Lietuvos rinktinė kovėsi su serbais, bet minimaliai pralaimėjo

Prasidėjo UEFA Tautų lygos turnyras. Pirmąsias C diviziono 4 grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žaidė su šių metų pasaulio čempionate rungtyniavusia Serbija ir turėjo pripažinti svečių pranašumą rezultatu 0:1.

Edgaro Jankausko treniruojama Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo pasikeitusia taktine schema – žaidė trimis vidurio gynėjais, o aikštėje nuo pirmųjų minučių žaidė du „Sūduvos“ futbolininkai – gynėjas Algis Jankauskas ir saugas Ovidijus Verbickas.

Šeimininkai drąsiai pradėjo rungtynes ir jau 2 žaidimo minutę Fedoras Černychas iššoko vienas prieš varžovų vartininką, tačiau šis suskubęs perėmė kamuolį.

16 min. į baudos aikštelę įsiveržęs Aleksandaras Mitrovičius smūgiavo į vartus, tačiau užtikrintai sužaidė Ernestas Šetkus.

21 min. Lietuvos rinktinę gelbsti virpstas, kai po sumaišties baudos aikštelėje Milanas Rodičius smūgiavo iš arti.

29 min. labai pavojinga lietuvių ataka. Po kelių tikslių perdavimų prie baudos aikštelės, kamuolys perduodamas Rolandui Baravykui, šio smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia artimojo virpsto.

Po pavojingo lietuvių išpuolio serbai perėmė iniciatyvą ir prie šeimininkų vartų kėlė tris kampinius, bet Lietuvos rinktinė gynėsi be kaidų.

33 min. Vykintas Slivka prie baudos aikštelės linijos suklaidina varžovą, tačiau smūgis į vartus buvo nestiprus ir vartininkas be vargo sugavo kamuolį. 35 min. dar viena pavojinga lietuvių ataka baigiasi smūgiu į vartus, kamuolį blokuoja serbų gynėjai, nukreipę jį už galinės linijos.

Kėliniui artėjantį pabaigos link, teisėjas iš Škotijos skyrė labai abejotiną 11 m. baudinį į lietuvių vartus. Linas Klimavičius baudos aikštelėje išmušė kamuolį iš po A. Mitrovičiaus kojų, serbas krito ir teisėjas skyrė baudinį, kurį realizavo Dušanas Tadičius. 38 min. Serbija išsiveržė į priekį 1:0.

41 min. serbai labai grubiai sustabdo ataką ir M. Rodičius baudžiamas geltona kortele. Po pakelto baudos smūgio kamuolys atitenka Arvydui Novikovui ir šis pavojingai smūgiuoja nuo baudos aikštelės kampo – kamuolys pralekia visiškai šalia virpsto.

Pirmas kėlinys baigėsi serbams pirmaujant 1:0.

Po pertraukos Mantą Kuklį pakeitė Modestas Vorobjovas.

Antrą kėlinį aktyviai pradeda serbai ir surengia kelias atakas ir daugiau laiko kontroliavo kamuolį. Nuo 55 min. iniciatyvą perėmė lietuviai, kurie vis dažniau žaidimą perkeldavo į varžovų aikštės pusę. Po perdavimo į vartininko aikštelę serbų gynėjas stumia V. Slivką, tačiau teisėjo švilpukas tyli.

64 min. pavojinga serbų ataka – Andrija Živkovičius smūgiavo į tolimą vartų kampą – kamuolys lietęs virpstą pralėkė šalia vartų.

67 min. po aukšto perdavimo, aukščiau už gynėjus iššokęs A. Mitrovičius galva smūgiuoja į vartus – vartuose užtikrintai stovi E. Šetkus.

Netrukus pavojingą išpuolį surengia F. Černychas, kuris prasiveržęs tarp trijų varžovų smūgiuoja į vartus – serbų gynėjai nukreipia kamuolį į kampinį. Smūgiu į vartus atsako ir serbai – E. Šetkus atmuša kamuolį.

75 min. Lietuvos rinktinė sukūrė pavojingiausią progą prie serbų vartų. Po varžovų pakelto kampinio lietuviai perėmė kamuolį, aikštės kraštu per visą aikštę prasiveržę A. Novikovas pro serbų gynėjus tiksliai perdavė kamuolį F. Černychui – pastarasis iššokęs vienas prieš vartininką iš 10 m. atstumo smūgiavo į vartus, tačiau smūgis buvo netikslus – kamuolys pralėkė visiškai šalia virpsto.

79 min. šeimininkus vėl gelbsti vartų konstrukcija, kai po keitimo aikštėje pasirodęs ir kapitono raištį perėmęs Aleksadaras Kolarovas perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir A. Mitrovičius pataikė į skersinį.

82 min. į Lietuvos rinktinės vartus teisėjas skiria dar vieną 11 m. baudinį. Tačiau šįkart E. Šetkus sužaidžia puikiai ir atremia D. Tadičiaus smūgį.

90 min. Lietuvos rinktinė turi dar vieną puikią galimybę išlyginti rezultatą. Po serbų gynėjų klaidos Darvydas Šernas perima kamuolį į iššoka vienas prieš vartininką, tačiau smūgiuoja tiesiai į jį, kamuolys atitenka V. Slivkai, tačiau jo smūgį blokuoja gynėjai. Dar vienos atakos smaigalyje atsiduria A. Novikovas, kuris uždirba kampinį. Į ataką atbėgo ir vartininkas E. Šetkus, tačiau serbai apsigina ir išsaugojo minimalią persvarą.

Lietuvos rinktinė Tautų lygos turnyrą pradėjo pralaimėjimu 0:1 grupės favorite laikomai Serbijai.

Kitas Tautų lygos rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugsėjo 10 dieną svečiuose su Juodkalnija. Pirmose rungtynėse juodkalniečiai išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0 su Rumunija.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Serbija 0:1 (0:1)
LFF stadionas stadionas, Vilnius
4378 žiūrovai

Teisėjas – Bobby Maden. Teisėjo asistentai – Douglas Ross, Francis Connor, Donald Robertson, Steven McLaren (visa brigada iš Škotijos)

Įvartis: 37 min. Dušan Tadič (11 m.)

Lietuvos rinktinė: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Algis Jankauskas, Artūras Žulpa, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Mantas Kuklys (46 min. Modestas Vorobjovas), Ovidijus Verbickas (72 min. Darvydas Šernas), Fedoras Černychas, Rolandas Baravykas.

Serbijos rinktinė: Marko Dmitrovič, Antonio Rukavina, Milan Rodič (77 min. Aleksandar Kolarov), Nikola Milenkovič, Nemanja Maksimovič, Andrija Živkovič, Aleksandar Mitrovič, Dušan Tadič, Miloš Veljkovič, Filip Kostič (90 min. Nemanja Radonjič), Nemanja Matič (82 min. Saša Lukič).