Liepojoje – galingas „Sūduvos“ žingsnis III etapo link

Marijampolės „Sūduva“ per Europos lygos atrankos II etapo pirmąsias rungtynes su „Liepaja“ išvykoje šventė pergalę 2:0 (1:0) ir žengė tvirtą žingsnį III etapo link. Atsakomąsias rungtynes komandos žais liepos 20-ąją (19 val.) Marijampolėje.

Rungtynės prasidėjo gana atsargiai, komandos tarsi žvalgėsi viena į kitą, neforsuodamos įvykių ir be reikalo nerizikuodamos. Kiek ilgiau kamuolį valdė aikštės šeimininkai, tačiau jų bandymus sužaisti aštriau nutraukė patikimai gynyboje žaidžiantys marijampoliečiai. Savo ruožtu, „Sūduvos“ bandymai priartėti prie šeimininkų vartų irgi nesėkmingi.

Pirmasis aštresnis momentas „Liepaja“ baudos aikštelėje kilo 10-ą minutę, kai pavojingą perdavimą atliko Andro Švrljuga ir Karolis Laukžemis kiek per toli atleido kamuolį, jį stabdydamas. Šeimininkų vartininkas pavojų likvidavo, po šio epizodo jam prireikė ir medikų pagalbos.

„Sūduva“ po šio epizodo pabando paspausti varžovus  ir žaidimą pavyksta perkelti varžovų aikštės pusėn. Karolio Laukžemio prasiveržimas 15-ą minutę baigėsi gynėjo pražanga prie pat kraštinės baudos aikštelės linijos. Deja, tiksliai įžaisti šios standartinės situacijos mūsiškiams  nepavyko.

18-ą minutę dar viena „Sūduvos“ ataka užklupo šeimininkų gynybą  nepasiruošusią. Tiksliai sužaista „sienelė“ prie baudos aikštelės , kamuolys atsiduria pas Ovidijų Verbicką ir pastarasis tiksliu smūgiu siunčia kamuolį į „Liepaja“ vartų tinklą – 1:0 „Sūduvos“ naudai!

Po praleisto įvarčio šeimininkai metasi atakon, uždirba kelis baudos smūgius, kampinius. Nelengvai, bet „Sūduvai” pavyksta apsiginti. 27-ą minutę į žaidimą įsitraukia Ivanas Kardumas, atremdamas tolimą šeimininkų žaidėjų smūgį. Tuoj pat gerą galimybę susikuria Marjanas Altiparmakovskis, baudos aikštelėje suklaidinęs gynėją, tačiau šeimininkų vartininkas Marjano smūgį atremia.

34-ą minutę dar viena geltona kortele yra baudžiamas šeimininkų žaidėjas, nutraukęs Andro Švrljugos prasiveržimą. Po poros minučių jau šeimininkų ataka baigiasi pavojingu smūgiu iš už baudos aikštelės- laimei, kamuolys lekia šalia vartų.

42-ą minutę keliami keli iš eilės kampiniai prie „Liepjos” vartų. Įtampa baudos aikštelėje kyla, gynėjai pluša iš peties, bet vargais negalais šeimininkai apsigina. Prie pirmojo kėlinio laiko teisėjas prideda papildomas 2 minutes. Šeimininkai dar keliais ilgais perdavimais pabando laimę, tačiau „Sūduvos” gynyba klaidų nedaro ir pirmasis kėlinys baigiasi marijampoliečių naudai.

Antrąjį kėlinį komandos pradeda tokiomis pačiomis sudėtimis. Marijampoliečiai aktyviai pradedaantrą kėlinį, varžovus pasitinka gana „aukštai” ir neleidžia pastariesiems organizuoti greitų atakų. 51-ą minutę pavojingai skersuoja šeimininkų saugas ir „Liepaja” puolėjas vos nepasiekia kamuolio baudos aikštelėje.

54-ą minutę „Liepaja” sukuria kol kas pavojingiausią momentą prie „Sūduvos” vartų šios dienos rungtynėse. Kraštu prasiveržia G. Eristavis, perduoda kamuolį į baudos aikštelės vidurį, bet šeimininkų puolėjas „šauna” virš vartų. Vos už minutės- gražus Ovidijaus Verbicko žaidimo epizodas, smūgis iš toli – kamuolys prasilenkia su viršutiniu „Liepaja” vartų kampu.

57-ą minutę pirmąjį keitimą atlieka „Sūduva”. Vietoj M.Altiparmakovskio aikštėje – E.Veliulis. 60-ą minutę geltonos kortelės kaina šeimininkų gynėjas sustabdo Karolio Laukžemio prasiveržimą.

69- ą minutę keitimus atlieka abiejų komandų treneriai. „Sūduvos” ekipoje Paulių Janušauską keičia Giedrius Matulevičius, „Liepaja” treneris vietoje Dmitrijaus Hmyčiaus aikštėn leidžia Kristapą Grebį.

75-ą minutę ilga ir graži pozicinė „Sūduvos” ataka baigiasi Ovidijaus Verbicko smūgiu, kamuolį atremia vartininkas, bet pirmasis prie jo prišokęs Karolis Laukžemis siunčia jį vartininkui tarp kojų ir „Sūduva” įtvirtina pranašumą – 2:0.

78-ą minutę dar keitimą atlieka Tamazas Pertija, aikštėn siųsdamas Valerijų Afanasjevą, kuris pakeičia S.Lebambą. Po minutės vos šeimininkų visiškai „nepalaidoja” Povilas Leimonas, kurio smūgiui vos pritrūksta tikslumo.

80-ą minutę aikštėje pasirodo ir Sergejus Amirzianas, pakeitęs pirmojo įvarčio autorių Ovidijų Verbicką. Po kelių minučių geltoną kortelę prieš save išvysta Giedrius Matulevičius. Rungtynės artėja prie pabaigos, šeimininkai bando įmušti bent garbės įvartį, nors atakuoja gan padrikai, palikdami nemažas erdves gynyboje. Jomis „Sūduvai” pasinaudoti nepavyksta, nors neblogų galimybių būta.

Prie pagrindinio rungtynių laiko pridedamos 3 minutės. Per jas nieko ypatingo neįvyko ir finalinis rungtynių teisėjo švilpukas užfiksuoja solidžią „Sūduvos” pergalę.