Į Panevėžį – per Kretingą ir Vilnių

Šeštadienį 14 val. 30 min. „Hegelmann“ LFF taurės turnyro finale dėl trofėjaus susikaus vietos „Panevėžys“ ir Marijampolės „Sūduva“. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV3.

Kelias į finalą

Titulą ginantys marijampoliečiai iki finalo turnyre sužaidė trejas rungtynes, visas – išvykoje.

Turnyro aštuntfinalyje „Sūduva“ susitiko su Kretingos „Minija“ ir I lygos atstovus nugalėjo rezultatu 3:0 (1:0). Įvarčius Žemaitijoje nugalėtojams pelnė Ivanas Hladikas (34 min.), Danielis Offenbacheris (57) ir Josipas Tadičius (76).

Vėliau čempionų laukė dvi išvykos į Vilnių. Ketvirtfinalyje teko susitikti su kita I lygos ekipa – „Vilniaus Vyčiu“ „Sūduva“ vėl nugalėjo 3:0 (2:0), o įvarčius pelnė Valerijus Šabala (7, 24) ir Linas Klimavičius (90+3).

Pusfinalyje marijampoliečiai susikovė su principiniu varžovu „Žalgiriu“ ir per pratęsimą palaužė varžovus 2:1 (0:0, 0:0, 2:1). Varžovai jau pirmąją pratęsimo minutę išsiveržė į priekį, bet 93 min. J. Tadičius rezultatą išlygino, o jau per teisėjo kompensuotą pirmojo pratęsimo kėlinio laiką lemiamą įvartį įmušė Semiras Kerla.

„Panevėžys“ pirmuosiuose etapuose tokiu pat rezultatu 3:0 palaužė kitas dvi I lygos komandas – „Jonavą“ ir Kauno „Hegelmann Litauen“. Pusfinalyje Aukštaitijos sostinės ekipa namie priėmė priverstinę izoliaciją ką tik užbaigusius Vilniaus „Riterius“ ir laimėjo rungtynes 4:0.

10-asis susitikimas

Marijampolės ir Panevėžio komandos šalies taurės turnyro finale susitiks antrą kartą. 2006 metais „Sūduva“ Kaune 1:0 palaužė „Ekraną“ ir pirmą kartą savo istorijoje iškovojo šį trofėjų.

Vėliau sūduviams šiame turnyre pavyko triumfuoti dar 2 kartus – 2006 ir 2019 metais. 2006-aisiais Kaune 1:0 buvo palaužtas Tauragės „Tauras“, o pernai Utenoje 4:0 buvo nugalėta „Banga“.

Su 2015 m. įkurtu „Panevėžiu“ marijampoliečiai iki šiol yra susitikę per 9 oficialias rungtynes. Pirmuosius 8 tarpusavio mačus laimėjo „Sūduva“ (2019 m.: 2:1, 7:2, 5:1 – Panevėžyje, 2:1 ir 3:1 – Marijampolėje; 2020 m.: 3:1 -Panevėžyje, 3:0 ir 1:0 – Marijampolėje), o spalio 3-ąją A lygos rungtynės Aukštaitijoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Visi „Sūduvos“ finalai

1962 m. rugpjūčio 26 d.

Marijampolės „Šešupė“ – Kauno „Lima“ 1:3 (0:2). Marijampolė (tuomet – Kapsukas), 5 000 žiūrovų. Teisėjas – J.Litvinas.
Įvarčiai: 0:1 E.Domeika (18), 0:2 J.Petkevičius (43), 0:3 J.Petkevičius (72), 1:3 R. Martikaitis (90).
„Šešupė“: A.Gustaitis, J.Brazauskas, P.Švirinas, K.Tamulynas, R.Martikaitis, S.Vesnauskas, J.Linkevičius (B.Dambrauskas), A.Kižys, J.Kaupaitis, J.Rudžianskas, K.Naumaitis.

1976 m. rugpjūčio 8 d.

Kauno „Kelininkas“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:2 (0:0, 1:1). Vilnius, teisėjas – R. Juška.
Įvarčiai: 1:0 B.Malžinskas (55), 1:1 Z.Kazakevičius (61), 2:1 V.Lydeka (115).
„Sūduva“: A. Gustaitis, V.Burjanas, J.Paškevičius, V.Kasparavičius, A.Gabrys, B.Golnikas, Z.Kazakevičius, G.Papečkys, G.Juška, B.Dambrauskas (115, E.Žilovas), E.Kurguznikovas.

2002 m. gegužės 18 d.

„Kaunas“ – Marijampolės „Sūduva“ 3:1 (0:0). Alytus, 1200 žiūrovų. Teisėjas – A.Rubys.
Įvarčiai: 1:0 R.Pocius (63), 2:0 R.Pocius (77), 2:1 N.Devetinas (81), 3:1 R.Pocius (90).
„Sūduva“: A.Balnys, N.Devetinas, T.Sendžikas, S.Kraipavičius, G.Klevinskas, A.Larčenka (68, R.Petrauskas), D.Šuliauskas, V.Žitinskas, V.Adomaitis, N.Šidlauskas (46, G.Slavickas), T.Radzinevicius (68, A.Sasnauskas).

2006 m. spalio 21 d.

Marijampolės „Sūduva“ – Panevėžio „Ekranas“ 1:0 (1:0). Kaunas, 2000 žiūrovų. Teisėjas – V.Chileckis.
Įvartis: 1:0 D.Maciulevičius (1).
„Sūduva“: G.Padimanskas, G.Grigas, D.Gvildys, G.Klevinskas (80, V.Slavickas), T.Mikuckis, D.Čigladzė, T.Miklinevičius, D.Maciulevičius (70, A.Urbšys), N.Mačiulis (55, V.Adomaitis), P.Leimonas, A.Abramenko.

2009 m. balandžio 16 d.

Marijampolės „Sūduva“ – Tauragės „Tauras“ 1:0 (0:0). Kaunas, 4110 žiūrovų. Teisėjas – G.Mažeika.
Įvartis: 1:0 R.Radavičius (64).
„Sūduva“: S.Klevinskas, V.Slavickas, M.Samusiovas, M.Skinderis, A.Skroblas, R.Radavičius (92, A.Brokas), P.Leimonas, M.Gardzijauskas, A.Urbšys, G.Slavickas, P.Lukšys.

2016 m. rugsėjo 25 d.

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:0 (0:0). Klaipeda, 1248 žiūrovai. Teisėjas – S.Slyva.
Įvarčiai: 1:0 A.Kaludjerovič (64), 2:0 M.Kuklys (90+3, b).
„Sūduva“: I.Kardum, A.Jankauskas, M.Činikas, D.Isoda, V.Slavickas, A.Švrljuga (72, L.Akulinin), P.Leimonas, P.Pavlovič (81, A.Kecap), P.Janušauskas, E.Veliulis (68, E.Jankauskas), T.Radzinevičius.

2019 m. rugsėjo 29 d.

Gargždų „Banga“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:4 (0:1). Utena, 1837 žiūrovai. Teisėjas – R.Šmitas.
Įvarčiai: 1:0 J.Tadič (21), 2:0 R.Oliveira (56), 3:0 M.Topčagič (89), 4:0 M.Topčagič (90+2).
„Sūduva“: I.Kardum, K.Bručič, A.Jankauskas, S.Kerla, P.Leimonas, G.Matulevičius (90+1 min. J.Čadenovič), R.Oliveira (66, P.Golubickas), A.Švrljuga, O.Verbickas, J.Tadič, E.Jankauskas (58, M.Topčagič).