Ekspertai „Sūduvai“ žada sidabrą

Po pertraukos, skirtos rinktinių varžyboms, į stadionus sugrįžta A lygos kovos. Lietuvos čempionato dalyviai pradeda paskutinę sezono atkarpą – netrukus sužais 27 ir 28 turo rungtynes, o po to penktame rate imsis medalių dalybų.

Prieš lemiamas sezono kovas situaciją lygoje portalas alyga.lt apžvelgė su dviem futbolo specialistais – treneriu Virginijumi Liubšiu bei komentatoriumi Nerijumi Kesminu.

Pranašumas – čempionų pusėje

Penktojo iš eilės čempionų titulo siekiantis Vilniaus „Žalgiris“ (58 tšk.) šiuo metu tvirtai lenkia „Trakų“ komandą (48 tšk.). Tiesa, vilniečiams didesnį pavojų gali kelti ne vicečempionai, o pastaruoju metu puikią formą demonstruojanti Marijampolės „Sūduva“ (47 tšk.), kuri yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis mažiau ir nepraranda vilčių užmegzti intrigą kovoje dėl titulo.

Rudenį žalgiriečiai nedemonstruoja itin išraiškingo futbolo, be to, optimizmo jiems nepridėjo ir pralaimėtas LFF taurės finalas Kauno „Stumbro“ klubui.

Abu pašnekovai sutinka, kad „Žalgirio“ komanda šiek tiek stabtelėjo, tačiau mano, kad scenarijus, kai žalgiriečiai užleidžia pirmąją vietą, yra sunkiai įsivaizduojamas.

N. Kesminas prisiminė 2013-ųjų sezoną, kai Vilniaus klubas titulą sugebėjo iškovoti, nors nelaimėjo paskutinių penkerių rungtynių.

„Net tuomet, kai realiai galėjo pralaimėti sezoną, jie nesusimovė, nors turėjo silpnesnę nei dabar komandą. Šiemet jie stipresni ir turi per didelį atotrūkį, kad jį išbarstytų. Mano manymu, žalgiriečiai šiuo metu psichologiškai jaučiasi ne itin pakiliai, tačiau jie patys save įsivaizduoja kaip būsimuosius čempionus. Ir manau, kad tai yra tiesa“, – vertino komentatorius.

Jam pritarė ir V. Liubšys: „Turbūt tik stebuklas gali sutrukdyti „Žalgiriui“, bet tas stebuklas galbūt įvyktų, jei „Sūduva“ ir toliau skintų tik pergales bei laimėtų abejas likusias tarpusavio rungtynes. Tuomet užvirtų tikra kova. „Žalgiris“ šiuo metu yra šiek tiek „pasėdęs“. Kai kurie žaidėjai vyksta į rinktines, iš jų grįžta pavargę, nespėja atgauti jėgų. Be to, nesunku pastebėti, kad žalgiriečiams sunkiai sekasi žaisti natūralios dangos aikštėse, ant tikros žolės.“

Žinomas treneris pasisako už didesnę intrigą kovoje dėl titulo, tačiau pridūrė, kad vilniečių pasąmonėje vis tiek sukasi mintys, kad jie geriausi Lietuvoje. Todėl ir sunku susikaupti kiekvienoms rungtynėms.

Be to, atsipalaiduoti leidžia sezono eigoje sukauptas pranašumas prieš persekiotojus.

„Jie gali sau leisti atsipalaiduoti. Tačiau tas poilsiavimas baigsis, kai tik prireiks laimėti, – įsitikinęs N. Kesminas. – Potencialo „Žalgiris“ turi daug. Tai ne ta komanda, kuri įkristų į duobę ir tris mėnesius iš jos negalėtų išsikapstyti.“

Sidabro klausimas

Tiek V. Liubšys, tiek N. Kesminas mano, kad „Sūduvai“ labiau vertėtų susitelkti ne į teorines viltis pavyti „Žalgirį“, o į kovą dėl sidabro.

Jei laimėtų abejas atidėtas rungtynes, marijampoliečiai nuo trakiškių atsiplėštų 5 taškais.

Analizuodamas „Sūduvos“ spurtą, V. Liubšys teigė: „Puikus pasirodymas Europos lygos turnyre labai pakylėjo komandą. Treneris Vladimiras Čeburinas pasielgė išmintingai, kai po tarptautinių rungtynių serijos sumažino krūvį, žaidėjams leido kelias dienas pailsėti. Tai padėjo išsaugoti jėgas. O ir „Sūduvos“ sudėtis gerai sukomplektuota. Treneris atsisukęs į atsarginių žaidėjų suolelį gali rinktis iš bet kurio futbolininko, nes kiekvienas pajėgus sustiprinti žaidimą. Lygi sudėtis yra „Sūduvos“ privalumas.“

N. Kesmino teigimu, rugsėjo viduryje du kartus įveikę „Trakus“ ir pasiekę penkių pergalių seriją, marijampoliečiai tvirtai perėmė iniciatyvą kovoje dėl sidabro.

„Jokios serijos nesitęsia amžinai, tačiau situacija dabar tokia, kad jau „Trakams“ reikia laukti „Sūduvos“ klaidų ir patiems nebarstyti taškų. Tai yra pagrindinė likusi šio sezono intriga. Nedidele favorite šioje kovoje laikau „Sūduvą“, jos šansus vertinčiau santykiu 60:40“, – svarstė N. Kesminas.

„Mano manymu, „Trakams“ bus labai sunku užimti antrąją vietą. Nebent „Sūduvai“ staiga imtų nesisekti. Tačiau tai mažai tikėtinas scenarijus“, – pridūrė V. Liubšys.

Išblėsusi intriga

Vienos intrigos šį sezoną A lygoje vis tik neliko. Kelias savaites aistruolių kraują kaitino įnirtingos Klaipėdos „Atlanto“ (30 tšk.) ir Utenos „Utenio“ (29 tšk.) lenktynės dėl 4-osios vietos. Abu klubai vylėsi, kad ši pozicija leis laimėti likusį laisvą bilietą į UEFA Europos lygos turnyrą. Tačiau jį pačiupo Kauno „Stumbras“, LFF taurės finale pranokęs Vilniaus „Žalgirį“. Tad po kauniečių pateiktos staigmenos „Atlantui“ ir „Uteniui“ liko kovoti tik dėl garbės.

„Sakyčiau, kad intrigą kovoje dėl 4 vietos sunaikino ne „Stumbras“, o finale nesugebėjęs susikaupti „Žalgiris“, – šyptelėjo N. Kesminas. – Tačiau vietos UEFA varžybose jau paskirstytos ir nieko nepakeisi.“

V. Liubšys varžybų rengėjams siūlo pamąstyti, ar LFF taurės finalo nederėtų rengti mėnesiu vėliau.

„Jei finalas vyktų spalio pabaigoje, intriga lygoje ir toliau išliktų, o čempionatas būtų tik įdomesnis, – samprotavo treneris. – Žinoma, prieš sezoną niekas negalėjo įsivaizduoti, kad viskas vyks taip. Be to, rengti finalą vėlų rudenį gali neleisti gamtinės sąlygos.“

Kauniečių mįslė

Dėl šešto bilieto į lemiamą čempionato ratą varžosi „Jonavos“ (25 tšk.) ir Kauno „Stumbro“ (22 tšk.) klubai. Kur kas geresnė rungtynėmis mažiau žaidusių jonaviškių padėtis.

„Iš Jonavos futbolininkų šiemet laukiau daugiau. Treneris Donatas Vencevičius buvo sulipdęs labai įdomią ir konkurencingą komandą. Tikėjausi, kad jie įsiterps į kovą dėl vietos pirmame ketverte, tačiau kažkokios vidinės problemos jiems sutrukdė“, – sakė V. Liubšys.

Tuo metu paskutinę vietą A lygoje greičiausiai ir vėl užims „Kauno Žalgiris“ (15 tšk.). Sezonas kauniečiams buvo permainingas. Paskutinę akimirką įšokę į A lygos traukinį, jie tarsi buvo pasmerkti tapti autsaideriais ir įsižaidė tik vasaros pradžioje. Vis tik liepą pasipildęs ambicingu treneriu iš Šiaurės Airijos Johnatanu McKinstry ir keliais naujokais, „Kauno Žalgiris“ atgimė. Bet J. McKinstry nepavyko atkovoti to, kas buvo prarasta sezono pradžioje.

„Dabar galima tik spėlioti, kaip tokios sudėties „Kauno Žalgiris“ būtų atrodęs A lygoje nuo sezono pradžios, bet atvykus J. McKinstry ir pakoregavus sudėtį, kokybiško šios komandos šuolio neįmanoma nepastebėti, – tvirtino N. Kesminas. – Neteigiu, kad jie kovotų dėl 4 ar 5 vietos. Tačiau šansai išlikti lygoje būtų geri.“

V. Liubšys įsitikinęs, kad „Kauno Žalgirio“ vadovų planus sujaukė nežinia sezono pradžioje: „Labai sunku efektyviai pasiruošti sezonui, kai nežinai, kurioje lygoje žaisi. Pavasarį kauniečiai surinko tokią komandą, kuri tikrai galėjo nugalėti LFF I lygoje. Vis tik pergalėms A lygoje tokios sudėties nepakako. Su naujuoju treneriu „Kauno Žalgiris“ sužaidė daug solidžių rungtynių, bet prieš tai pusę sezono tiesiog ieškojo savęs.“

Kovos A lygoje atsinaujins trečiadienį, kai 18 val. Marijampolėje atidėtas 21 turo rungtynes pradės „Sūduva“ ir „Kauno Žalgiris“.

Aistruoliai gali įsigyti bilietus į šias rungtynes bilietai.lt kasose ir tinklalapyje. Iš anksto įsigyjami bilietai kainuoja tik 1,5-2,5 euro.

5 bilietus, tradiciškai, galima įsigyti už 4 kainą (išankstinėje prekyboje – 10 eurų, rungtynių dieną – 12 eurų), vaikai iki 13 metų į rungtynes įleidžiami nemokamai, o moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

MARIJAMPOLĖ EINA Į FUTBOLĄ!