Pirmoji akistata su čempionais

dsc_0031

 

Daugelis besidominčių A lyga teigia, jog centrinis 7-ojo turo susitikimas vyks trečiadienio vakarą Vilniuje. Iš tiesų, su tuo sunku nesutikti. Vilniaus „Žalgiris”, esantis pirmoje turnyro lentelės vietoje susitiks su artimiausia persekiotoja – Marijampolės „Sūduva”. Komandas skiria 3 taškai, – skirtumas, kurį galima panaikinti per vienas rungtynes …

 

 

Po 6-ojo pirmenybių turo lentelės viršuje atsidūrė tos pačios 4 komandos, kurios pernai metais atitrūko nuo likusių čempionato dalyvių. Pasigirsta balsų, kad pirmenybėse intriga mažėja, nors kiti tam prieštarauja ir pamini, kad tokio didelio skirtumo tarp komandų jau nėra. Tiesa, dauguma ekspertų sutinka, kad Vilniaus „Žalgiriui” konkurenciją kovoje dėl pirmosios vietos šiais metais sudaryti bus sunku.

 

 

Tokią nuomonę trečiadienio rungtynėse bandys paneigti Marijampolės futbolininkai. „Sūduva” šiose pirmenybėse dar nėra pralaimėjusi, tiesa, nemažai rungtynių  sužaista lygiosiomis. Marijampolės ekipos demonstruojamas žaidimo stilius – nenuobodus ir patinka žiūrovams. Neveltui „Sūduva“ –  rezultatyviausia pirmenybių ekipa ir šio titulo ji vargu ar nori atsisakyti. Ar to užteks, žaidžiant prieš lyderį jo aikštėje – retorinis klausimas, į kurį atsakys tik pačios rungtynės.

 

 

Kapitonas. Jei neįvyks nieko netikėto, rytoj „Sūduvą” aikštėn išves Algis Jankauskas. Žmogus, kuris prieš kelis sezonus kapitono raištį dėvėjo, vilkėdamas žaliai/baltus Vilniaus „Žalgirio” marškinėlius. Turbūt nuodėmė būtų nepakalbinti Algio prieš šias rungtynes. Paprašėme jo apibūdinti abi rytoj kovon žengsiančias ekipas.

 

 

Ekskapitono žodis. ŽALGIRIS.  „Žalgiris“ šį tarpsezonį turbūt mažiausiai pasikeitė iš visų A lygos komandų. Galima sakyti, kad liko visas ekipos branduolys, prisidėjo keli žaidėjai, visai neseniai žaidę čia.Tai –  didelis pliusas komandai, nereikia iš naujo susižaidinėti, futbolininkai vienas kitą gerai supranta. Kalbant apie žaidimą, tai šiek tiek pasikeitė taktika,bet pati žaidimo filosofija ir braižas išliko tas pats. Žalgiriečiai mėgsta kontroliuoti kamuolį, siekia dominuoti visose rungtynėse. Komandoje yra indvidualiai stiprių žaidejų, kurie atakoje labai aktyvūs“, – pažymėjo Algis.

 

 

Kapitono žodis. SŪDUVA.  „O štai  „Sūduvoje“, galima sakyti,  atvirkščiai, pasikeitė gana daug žaidėjų. Kartais tai jaučiasi aikstėje, pritrūksta tarpusavio supratimo,bet tam yra treniruotės per kurias mes geriname tarpusavio ryšius. Gal pas mus nėra vieno ar dviejų lyderių, ant kurių pečių „laikytųsi” žaidimas, bet mes stiprūs kaip komanda! Išskirčiau ir šiemetinį „Sūduvos” charakterį. Keliose rungtynėse pirmi praleidę įvarčius, mes nepalūždavome, sugebėdavome pakreipti rungtynių eigą kita linkme” – paminėjo komandos kapitonas.

 

 

3. Su skaičiumi „3“ praeitame ture draugavo abi komandos. Kaip susitarę, savuosius susitikimus prieš Kauno vienuolikes laimėjo, įmušę į varžovų vartus po 3 įvarčius, o į savuosius praleidę po vieną. Dvigubai (arba trigubai) malonesnis šis skaičius turėtų būti „Žalgirio“ puolėjui Darvydui Šernui, pasiekusiam visus tris komandos įvarčius.

 

 

Toliašaudė artilerija veikia. Jau ne vienas futbolo specialistas pažymėjo šįmetinį „Sūduvos” gynimo linijos rezultatyvumą. 9 iš 13 –os pasiektų „Sūduvos” įvarčių – nominalių gynėjų sąskaitoje. Tai turbūt negalima įvardinti atsitiktinumu. Pradeda duoti vaisių ir komandos vyriausiojo trenerio Vladimiro Čeburino „arkliukas” – standartinės situacijos. Tuo įsitikino ir marijampoliečių varžovai paskutiniuose 2-uose turuose, – daugiau kaip pusę įvarčių juose „Sūduva” pelnė po standartinių situacijų.

 

 

2017.04.19, Trečiadienis, LFF stadionas

20:00  Vilniaus „Žalgiris” –  Marijampolės „Sūduva”

Komandos ruošiasi, sirgaliai laukia, specialistai – prognozuoja ir svarsto. Kurie iš jų džiaugsis, nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui, pamatysime jau greitai.

Save