Rungtynių teisėjas – Manfredas Lukjančukas

„Žalgiris“:

A.Vitkauskas, L.Klimavičius, D.Slijngard, M.Mbodji, S.Blagojevič, E.Vaitkūnas, D.Šernas(74‘ L.Antal), M.Traore(65‘ M.Ljujič), S.Nyuiadzi, Elivelto(87‘ V.Lukša), M.Kuklys.

„Sūduva“:

I.Kardumas, M.Činikas(55‘ A.Švrljuga), R.Abu Bakras, P.Leimonas, K.Laukžemis(8‘ E.Veliulis), S.Kerla, K.Chedukas, P.Janušauskas(70‘ J.Manzorro) , V.Slavickas, R.Vėževičius, A.Jankauskas.

Nemažą susidomėjimą sukėlė šiandienos rungtynės Vilniuje, kuriose čempionato lyderiai – Vilniaus „Žalgirio“ ekipa susitinka su šauniai UEFA Europos lygoje žaidžiančiais Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkais.

Rungtynių pradžia vyksta atkaklioje kovoje, priešininkai kovoja dėl iniciatyvos. Pirmieji varžovų vartams  grasina šeimininkai, surengę du pavojingus išpuolius poros minučių intervale. Kartą vartus gelbsti Ivanas Kardumas, kitus atveju po pavojingo Manto Kuklio smūgio kamuolys lekia šalia vartų.

Maža to, marijampoliečių ekipos treneriai priversti atlikti ankstyvą keitimą. Rungtynių negali tęsti Karolis Laukžemis ir jau 8-ą minutę vietoje jo aikštėje pasirodo Ernestas Veliulis. Po šio keitimo „Sūduva“ kiek atstumia žaidimą toliau nuo savų vartų, kelis kartus pagrasina šeimininkų vartams po standartinių situacijų, bet žalgiriečiai apsigina.

Vėl užverda kova dėl iniciatyvos. „Žalgiris“ dažniau valdo kamuolį, tačiau kažko aštresnio sukurti nepavyksta, marijampoliečiai neduoda daug erdvės ir laiko atakuojantiems Vilniaus komandos žaidėjams. Kelis kartus „Žalgirio“ puolėjai pakliūna į dirbtinę nuošalę.

Marijampoliečiai irgi bando rengti greitas atakas, bet šeimininkai ginasi be didesnių klaidų. Matosi, kad vilniečiai pasiruošę ir standartinėms situacijoms – po jų žaidžia itin atidžiai.

29-ą minutę Vilniaus komanda turi realią galimybę mušti įvartį, bet nuo jo „Sūduvą“ gelbsti Ivanas Kardumas, nukreipęs į kampinį kamuolį po iššokusio prieš vartininką Darvydo Šerno smūgio. „Sūduva“ atsako gan aštria ataka, po kurios apsigina Donovanas Slinjgardas.

Aikštėje daugėja susidūrimų, po vieno iš jų gan pavojingai kelia kamuolį baudos aikštelėn Vaidas Slavickas, smūgiuoja Karolis Chvedukas, bet – pro viršų. Dar po kelių minučių graži „Sūduvos“ ataka baigėsi Ernesto Veliulio smūgiu galva virš vartų.

Kėlinio pabaigoje žaidimas vis dažniau vyksta aikštės viduryje, komandos su permaininga sėkme varžosi dvikovose aikštės viduryje.  Pavojingesnių momentų prie vienų ar kitų vartų ekipoms sukurti nepavyksta. Geltoną kortelę užsidirba žalgirietis S.Nyuiadzi. Tuoj pat – vėl aistrų pliūpsnis, po kurio geltonomis kortelėmis „apdovanojami“ Povilas Leimonas ir Linas Klimavičius.

Po pirmojo kėlinio švieslentė rodo lygiasias – 0:0.

Antrą kėlinį komandos pradeda nepasikeitusių sudėčių. Aktyviau žaidžia aikštės šeimininkai, jau kėlinio pradžioje privertę pasidarbuoti Ivaną Kardumą. 49-ą minutę į „Sūduvos“ vartus skiriamas 11 metrų baudinys, po to, kai kamuolys atsimuša į „Sūduvos“ gynėjo ranką. Mantas Kuklys nuo atžymos smūgiuoja tiksliai.

53-ą minutę pavojingas „Žalgirio“ išpuolis nutraukiamas pražanga prieš pat baudos aikštelės liniją. Manto Kuklio smūgiuotas kamuolys prašvilpia pro pat skersinį. Po kelių minučių vietoj Mariaus Činiko į akištę žengia Andro Švrljuga.. Geltona kortele baudžiamas Paulius Janušauskas.

„Sūduva“ stengiasi, bet pavojingų progų prie „Žalgirio“ vartų sukurti nepavyksta. 64-ą minutę iš toliau smūgiuoja Ernestas Veliulis, kamuolys praskrieja virš vartų. Žaidimo tempą visgi kontroliuoja aikštės šeimininkai, kartas nuo karto surengdami pavojingas atakas.

70-ą minutę aikštėn žengia ir „Sūduvos“ debiutantas Jeremy Manzorro, pakeitęs Paulių Janušauską. „Sūduva“ didina spaudimą, po standartinės situacijos pavojingai smūgiuoja Radanfahas Abu Bakras, tačiau teisėjas užfiksuoja pražangą. „Žalgiris“ atsako atakų serija.

Tuoj pat veržiasi priekin Robertas Vėževičius, ataką palaiko Jeremy Manzorro ir Andro Švrljuga, viskas baigiasi kampiniu. Kamuolys sužaidžiamas, atsiduria kitame krašte, kur puikiai sužaidžia Povilas Leimonas. Seka perdavimas į baudos aikštelę,kur pašokęs Semiras Kerla siunčia kamuolį į „Žalgirio“ vartus- 1:1 !

„Žalgiris” metasi atakon, pavojingą S.Blagojevičiaus smūgį atremia Ivanas Kardumas. „Sūduva” irgi nenori nusileisti. Geltona kortele už pražangą prieš Jeremy Manzorro baudžiamas žalgiriečių kapitonas E.Vaitkūnas.

Paskutinės rungtynių minutės vyksta įtemptoje kovoje.

89-ą minutę Ivanas Kardumas nutraukdamas pavojingą šeimininkų ataką, gauna nedidelę traumelę, tačiau gali tęsti rungtynes.

Prie pagrindinio rungtynių laiko pridedamos 5 minutės. Per jas geltoną kortelę „užsidirba“ Robertas Vėževičius. „Žalgiris“ spaudžia, į vartus smūgiuoja po keitimo pasirodęs V.Lukša, kamuolį gaudo Ivanas Kardumas.

Rungtynės baigiasi kovingomis lygiosiomis – 1:1

Žalgiris 1 - 1 Sūduva