Interviu su „Arvi“ futbolo arenos direktore I.Paškauskaite

 

Marijampolės sporto kompleksas, kurį sudaro pagrindinis stadionas, dirbtinės dangos maniežas bei treniruočių aikšytynas, buvo atidarytas 2008 metų vasarą. Praėjusią vasarą Lietuvoje vyko vaikinų Europos U-19 čempionatas, kurio finalinės rungtynes buvo surengtos būtent Marijampolėje.

 

Apie pirmąjį darbo penkmetį, U-19 čempionatą ir artimiausius lūkesčius fksuduva.lt pasikalbėjo su sporto komplekso direktore Ingrida Paškauskaite.

 

 

Marijampolės sporto kompleksas gyvuoja daugiau nei 5 metus. Kaip įvertintumėte šį periodą?

Simbolinį penkmetį galėčiau įvertinti teigiamai, nors šis laikotarpis ir buvo banguotas. Kaip ir kiekvienas naujas verslas ar organizacija, pradėję veiklą stengėmės, kad žinia apie mus pasklistų kuo plačiau ir kuo daugiau žmonių sužinotų apie mūsų siūlomas paslaugas. Laikui bėgant pamatėme, kad svarbi ne tik paskleista informacija, bet ir atsiliepimai. Gražūs aprašymai ir sporto komplekso nuotraukos leidiniuose neveikė taip sėkmingai kaip geri atsiliepimai tų, kurie jau buvo apsilankę pas mus.

Pirmieji du su puse – trys metai buvo sunkiausi. Prireikė daug laiko, darbo, kad stumtumėmės į priekį.

Mūsų komplekse vyksta draugiškos futbolo rungtynės, turnyrai, čia treniruotis ir žaisti atvyksta komandos iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Kaliningrado srities. Čia žaidžiamos UEFA Europos lygos rungtynės, namų rungtynes kartas nuo karto žaidžia Lietuvos nacionalinė rinktinė, įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinės. Iš tiesų per mūsų darbo penkmetį Marijampolėje vykusiose futbolo stovyklose, turnyruose, oficialiose ir draugiškose rungtynėse apsilankė įvairių amžiaus grupių futbolo komandos iš beveik visų Europos valstybių.

Taigi per šiuos penkis metus mes paaugome, tapome žinomesni. Sieksime ir  toliau išlaikyti stabilų teigiamą progresą.

 

Kuo išskirtiniai buvo 2013-ieji metai?

Žinoma, ryškiausias šių metų renginys buvo Lietuvoje vykęs finalinis Europos U-19 čempionato etapas. Jis buvo rengiamas trijuose miestuose – Alytuje, Kaune ir Marijampolėje. Tokio lygio renginys buvo didelis įvertinimas ne tik mūsų organizacijai, bet ir mūsų miestui.

Simboliška, kad prieš 5 metus tapome pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame nuo nepriklausomybės atgavimo buvo pastatytas futbolo stadionas, o šią vasarą mums buvo suteikta garbė surengti finalines Europos U-19 čempionato rungtynes, kurias stebėjo pilnas stadionas žiūrovų ir visa Europa per televizijos ekranus.

Džiugu, kad Lietuvoje vykęs čempionatas UEFA generalinio sekretoriaus buvo įvertintas vienu žodžiu: „fantastiška“. Žinoma, labiausiai prie to prisidėjo ne mūsų organizacija, o LFF, Marijampolės savivaldybė, kurie atliko didžiausius darbus.

Belieka tikėtis, kad tokio masto renginys buvo pirmasis, bet ne paskutinis Lietuvoje ir žinoma Marijampolėje.

 

Žiemos periodu treniruotis į Marijampolę atvyksta kiti Lietuvos klubai, užsienio komandos. Ar šią žiemą taip pat yra laukiama atvykstančiųjų?

Planuojame, kad žiemą mūsų sporto kompleksas vėl bus užimtas. Laukiame komandų iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių, atvykstančių į treniruočių stovyklas ar žaisti draugiškų rungtynių. Daugiausiai svečių, kaip įprasta, laukiame iš kaimyninių valstybių Lenkijos, Latvijos.

Svarbu paminėti, kad tai svarbu ne tik mūsų organizacijai, bet ir visam Marijampolės miestui. Treniruotis atvykstančios futbolo komandos duoda naudą Marijampolės verslui, viešbučių užimtumui.

Taigi vykdydami savo veiklą matome prasmę ir prisidėdami prie sporto turizmo Marijampolės mieste.

 

 

Jau lapkričio mėnesio vidurys, o Marijampolės „Arvi“ futbolo arenos veja dar puikios būklės. Kaip pavyksta taip sėkmingai ją prižiūrėti?

Stadiono veja yra kasdienio mūsų darbo rezultatas. Tam reikia labai daug pastangų ir priežiūros. Noriu labai padėkoti mūsų darbuotojams, kurie rūpestingai ir iš širdies atlieka savo pareigas, nes tik su meile daromas darbas gali duoti gerus rezultatus.

Žinoma, kartais ne viskas priklauso nuo pastangų. Daug lemia klimato sąlygos, kurios Lietuvoje kartais būna sudėtingos. Gaila, kad paskutines šių metų rungtynes FK „Sūduva“ teko žaisti permirkusioje aikštėje, tačiau tai nebuvo vien aikštės problema. Natūralią veją išlaikyti puikios kokybės iki pat vėlyvo rudens yra labai sudėtinga, o jei dar iškrinta kelis kartus daugiau kritulių nei aikštė teoriškai ir praktiškai gali pakelti, rezultatas visada bus panašus.

Šiuo metu tiek mūsų pagrindinė aikštė, tiek treniruočių aikštynai yra paruošti žiemos sezonui, o pavasarį mes vėl intensyviai dirbsime, kad turėtume kuo geresnę veją.

Gera veja yra tarsi prekinis stadiono ženklas, todėl mūsų pareiga yra išlaikyti ją kuo aukštesniame lygyje.

 

 

Ingrida Paškauskaitė dėkoja visiems prisidėjusiems prie Marijampolės sporto komplekso atsiradimo bei tobulėjimo:

„Kadangi augome ir progresavome ne vieno ir ne dviejų žmonių dėka, norėčiau nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie vienaip ar kitaip buvo kartu ir prisidėjo prie mūsų įstaigos veiklos ir stabilaus ėjimo pirmyn. Ačiū Marijampolės savivaldybei, kuri nuo pat pirmųjų projekto įgyvendinimo žingsnių neliko abejinga futbolo vystymui Marijampolėje. Didelis indėlis šiame progrese yra ir verslo įmonių, kurios finansiškai prisideda prie mūsų įstaigos veiklos sėkmingo vystymo. Ypatingos padėkos nusipelno ir negausus įstaigos darbuotojų kolektyvas. Tik nuoširdaus jų darbo dėka, mes galime pasidžiaugti nuolat prižiūrėta sporto infrastruktūra. Žinoma, negalima pamiršti ir mūsų miesto gyventojų, kurie domisi futbolu, lankosi stadione, aktyviai dalyvauja futbolo turnyruose ir taip prisideda prie futbolo propagavimo. Manau, kad ateičiai būtų svarbu prisiminti, jog po vieną mes nesame stiprūs, bet visi kartu, mes galime tikrai labai daug.“

 

 

Keletas nuotraukų, kaip atrodo Marijampolės „Arvi“ futbolo arenos veja sezonui pasibaigus.

 

[print_gllr id=4714]