos smūgiuoja E.Alechnovičius, bet reakcijos stebuklus demonstruoja Ivanas Kardumas, ištraukęs „mirtiną” kamuolį. Netrukus Ivanas dar kartą demonstruoja savo meistriškumą.

Bandydamas pagyvinti žaidimą Vladimiras Čeburinas atlieka keitimus. Vietoj Pauliaus Janušausko aikštėje pasirodo Giedrius Matulevičius, o Ernesto Veliulio vietą aikštėje 79-ą minutę užima Sergejus Amirzianas.

Artinasi rungtynių pabaiga ir marijampoliečiai bando šturmuoti varžovų vartus. Iš aštraus kampo smūgiuoja Karolis Laukžemis- netikslu. 86-ą minutę įtempta situacija varžovų baudos aikštelėje, krenta Ovidijus Verbickas, teisėjo švilpukas tyli. 88-ą minutę vėl Ovidijaus Verbicko „šūvis” – kamuolys atsitrenkia „Šachtioro” vartininkui galvon.

„Sūduvos” šturmas tęsiasi, pavojingas kampinis, Karolio Laukžemio galva pasiųstas kamuolys skrieja visai šalia vartų. Jau per teisėjo pridėtą laiką „uždirbame” kampinį, puikus Vaido Slavicko padavimas ir Algis Jankauskas galva siunčia kamuolį į viršutinį vartų kampą  – 2:1 !!!!!!

Drama tuo nesibaigia, per kelias likusias pridėto laiko minutes svečiai sukuria kelias itin pavojingas situacijas, bet marijampoliečių pasiaukojimas ir šyptelėjusi sportinė laimė leidžia švęsti pergalę. „Sūduva” – kitame UEFA Europos lygos turnyro etape !!!

Sūduva 2 - 1 Šachtior