Į svečius pas „Jonavą”

IMG_7975

Šeštadienį Marijampolės „Sūduva” viešės Jonavoje. Kelionės tikslas – ne pasivaišinti įžymiaisiais čeburekai, liaudyje pramintais „dramblio ausimis” ir ne pasigrožėti neseniai atsidariusia sporto arena. „Sūduvai” reikalinga pergalė, o dėl jos teks rimtai pakovoti prieš ambicingą „Jonavos’ ekipą.   

 

 

„Jonava” sėkmingai startavo A lygoje, nuo pirmųjų turų privertusi plušėti aikštėje ir praradinėti taškus ne vieną pretendentą į aukštas vietas. Tiesa, antroje pirmo rato pusėje jonaviečių žaidimo mechanizmas ėmė kiek „striginėti” ir komanda jau keturis turus iš eilės jaučia taškų „badą”, kurį, be abejo, norėtų nutraukti šeštadienį.

 

 

Marijampolės ekipos nuotaikos neblogos – nors suklupta Vilniuje prieš „Žalgirį”, po to užtikrintai įveiktas Kauno „Stumbras”. Visgi, Jonavoje turėtų būti kur kas sunkiau, rungtyniaujama – išvykoje ir ant dirbtinės dangos, kurią įsibėgėjant sezonui „Sūduva” išbando vis rečiau.

 

 

Pirmųjų rungtynių drama. Būtent su „Jonava” teko žaisti pirmąsias čempionato rungtynes ir jų turbūt nepamiršo nė vienas susitikimo žiūrovas. Trileris su atomazga paskutinę pridėto laiko minutę tapo tikra čempionato puošmena. Be abejo, po tų rungtynių laimingesni buvo svečiai iš Jonavos, tuo tarpu marijampoliečiams teliko apgailestauti dėl neišnaudotų progų ir išleistos iš rankų pergalės. Ką gi, šeštadienį bus verčiamas dar vienas komandų tarpusavio susitikimų puslapis ir nekantraujame sužinoti, kas šį kartą šypsosis, pasibaigus kovai futbolo aikštėje.

 

 

Serija, kuri nekelia džiaugsmo .  Jau minėjome apie ketverių pralaimėjimų seriją, kuri, kaip pripažino „Jonavos” vyr. treneris Donatas Vencevičius, kažkiek ir psichologiškai slegia žaidėjus. Visgi, pagal demonstruotą žaidimą tose rungtynėse „Jonava” galėjo surinkti ir didesnį taškų derlių. Ypač tai pasakytina apie rungtynes su „Atlantu”, ką pripažino ir Konstantinas Sarsanija. Tad šeštadienį motyvacijos nutraukti „bado žaidynes” šeimininkams netruks.

 

 

„Sausų vartų“ faktorius. „Sūduva“ išlieka viena rezultatyviausių čempionatų komandų, vidutiniškai pelnanti po 2 įvarčius per rungtynes ir nuo marijampoliečių atakų kol kas nenukentėjo tik „Atlantas“, tuo tarpu „Jonavos“ puolimas minėtose paskutinėse ketveriose  rungtynėse „užbuksavo“ – pasiektas tik vienas įvartis. Kitas momentas, į kurį atkreiptų dėmesį statistikos mėgėjai – abiems komandoms kol kas nelengvai sekasi apsaugoti savus vartus – vos 1 „sausos“ rungtynės pas „Jonavą“ ir 2 – „Sūduvos“ sąskaitoje. Gali būti, kad šeštadienio rungtynėse rezultatą lems būtent gynybos linijų tvirtumas, nes abi komandos atakuoti mėgsta.    

 

 

Orientyras –  pergalė. Kartais lygiosios svečiuose vertinamos kaip neblogas rezultatas. Tačiau „Sūduvai“, aktyviai dalyvaujančiai kovoje dėl pirmųjų vietų, siekiamybė šeštadienio rungtynėse  – tik pergalė. Ekipoje, atrodo, tvirtėja tarpusavio supratimas, žaidybiniai ryšiai, o palyginus didelis žaidėjų pasirinkimas leidžia trenerių kolektyvui rotuoti sudėtį, naudoti įvairesnes taktines schemas.

Įdomu bus ir kuriuos žaidėjus pasirinks Vladimiras Čeburinas šeštadienio dvikovai, praeitos rungtynės parodė, kad treneris nebijo eksperimentuoti.

 

 

 

 

Žodžiu, laukia rungtynės, kurias verta pamatyti!

 

 

 

2017.04.29, Šeštadienis, Jonavos dirbtinės dangos aikštė

13:00  FK „Jonava“ – Marijampolės „Sūduva ”

Tiesioginė rungtynių transliacija – www.futbolo.tv

 

 

Naglis Miknevičius

Save

Save

Save

Save