Antrame kėlinyje penkis įvarčius įmušusi „Sūduva” palaužė „Spyrį”

„Arvi” futbolo arena

Rungtynių teisėjas – Mindaugas Jackus

Marijampolės „Sūduva” 5-1 Kauno „Spyris”

21′ [0-1] M. Miškinis

59′ [1-1] T. Radzinevičius

67′ [2-1] M. Ugge

78′ [3-1] V. Šilėnas

85′ [4-1] K. Chvedukas

90′ [5-1] T. Radzinevičius

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva”: D. Bartkus, M. Živkovič, I. Tsyvilka, M. Ugge, V. Bagdanavičius, P. Kiselevskis, M. Šoblinskas, E. Veliulis (46′ V. Baranovskij), V. Šilėnas (85′ , K. Chvedukas, T. Radzinevičius.

„Spyris”: M. Stonys, M. Miškinis (81′ D. Šinkūnas), K. Gusočenko, T. Bučma, D. Rekish, R. Sikorskis (74′ D. Stulga), A. Velička, I. Dedūra, J. Moroz (57′ L. Sendžikas), G. Palma, P. Daukša.

„Sūduva” septintojo turo rungtynes namuose pradėjo pasikeitusios sudėties. Susitikimą startinėje sudėtyje pradėjo gynėjas Vilmantas Bagdanavičius ir saugas Ernestas Veliulis.

Pirmasis „gaisras” prie „Spyrio” vartų kilo 7 minutę. Vilmantas Bagdanavičius iš kairiojo krašto „kėlė” kamuolį į baudos aikštelę, kamuolį gavęs Ernestas Veliulis atliko perdavimą Tomui Radzinevičiui. „Sūduvos” atakų lyderis suklaidino gynėją ir stipriai, dešine koja, smūgiavo į vartus, tačiau „Spyrio” komandą nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Modestas Stonys.

12 minutę „Sūduvos” saugas Vaidotas Šilėnas apibėgo varžovų gynėją ir iš maždaug 14 metrų atstumo smūgiavo į „Spyrio” vartus, bet „sūduviečio” smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta virpsto.

15 susitikimo minutę gražios kombinacijos metu Tomas Radzinevičius perdavė kamuolį Karoliui Chvedukui, kuris išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau ir šį kartą patyręs Modestas Stonys išgelbėjo „Spyrio” vartus.

Nors „Sūduvai” priklausė žaidimo kontrolė, marijampoliečiai susikūrė daugiau progų prie varžovų vartų, tačiau pirmasis rungtynių įvartis krito į „Sūduvos” vartus. 21 minutę klastingu smūgiu iš baudos aikštelės krašto Marius Miškinis išvedė kauniečius į priekį.

28 minutę Vilmantas Bagdanavičius prasiveržė kairiuoju atakos kraštu, atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, Karolis Chvedukas smūgiavo galva, tačiau ir vėl užtikrintai sužaidė kauniečių vartininkas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje po tolimo Mariaus Šoblinsko perdavimo Vaidotas Šilėnas iš aštraus kampo smūgiavo į kauniečių vartus, tačiau saugo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Nors pirmame kėlinyje iniciatyva priklausė marijampoliečiams, tačiau vienintelio tikslaus smūgio dėka „Spyris” išsiveržė į priekį. Po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 1:0.

55 minutę Karolis Chvedukas baudos smūgiu iš maždaug 30 metrų atstumo sudrebino varžovų vartų virpstą. Pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubo Vaidotas Šilėnas, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

59 minutę Valentinas Baranovskis prasiveržė dešiniuoju atakos kraštu, įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą. Saugo perdavimą sėkmingai galva „uždarė” Tomas Radzinevičius.

Po kelių minučių šimtaprocentinės progos neišnaudojo Vaidotas Šilėnas. Po perdavimo iš krašto, visiškai laisvas buvęs „sūduvietis” smūgiavo virš vartų iš maždaug 12 metrų atstumo.

66 susitikimo minutę „Spyrio” futbolininkai baudos aikštelėje neleistinai sustabdė Tomą Radzinevičių. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Maximiliano Ugge.

74 minutę padidinti persvarą galėjo Tomas Radzinevičius. Kamuolį išmušęs „Spyrio” vartininkas buvo palikęs vartus, tačiau aukštai iššokęs Tomas Radzinevičius galva smūgiavo virš vartų.

78 minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Vaidotas Šilėnas klaidinančiais judesiais „paguldė” vartininką ir pasiuntė kamuolį vartų tinklą.

85 minutę įvartį iš maždaug 11 metrų atstumo pelnė Karolis Chvedukas. Saugas tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą nuginklavo kauniečių vartininką Modestą Stonį.

90 minutę dar vieną įvartį pelnė Tomas Radzinevičius. Audrius Brokas prasivežė aikštės kraštu, perdavė kamuolį į baudos aikštelę Tomui Radzinevičiui, o šis iššokęs aukščiau nei varžovų gynėjas pelnė savo antrąjį įvartį.

Visų rungtynių metu dominavę „sūduviečiai” iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 5:1. Marijampoliečių gretose po kartą pasižymėjo Maximiliano Ugge, Vaidotas Šilėnas ir Karolis Chvedukas, du įvarčius pridėjo Tomas Radzinevičius.