Atkakliose rungtynėse „Sūduva” ir „Atlantas” pasidalino po tašką

„Arvi” futbolo arenos maniežas

Rungtynių teisėjas – Sergėjus Slyva

Marijampolės „Sūduva” 1-1 Klaipėdos „Atlantas”

13′ [1-0] K. Chvedukas

29′ [1-1] D. Norvilas

Startinės komandų sudėtys:

„Sūduva”: P. Grybauskas, M. Živkovič, M. Ugge, N. Prebiračevič, V. Bagdanavičius, P. Kiselevskis, M. Šoblinskas, V. Baranovskij (62′ E. Veliulis), V. Šilėnas (76′ A. Brokas), K. Chvedukas, T. Radzinevičius.

„Atlantas”: E. Gertmonas, A. Bartkus, A. Panyukov, D. Norvilas, S. Urbys (67′ A. Jokšas), R. Baravykas, A. Epifanov, R. Raziūnas, R. Vėževičius, E. Žarskis, G. Žukauskas.

Devintojo turo rungtynių pradžioje vyko žvalgyba, didžioji dalis veiksmo vyko aikštės viduryje. Praėjus maždaug dešimčiai minučių buvo galima išskirti vieną pavojingą progą. „Sūduvos” saugas Valentinas Baranovskis prasiveržė aikštės viduriu ir atliko „aštrų” perdavimą į laisvą plotą kertančiam Tomui Radzinevičiui, kuris išbėgo vienas prieš vartininką. „Sūduvos” atakų lyderiui pasižymėti nepavyko, „Atlanto” vartininkas Edvinas Gertmonas marijampoliečio smūgį atrėmė kojomis.

Po kelių minučių „Sūduva” „uždirbo” baudos smūgį po kurio kilo dar vienas „gaisras” prie „Atlanto” vartų. Po perdavimo iš krašto laisvas baudos aikštelėje buvęs Nikola Prebiračevičius smūgiu galva privertė savo meistriškumą dar kartą pademonstruoti uostamiesčio klubo vartininką, kuris išsaugojo vartus nuo įvarčio.

13 minutę „sūduviečiai” išsiveržė į priekį. Greitos atakos metu Valentinas Baranovskis prasivežė dešiniuoju atakos kraštu, atliko žemą perdavimą į baudos aikštelę, o Karolis Chvedukas vienu lietimu pasiuntė kamuolį į klaipėdiečių vartų tinklą.

19 minutę identiškoje situacijoje Valentinas Baranovskis ir vėl atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, šį kartą prie kamuolio pirmas suskubo saugas Vaidotas Šilėnas, tačiau „sūduviečio” smūgiuotas kamuolys skriejo virš varžovų vartų skersinio.

Pirmojo kėlinio viduryje rezultatas tapo lygiu. Į „Sūduvos” baudos aikštelę įsiveržė „Atlanto” puolėjas Andrėjus Paniukovas, kuris su kamuoliu prasiveržė iki pat galinės linijos ir perdavė kamuolį Dovydui Norvilui, kuris iš maždaug 7 metrų atstumo tiksliu smūgiu nuginklavo „Sūduvos” vartininką Paulių Grybauską.

38 minutę „sūduvietis” Tomas Radzinevičius perėmė kamuolį varžovų baudos aikštelės prieigose, techniškai suklaidino varžovų gynėją ir įsiveržęs į baudos aikštelę atliko pavojingą „skersą” perdavimą, kurį nutraukė „Atlanto” gynėjas Justas Raziūnas nukreipęs kamuolį už galinės linijos.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis klaipėdiečių puolėjas Andrėjus Paniukovas išvengęs nuošalės laiku įkirto į „Sūduvos” baudos aikštelę ir atsidūrė vienas prieš Paulių Grybauską. Rezultatyviausio lygos žaidėjo smūgiuotas kamuolys skriejo visai greta virpsto.

Pirmoje rungtynių dalyje abi komandos pasižymėjo po kartą. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus 1:1.

Antrojo kėlinio pradžioje, 50 minutę, po kampinio ir vėl niekeno nedengiamas baudos aikštelėje atsidūrė „Sūduvos” gynėjas Nikola Prebiračevičius. Šį kartą serbas smūgiavo koja, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į varžovų vartininką.

Antro kėlinio pirmoje pusėje marijampoliečių žaidime netrūko chaoso, komandai nesisekė kontroliuoti kamuolio ir demonstruoti sau būdingo ramaus žaidimo. Tuo tarpu „Atlanto” futbolininkai daugiau dėmesio skyrė savų vartų priežiūrai bei stengdavosi „sūduviečių” klaidas paversti greitomis atakomis. Nors chaotiško žaidimo abiems komandos nestigo, tačiau pavojingų momentų prie abejų komandų vartų nebuvo daug.

83 susitikimo minutę greitos atakos metu „Atlanto” saugas Dovydas Norvilas „įmetė” kamuolį Andrėjui Paniukovui ir šis išbėgo vienas prieš „Sūduvos” vartus, tačiau Paulius Grybauskas sužaidė patikimai ir pavojų neutralizavo.

87 minutę baudos aikštelės prieigose buvęs Tomas Radzinevičius galva perdavė kamuolį į kraštą Marko Živkovičiui, šis įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo visai greta klaipėdiečių vartų virpsto.

89 minutę idealios progos nerealizavo Povilas Kiselevskis. Greitos atakos metu Karolis Chvedukas įsiveržė į baudos aikštelę, perdavė kamuolį Povilui Kiselevskiui, kuriam tereikėjo pasiųsti kamuolį į tuščius vartus, tačiau „sūduvietis” nepataikė į vartus.

Atkaklios rungtynės „Arvi” futbolo arenos manieže baigėsi lygiosiomis. Nors marijampoliečiai pirmieji pelnė įvartį, tačiau „Atlantas” išlygino rezultatą ir komandos pasidalino po tašką.