1

Atlantas

1
TOPsport A lyga 2017-06-21 @ 18.00 Marijampolės futbolo arena

Abejų komandų startinėse sudėtyse dėl įvairių priežasčių nematome eliės žaidėjų, vaidinančių ekipose svarbius vaidmenis. Kita vertus, pirmą karą šį sezoną startinėje „Sūduvos“ sudėtyje išvydome Dominyką Galkevičių.

Susitikimą komandos pradėjo atsargiai, nerizikuodamos. Pirmasis kampinis keliamas prie šeimininkų vartų, „Sūduva“ uždirbo baudos smūgį netoli varžovų baudos aikštelės. Bet abi standartinės situacijos didelio pavojaus prie varžovų vartų nesukėlė.

Dar kelios standartinės situacijos prie „Atlanto“ vartų sėkmės šeimininkams neatnešė. O aštri kontrataka, kurioje dalyvavo keli marijampoliečiai baigėsi kiek netiksliu perdavimu ir Dominyko Galkevičiaus smūgiu.

Marijampoliečiai po truputį pradeda ilgiau už varžovus kontroliuoti kamuolį, tačiau koją kiša netikslūs perdavimai. Tuo tarpu Klaipėdos futbolininkai bando atsakyti išpuoliais aikštės kraštais, nors daugiau dėmesio yra priversti skirti gynybai.

23-ią minutę pavojus kya prie svečių vartų, kai po ilgos atakos į vartus smūgiuoja Marjanas Altiparmakovskis. Deja, pritrūksta tikslumo. Netrukus tas pats žaidėjas vėl atsiduria pavojingoje situacijoje varžovų baudos aikštelėje, bet nepavyksta tinkamai pataikyti į kamuolį.

26-ą minutę šeiminnkai vos nenubaudžiami už klaidą savo aikštės pusėje. Paskutiniu momentu į vartus riedantį kamuolį išmuša „Sūduvos“ gynėjas. Neužilgo svečių keltas kampinis vėl priverčia pasijaudinti Marijampolės stadione susirinkusius žiūrovus.

37-ą minutę prie pavojingo Vaido Slavicko perdavimo vos vos nespėja tas pats Marjanas Altiparmakovskis. Kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai atlieka kelis kampinius prie „Sūduvos“ vartų, nuo kurių  šeimininkai nelengvai, bet apsigina.

Pirmasis kėlinys baigiasi be rezultatyvių smūgių – 0:0.

Antrąjį kėlinį „Sūduva“pradeda atlikusi keitimą- vietoje Dominyko Galkevičiaus aikštėje pasirodo Giedrius Matulevičius. Neužilgo parodoma ir pirmoji geltona kortelė šios dienos rungtynėse – jos nusipelno „Atlanto“ žaidėjas Markas Beneta.

Pirmą rimtą progą anrame kėlinyje „Sūduva“ susikuria netrukus. Po Karolio Laukžemio reido įvartus smūgiuoja Altiparmakovskis, bet smūgis blokuojamas.  Galbūt geresnis sprendimas buvo atiduoti perdavimą atsidengusiam Giedriui Matulevičiui. Bet netrukus Marjanas reabilituojasi. Gražus jo prasiveržimas nutraukiamas pražanga, seka geras padavimas ir Paulius Janušauskas galva muša tiksliai – 1:0.

Po praleisto įvarčio svečiai sukruto, bando paspausti marijampoliečius, bet gynyboje šie žaidžia patikimai. Ilgai ši atkarpa netrunka ir „Sūduva“ vėl perveda žaidimą į varžovų aikštės pusę.

65 minutę traumą patyrusį Vaidą Slavicką „Sūduvos“ gretose keičia Marius Činikas.

67-ą minutę pavojingą Marjano Altiparmakovskio smūgį atremia svečių vartiinkas. Po pakelto kampinio kamuolys vos neatsiduria „Atlanto“ vartuose, neradęs į juos kelio pro kojų „mišką“.

Šeimininkai ir toliau nemažina apsukų, priversdami „Atlantą“ gintis. Visgi nelemta klaida gynyboje elementarioje situacijoje ir „Atlanto“ žaidėjas Jurijus Vereščiakas pabėga vienas prieš vieną bei lygina rezultatą – 1:1.

„Sūduva“ neilgai trukus atsako aštria ataka, Marjanas Altiparmakovskis baudos aikštelėje atlieka perdavimą – netikslu. „Atlantas“ po įmušto įvarčio įgyja pasitikėjimo savo jėgomis ir drąsiau  žaidžia atakuojant. 80-ą minutę vėl vos „neprisiverda“ košės „Sūduvos“ gynėjai, o už kelių minučių pavojingas perdavimas prašvilpia netoli „Atlanto“ puolėjo galvos.

Paskutinės rungtynių minutės pasižymi atkaklia kova dėl kiekvieno kamuolio. Kai kuriems klaipėdiečiams pradeda traukti kojas, bet keitimų uostamiesčio komanda neatlieka.

Rungtynės baigiasi lygiosiomis – 1:1.